Skocz do zawartości

E61 regulacja elektrycznej tylnej klapy


Presco1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem od niedawna szczęśliwym posidaczem E61 z 2009r i mam mały problem z elktrycznym otwieraniem tylnej klapy. Po naciśnięciu przycisku otwierania na klapie jak i na pilocie klapa otwiera sie do połowy i staje . Resztę niestety muszę ręcznie i idzie bardzo ciężko . Zamykanie klapy przy całkowitym otwraciu jest normalne . Dodam tylko ,że miałem wymieniane zaworki na pompie , gdyż jeden ułamał sie .

Pytanie moje do znawców tematu jest takie : czy istnieje możliwość regulacji klapy na pompie ? lub czy można odwrotnie podłączyć wężyki , dlatego nie otwiera sie do końca ?

gdzie szukać przyczyny takiego zachowania ?

 

Z góry dziekuje za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Po pierwsze nie ciagnij recznie bagaznika! U znajomej przez to sie cos zepsulo i caly uklad byl do wymiany.

Sprawdz plyn chydrauliczny bo chyba tak jest to otwierane. ustawienia powinny byc w menu jak daleko ma sie otwierac wiec tez to sprawdz. Moze nie jestem specjalista ale troche sie tym interesowalem :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiec troche poszukalem i znalazlem pare rad dla Ciecie.

Z ustawieniami nic to nie bedzie mialo wsulnego, jest duzo przypadkow z tymisamymi prob. co Twoje.

 

1. Za malo plynu hydralicznego, trzeba rozudowac lewa obudowe bagaznika

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=PX71&mospid=50129&btnr=51_5380&hg=51&fg=65

i sprawdzic czy jest wystarczajaco plynu hydraulicznego + sprawdzic czy pompa sie nie poci na jakiejs uszczelce. W razie braku plynu dolej np. Shell Fluid41

 

2. Podlaczyc samochud pod DIS i wyczytac bledy moze byc winny modul sterujacy ( gosciu co to sprawdzal podlaczyl pompe pod baterie i funkcjonowala bez problemu)

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ustawienia wysokosci tylnej klapy pownno znajdowac sie w opcj zamykania drzwi (Türverriegelung) wiec tam mozesz to dprawdzic :D

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Ciężko mi powiedzieć. Gdzie na pewno się ustawia skoro były modele bez navi.

 

Może przejrzyj instrukcję obsługi

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem brak opcji ustawiania wysokości otwierania :( Wiem że navi jest z e91 ale co z zakodowaniem to już nie wiem niby wszystko hasa w niej aż miło ale ej opcji nie ma :( Czy jest opcja aby samemu to zakodować ??
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie programowanie pustym plikiem nic nie dało, nadal brak opcji klapy w idrive. Za to ustawiłem klapę ręcznie, moja nie otwierała się na maxa, więc po otwarciu jej elektrycznie podniosłem ją ręką do najwyższego punktu i zamknąłem przyciskiem na kapie. Teraz klapa za każdym razem otwiera się na maksymalną wysokość. Nie próbowałem w drugą stronę (żeby otwierała się niżej), ale wydaje mi się że też powinno zadziałać.

U mnie nic się nie stało z siłownikiem, ani pompą, ale zawsze to ryzyko, więc ogólnie nie polecam mojej metody :mrgreen:

Jeszcze przy okazji pytanko: widziałem filmik gdzie przy zamykaniu klapy z pilota zamykała się również roleta. Było to w polifcie, ale czy ta opcja występowała również w pre LCI ? Czy da się to ewentualnie dołożyć, są dostępne prowadnice z LCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Roleta jest sterowana przez KGM od 08/2005

Przed 08/2005 KBM i nie wiem czy znajdziesz odpowiedni sygnał.

 

Na twoim miejscu sprawdził bym olej czy masz go wystarczająco w pojemniku wyrównawczym.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej to pierwsze co wymieniłem, było go mało bo był wyciek spod oringu elektrozaworu. Po ręcznej "regulacji" klapa podnosi się i zamyka jak trzeba. Garaż wysoki więc nie będę dalej kombinować, chodziło mi to o ustawienie klapy w max położeniu. Dzięki za info o rolecie, poszukam co i jak ;)

 

1LKjBRJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A nie masz czasem za dużo oleju teraz?

 

524a6c5f82803e27.jpg

 

Gdzie miałeś wyciek? Na kolbie kompresora? I jak sobie z nim poradziłeś?

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to jest poziom minimum :?: Jak pompa siedzi na miejscu i poziomu oleju jest poniżej + to trzeba dolać, tak to rozumiem. Sugerowałem się zdjęciami z tego tematu: https://5series.net/forums/e61-touring-discussion-4/power-tailgate-oil-acceptable-substitutes-137749/page2/ 3/4 pojemności na odwróconym zbiorniczku.

Po zakupie auta oleju miałem tyle, a klapa działała normalnie, odessałem stary i zalałem świeżym hydraulikiem.

 

NA0Ltzq.jpg

 

Wyciek był spod tego elektrozaworu, wymieniłem na nim oring i już nie cieknie.

 

EhUvXjj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Musisz wyjąć kompresor nie dołączając szlauch i obrócić tak aby pojemnik był do góry. Odkrecasz śrubę i dolewasz do (+)

To jest max co powinno być

 

https://www.newtis.info/tisv2/a/de/e61-520d-tou/repair-manuals/51-body-equipment/51-24-tailgate-catch-locks/DmPbkbP

 

Jest też po angielsku

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dopełnili na zapas :wink:

 

Niżej ktoś opisywał jak dopełnić bez wyjmowania i napisał że w zamontowanej pozycji to 3/8 zbiornika czyli tak jak do (+) w pozycji stojącej

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

witam

 

czy w każdym e61 ustawienia tylnej klapy są dostępne w idrive, czy trzeba to zakodować. W moim e61 mam elektryczną tylną klapę, ale ustawienia wysokości otwarcie nie mam w idrive.

 

tutaj jest na stronie Nr 37

https://www.google.de/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwiPmdeXt5XZAhUsDcAKHa3uDRAQFggzMAE&url=https%3A%2F%2Fwww.motor-talk.de%2Fforum%2Faktion%2FAttachment.html%3FattachmentId%3D714541&usg=AOvVaw1QnkTFLrNMs3FAZPMXlsqB

 

http://fs1.directupload.net/images/180208/pzvul935.jpg

 

MENU >>>> USTAWIENIA >>>> POJAZD/OPONY (KOLA) >>> RYGLOWANIE DRZWI >>>> KLAPA BAGAZNIKA

 

P.S. Sorry ale to jest tlumaczenie "MENU" na polskie, jak jest u Ciebie ..... ?

Pozdrawiam Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.