Skocz do zawartości

520d (163km) błąd świecy żarowej 4212


red42

Rekomendowane odpowiedzi

Witam poczytalem trochę i chyba nie znalazłem takiej sprawy. Mam błąd 4212 czyli świeca pierwszego cylindra. Auto mam od niedawna wiec kupilem nowe świece i uszczelki kolektora. Dziś wymienilem wszystko ładnie poczyscilem, sprawdzilem przy okazji klapki i je wypucowalm. Świeca na pierwszy cylindrze byla ciemniejsze czyli nie grzala. Wszystko zlozylem i podlaczylem inpe. Błąd jest dalej. Zdjalem jeszcze raz kolektor przepiolem fajkę na drugi cylinder ten sam błąd jest dalej. Odpiąlem druga i trzecia fajke i o dziwo błędów na tych cylindrach nie pokazało. Czy to sterownik ? Bo wygląda jakby widział komp przerwę na obwodzie pierwszego cylindra, a może jakiś uszkodzenie przewodow do pierwszej świecy? Niech ktoś cos podpowie sterownik mam 7 786 821 07 bmw4g2 232/05 0001563394.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze kasowalem a on od razu powracał. Zdziwilo mnie trochę ze po przełączeniu pierwszej fajki świecy na drugi cylinder tez był błąd pierwszego ale domyslam sie ze komp widzi usterkę sterownika z pierwszej sekcji świec. Generalnie tez obstawiam teraz sterownik ale czy może być cos jeszcze winne? A odnośnie sterownika to na allegro są beru. To chyba będzie dobre jak sądzę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Oczywiście ze kasowalem a on od razu powracał. Zdziwilo mnie trochę ze po przełączeniu pierwszej fajki świecy na drugi cylinder tez był błąd pierwszego ale domyslam sie ze komp widzi usterkę sterownika z pierwszej sekcji świec. Generalnie tez obstawiam teraz sterownik ale czy może być cos jeszcze winne? A odnośnie sterownika to na allegro są beru. To chyba będzie dobre jak sądzę.

 

Nie sądzę że moze być coś innego bo to znany problem w tych modelach. Wiele osób z tego forum wysyłało do naprawy swoje sterowniki do kolegi Roger-Nysa bo podobno nowe mają jakąś wadę fabryczną i po czasie problem może pojawic się ponownie a Roger daje dożywotnią gwarancję na naprawę sterownika dlatego warto rozważyć też tą opcję. Beru robi sterowniki na pierwszy montaż dla BMW: http://czescidobmw.pl/520d-z-silnikiem-m47n2/sterownik-swiec-zarowych-beru,3283.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o koledzie Roger na forum' tylko nie doczytalem jak się z nim skontaktować. Z drugiej strony nowy sterownik powinien jakiś czas posłużyć mam na myśli kilka lat, czy nie koniecznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czytałem o koledzie Roger na forum' tylko nie doczytalem jak się z nim skontaktować. Z drugiej strony nowy sterownik powinien jakiś czas posłużyć mam na myśli kilka lat, czy nie koniecznie?

 

Nie koniecznie a tu znajdziesz kontakt do Rogera: http://www.roger.nysa.pl/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.