Skocz do zawartości

E61 Zestaw naprawczy hydr. klapy instrukcja str. 4


jahec

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie wszystkich jestem po zamontowaniu siłownika oraz pompy do podnoszenia tylnej klapy w e61

klapa dziala super lecz mam jeden problem z nia ( siłownik nie trzyma i klapa sama sie opuszcza)

czy ten uklad trzeba jakos odpowietrzyc lub cos innego prosze o pomoc jak to zrobic

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 tygodnie później...

A u mnie z kolei klapa co prawda trzyma cisnienie i stoi w miejscu, ale dla pewnosci przy otwieraniu przytrzymuje ja reka, bo odskakuje z taka sila, ze wydaje mi sie ze wypadnie z zawiasow... nie wiem z jaka predkoscia powinna sie otwierac z kluczyka, ale u mnie jest to zdecydowanie za szybko. Ostatnio niemal nie stracilem zebow...

 

pytanie z mojej strony - czy to jest normalna szybkosci otwierania klapy bagaznika, a jezeli nie to czy mozna ja w jakis sposob regulowac?

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie sa mozliwosci regulacji tego/naprawy, bo u mnie klapa otwiera sie naprawde z duza predkoscia i nie zwalnia na koncu... boje sie, ze cos sie urwie, po pewnym czasie... Mozna regulowac to samemu, czy musze jechac do serwisu?
Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

okazalo sie, ze jest to jedna czesc do wymiany, ale koszt jej w uk powoduje, ze nie widze sensu jej wymieniac. W serwisie BMW za czesc chca 85funtow +robocizna = 135funtow. Czesc nazywa sie boot gas strut/shock absorber.

Szczerze mowiac, to wole przytrzymac klape bagaznika reka, niz placic takie pieniadze za taka pierdółkę...

Raz BMW, zawsze BMW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
troche bezsensu to hydrauliczne podnoszenie dla mnie.mam komfortzugang i teraz zeby otworzyc klape to musialbym grzebac po kieszeniach zeby otworzyc z pilota :| fajnie by bylo tak jak w vw machasz noga pod zderzakiem i klapa do gory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musisz kolego soie zmienic na vw i bedziesz machał nogami :lol:

Dla mnie jest wygoda nawet jak przycisne przycisk w klapie nie musze jej podnosic, ani ciagnac do dolu by zamknac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

noga??????? niewidzialem nic nigdy takiego!!

czyli jak pies przeleci to tez sie otwiera,czy VW skanuje tylko nogi :duh:

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie widzialem jak to dziala tylko o tym czytalem.ale przypuszczam ze tak jak kofortzugang w bmw czyli kluczyk w kieszenie+czujnik pod zderzakiem.a na logike bardzo madre rozwiazanie jak masz rece zajete.

http://www.mt.com.pl/volkswagen-passat-serii-vii/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czyli reaguje na wszystko co sie bedzie kolo czujnika krecilo,jak dla mnie....... :mad2:

jak muwie to moje zdanie

Codowanie BMW , Wylaczenie ostrzezenia o pasach, TV-Free,przebudowa oswietlenia na LCI, klimy Basic na HIGH, Navigacji z MASK na CCC lub CCC LCI ( 8 przyciskow ) itd.


http://www.bavaria-access.de/


http://www.facebook.com/profile.php?id=100002804305191#!/pages/Bavaria-Access/157126324367474?sk=photos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

witajcie. odkurzam temat , bo nie ma sensu zakładać nowego

chodzi o E61 z automatycznym otwieraniem tylnej klapy

Nie wiem jak fachowo nazywa się ten siłownik który podnosi klapę , znajduje się on po lewej stronie auta i o niego właśnie chodzi.

Pracuje dobrze, nie opuszcza bez potrzeby , podnosi prawidłowo do końca, tyle że jego dolne i górne mocowanie ( takie uchwyty kulowe) do elementów nadwozia chyba się wyrobiło i co 2-3 otwarcie po prostu wypada. Ktoś ma jakiś pomysł na to? naprawia się to albo ktoś oferuje usługę naprawy? Nowy taki siłownik to coś koło 3,5 tysia więc jest o co walczyć, poza tym bez sensu wywalać siłownik , który pracuje prawidłowo a źle pracują tylko jego uchwyty kulowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Gniazdo kuli z czego jest potrzebn tylko pierścień zabezpieczający

2 x trzpień kulisty Nr. 5 41627148797

Siłownik pneumatyczny prawy Nr. 8 315N 51247201468

 

Powodzenia :cool2:

 

 

Ps. Gdyby kiedyś link znikł od gniazda kuli wypisuje jego dane

:arrow: Gwint: M 6 x 1

:arrow: Ø Kula: 10 mm

:arrow: Długość: 25 mm

:arrow: Norma DIN 71805 A lub B (nie robi roznicy)

:arrow: Materiał: Stal

:arrow: Powierzchnia: Cynkowana

 

Wykonanie:

Z rowkiem dla pierścieniem zabezpieczającego

 

Pasujący do:

Trzpień kulisty DIN 71803, wykonanie AS lub CS

 

Pierścień zabezpieczający musi zostać lekko zcisniety a gniazdo kuli wyczyszczone.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki pierścień zabezpieczający ?? Ja u siebie skąd pamiętam to nie miałem takowego i nigdzie nie znalazłem informacji na jego temat...... Pokaż proszę zdjęcie lub podaj jaki to ma być i jak powinien leżeć ? Chyba, że piszesz o gnieździe kulowym będącym na klapie a nie na karoserii auta to wtedy ok jest tam jakiś pierścień :D
Obecnie BMW E36 Compact 96r M43B16 -> M50B25 <- w dążeniu do ideału
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

No właśnie myślałem że chodzi Ci o klape, że z tamtąd wypada bo kolega miał ten problem. Poszukam dalej to może coś znajdę.

 

Spróbuj wymienić prawy Siłownik bo one często padaja (widać to w zimę ) a wspomagają hydrauliczny.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.