Skocz do zawartości

Czy to jest antynapad ?


adisan82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Od poprzedniego wlasciciela dostalem tgz "pestki". Na poczatku myslalem ze nalezy je wozic przy sobie, ale dla testu zostawilem je w domu, oczywiscie autko odpalilo i smiga bez problemu.

 

Dzis przypadkowo znalazlem cos takiego:

 

%255BUNSET%255D.jpg

 

Dokladnie jest to pod wyswietlaczem LCD

 

%255BUNSET%255D.jpg

 

czy to jest ten antynapad ? A moze zupelnie cos innego ?

 

Pestki:

IMAG0652.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wiazka 3 kabli (zasilanie + masa + jakies sterowanie ?) prowadzaca od nazwijmy to transmiter/reciver do skrzynki w schowku ale nie wiem czy jak/gdzie jest wpieta ;/ chyba bede zmuszony wyciagnac skrzynke by zobaczyc gdzie one ida. Sprawdze jutro cegami czy jest jakis prad, ale obawiam sie ze moze on byc za maly dla takiej formy pomiaru.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawodpodobnie to Immobilizer transponderowy(Immobilizer zbliżeniowy) a to co widac na foto to pewnie petla magnetyczna tgz czytnik transpondera.

 

pod prawym skrajnym nawiewem na uchwycie na napoje znajduje sie jakas antena, wyglada jak antena gsm/gps. A moze fabryczna ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni wlasciciel twierdzi ze to antynapad, zaciekawiony jak to dziala, sprawdzilem, i co ? nie dziala :) To "cos" znalazlem przypadkowo, podczas poszukiwania zlodzieja pradu :)

 

Bylo Ciezko ale jest:

 

IMAG0656.jpg

 

IMAG0660.jpg

 

Antena, kabel idzie gdzies :)

 

IMAG0655.jpg

 

Czyli mamy tu do czynienia z GPS-em :) + "autoryzacja kierowcy" ale teraz najwazniejsze pytanie jak to usunac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zwany antynapad ustawiasz w opcjach samochodu,po odpaleniu silnika i zamknieciu drzwi samochod samoczynnie zamyka wszystko i otwiera wraz z wyłączeniem zaplonu,chyba ze wczesniej otworzysz manualnie.

Jest to przydatne w wielkich miastach np. jak stoisz na świałach albo w korku,w polsce może nie potrzebne ale za granica sa w stanie do ciebie podbiec,otworzyć drzwi,dac w

morde i złapac to co jest pod ręką-portfel,telefon,torebka kobiety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poleci do śmieci, jutro będę dzwonił może maja jakąś instrukcje montażu/demontazu. Wydaje mi się ze brakuje jeszcze jakiegoś modułu/centralki. Pewnie gdzieś schowane, jak to mówią po kabelku i do celu. Stronke maja tu http://www.eleasing.pl/gps.php

 

Jakieś rady podczas demontażu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba nie działa ;) zresztą płacić abonament za lokalizator, to juz wole dobry obiad.

 

Cos w aucie mi kradnie prąd wiec wszystko co nie przyjechało z fabryki idzie na pierwszy ogień.

 

Takie blokady/lokalizatory lubią platac figle, juz widzę jak na wakacjach blokuje mi się auto :( wrrr.

 

Jeżeli dostane instrukcje montażu/demontażu zobacze może podejde do tematu sam w przeciwnym wypadku rozwaze jakiegoś dobrego elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego ustawiasz sobie opcję automatycznego ryglowania drzwi przy określonej prędkości i też nikt ci na światłach czy też korku do auta nie wskoczy.A lokalizowanie to już swoją drogą też się na nic nie nadaje bo byle zagłuszacz i po temacie :mrgreen:
W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstrony im działają, tylko głównej coś nie widać..

https://gps.samset.pl/system/index.php?lang=pl

Po prawej stronie masz do nich telefon (centrum monitoringu) dryndnij i dowiesz się wszystkiego. Zapewne trzeba im zgłosić że samochód zmienił właściciela.

Szwagier kiedyś miał e61 i własnie system monitoringu gps jak sprzedał to dzwonili do niego po nocy że coś się z samochodem dzieje że jest za granica i czy on jedzie w tym kierunku, albo najlepsze że dzwonili w środku nocy że samochód jest na środku morza :) Zbytnio nie docierała do nich informacja że nie jest już właścicielem auta..

205 1.9d 64km-> Q5 3.0D 240km -> Passat B4 1.9TDI 90km -> e90 320d 163km <- klik & I3s 2018 | Niezła fala..

http://www.motostat.pl/user_images/55143/icon5.png i spada... chyba uczę się jeździć eco..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcje ryglowania mam aktywna. Kiedyś byłem świadkiem jak kobiecie ukradli torebkę z auta, młody człowiek nawet nie sprawdzał czy drzwi ma otwarte, rozwalil szybę pasażera i zabrał skarby. Kobieta była tak zszokowana ze przez parę minut nie wiedziała co się dzieje. To mi dało do myślenia ze takie kuszace torby lepiej nie 3mac na widoku nawet jak się siedzi w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta opcja wielu pewnie denerwuje ale ja miałem podobną sytuację jak opisujesz ....złodziejaszek się zdziwił,bo nawet nie widział zaryglowanych drzwi ..debil :duh: i szarpał kilka razy :shock: :shock:

Wg mnie bardzo przydatna :D :D

W razie pomocy pisać na PW,bo nie śledzę wszystkiego na bieżąco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Dlatego torebki, torby, laptopy i inne takie wsadza się za fotel kierowcy i po problemie - i tego nie widać i sięgnąć trudniej. Ryglowanie drzwi to podstawa (choć ciekawe jak to się ma podczas ewentualnego wypadku) a zamiast jakichś lokalizatorów polecam dobre ubezpieczenie AC.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest też inna opcja, jakiś czas temu czytałem na tym forum o tym, że forumowicz kupił auto od gościa, a po kilku tygodniach auto mu zniknęło spod domu. Jak? Na 99% w aucie był GPS,a poprzedni właściciel miał dorobiony kluczyk i odjechał jak swoim :) wywal to dziadostwo jak najszybciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to, że miałem opcje w iDrive do ryglowania i odryglowania nic nie dawało - musiałem dokodować opcję ryglowania i odryglowania drzwi. Po tej operacji wszystko zaczęło działać

Drzwi ryglują się po przekroczeniu 15km/h i odryglowują się po wyjęciu kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.