Skocz do zawartości

Demontaż soczewki E60


MOREN

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy ktoś z was ma doświadczenie w wyjmowaniu soczewki i odbłysnika z lampy od E60 z sowietlaniem zakrętów?

Chciałem wyciągnąć to i przeczyscić samą soczewkę, jest tak jakby pokryta lekkim nalotem, kurzem i przez to gorzej przepuszcza swiatło. Lampe wyciągnełem, i po zdjeciu tylnego dekielka nie wiem za co sie dalej zabrać, , nie wiem które sróbki odkrecić zeby wyszła soczewka do tyły a zeby przypadkiem coś nie wpadło do srodka lampy przez pomyłke.

 

A tak przy okazji, czy za doswietlanie zakretów odpowiada ten moduł przyczepiony obok przetwornicy od spdu lampy? Czy jest opcja ze jest uszkodzony jesli zoczewka raz skreca, raz się zawiesza i tak zostaje w pozycji skreconej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde :shock: to nie wiedziałem. Kiedys w e36 rozczepiałem klosz ale tam to było na uszczelce i klipsach... słyszałem ze lampy sklejane na stałe jakoś podgrzewają suszarką czy opalarką i pomału odklejają ale czy przy tym czegoś sie nie łamie albo nie odkształca na stałe to nie wiem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić. Firma z Zabrza.

http://pvlpolska.pl/kontakt.php

Zrobiłem to u nich niejako "pilotażowo". Zregenerowali mi odbłyśniki i wyczyścili soczewki. Koszt to kilkaset PLN, ale zawsze taniej niż zakup innego mkompletu, który i tak ma odbłyśniki nieznanej jakości.

Przed usługą ostrzegali mnie, że lampy mogą nie pasować idealnie, jednak moim zdaniem efekt jest niemal niezauważalny. Oni odcinają klosze od lampy, regenerują i później znów przyklejają.

Muszę zrobić fotki lamp po montażu i zaprezentować na Forum.

 

Apropos - to nie soczewka zmniejsza snop światła w największym stopniu a wypalony odbłyśnik...

 

P.S.

NIE polecam firmy I-Car z Poznania !

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=21&t=194485

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja swoje soczewki czyscilem przez otwor zarowki swiatel dlugich.Wygiety drut owiniety szmatka i pare godzin roboty ,ale efekt jest naprawde widoczny.Soczewki byly pokryte grubym kurzem po obu stronach.Wyciagnalem zarnik i czyscilem tez drutem od strony zarnika,trzeba tylko uwazac zeby nie uszkodzic przeslony.

Tu soczewka wyczyszczona od strony szkla, widac jeszcze brud od strony zarnika

http://img208.imageshack.us/img208/2258/foto0329w.jpg

Tu wyczyszczona po obu stronach

http://img854.imageshack.us/img854/3249/zdjeciepg.png

Przy odblysniku widac jeszcze ile kurzu siedzi na soczewce,ciezko to doczyscic drutem :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie wiem o co chodzi o ja widze normalnie wstawione foty... Moze moda trza zapytać czemu tak sie dzieje... :?:

 

hmm, może dlatego, że jestem w singapurze? ale oni raczej nie filtrują treści :) hehe

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem w PL i teraz kurde już widzę :)

 

@gk tds

wygląda to nieźle, ukłony gk tds, czy lampy demontowałeś do tego zabiegu?

 

@Dasonen

czy możesz wrzucić fotki swoich lamp po regeneracji?

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
no jestem w PL i teraz kurde już widzę :)

 

@gk tds

wygląda to nieźle, ukłony gk tds, czy lampy demontowałeś do tego zabiegu?

 

@Dasonen

czy możesz wrzucić fotki swoich lamp po regeneracji?

Do tego zabiegu lepiej jest lampy zdemontowac,wtedy jest wieksze pole manewru :) .

Demontaz lampy to tez nic nadzwyczajnego,cztery sruby+kostki troche gimnastyki i

wyciagniete.

Widac tez poprawe w swieceniu po takim zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jakie polecacie zarniki? Musze u siebie wymienic, bo swieca juz bardzo slabo, a lampy mam ustawione dobrze, soczewka w miare czysta, wiec wina musi lezec po stronie zarnika, ktory ma juz zapewne 80-100 tysiecy przebiegu.

 

Pozdrawiam!

Jeździłem wieloma samochodami, ale tylko BMW daje przyjemność, komfort i powoduje uśmiech na twarzy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie polecacie zarniki? Musze u siebie wymienic, bo swieca juz bardzo slabo, a lampy mam ustawione dobrze, soczewka w miare czysta, wiec wina musi lezec po stronie zarnika, ktory ma juz zapewne 80-100 tysiecy przebiegu.

 

Pozdrawiam!

 

Wymiana na pewno polepszy widoczność. Ja ostatnio wymieniłem na jakieś osramy 4100, tylko to było dostępne od ręki w czasoprzestrzeni, całkiem niezłe białe swiatlo.

z pozdrowieniami

bArT


Matematyka to nie ma technika, moja tematyka matematyki nie dotyka. / k44

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Mam pytanie posiadam bixenony skretne ale coś jest coś zepsute, na panelu sterowania światłami w pozycji automatycznej mruga zielona diodka. Xenony nie skręcają przy ruchu kierownicy na dodatek odbłyśnik w jednej lampie jest stopiony przez żarowkę. Komputer pokazuje że uszkodzona jest żarówka od długich (no jest bo jej brak) i tu pytanie czy spalona żarówka może wysyłać błąd że bixenony nie skrecają czy raczej jest to uszkodzenie mechaniczne silniczków. Odrazu zaznaczam że takie auto kupiłem, poprzedni właściciel powiedział że lampy są do wymiany ale uważam że bede wstanie je zregenerować biorac pod uwagę że trochę się tym bawiłem coprawda przy motorach ale w swojej i kumpla r6 mamy bixenony :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie posiadam bixenony skretne ale coś jest coś zepsute, na panelu sterowania światłami w pozycji automatycznej mruga zielona diodka. Xenony nie skręcają przy ruchu kierownicy na dodatek odbłyśnik w jednej lampie jest stopiony przez żarowkę. Komputer pokazuje że uszkodzona jest żarówka od długich (no jest bo jej brak) i tu pytanie czy spalona żarówka może wysyłać błąd że bixenony nie skrecają czy raczej jest to uszkodzenie mechaniczne silniczków. Odrazu zaznaczam że takie auto kupiłem, poprzedni właściciel powiedział że lampy są do wymiany ale uważam że bede wstanie je zregenerować biorac pod uwagę że trochę się tym bawiłem coprawda przy motorach ale w swojej i kumpla r6 mamy bixenony :D

 

Podłącz pod kompa i zobacz dlaczego nie skrecają, przyczyn może być kilka a tak to wróżenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.Pozwoliłem sobie odświeżyć temat. Mam podtopione szoczewki od bi xenonów od świateł drogowych. Co może być przyczyną? Czy to wina tylko żarówek? jeśli tak to jakie żarówki powinny wchodzić do tych soczewek, tak aby na pewno ich nie podtapiały??

Druga sprawa to czy jest możliwa wymiana podtopinego elementu? Jeśli tak to ma ktoś wiedze na ten temat i czy na rynk są dostępne takie elementy??

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.