Skocz do zawartości

E60 BRAK DZWIEKU


roy2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem z dzwiekiem odpalilem auto wlaczylem radio i nic nie slychac, na wyswietlaczu normalnie wyswietla stacje radiowe,cd wyswietla ale licznik czasu jest na zero, zmieniarki nie czuje,parktronik dziala ale nie wydaje dzwieku.Niedawno byl wgrywany soft do navi ale wszystko dzialalo poprawnie, moze to mróz albo cos wcisnolem nie tak, pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z dzwiekiem odpalilem auto wlaczylem radio i nic nie slychac, na wyswietlaczu normalnie wyswietla stacje radiowe,cd wyswietla ale licznik czasu jest na zero, zmieniarki nie czuje,parktronik dziala ale nie wydaje dzwieku.Niedawno byl wgrywany soft do navi ale wszystko dzialalo poprawnie, moze to mróz albo cos wcisnolem nie tak, pozdrawiam

 

 

jak sam sie nie wlaczy, jak bedziesz zainteresowany to cos tam podzialamy.

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witajcie,

 

Podepnę się pod temat bo od kilku dni dotyczy również mojego auta.

Okoliczności:

 

Jadąc samochodem i słuchając muzyki nagle zgasł mi komputer i radio przestało grać. Po dojechaniu do celu zdołałem uruchomić idrive i zaczął pokazywać się komunikat o wysokim poziomie rozładowania akumulatora ("High rate of battery discharge!"). Dodatkowo na liczniku pojawiła się żółta ikona SOS - chyba, chodziło o to że ten system jest nieaktywny.

 

Problemy:

 

1. W INPA pokazał mi się błąd: 4548 Powermanagement Bordnetz

2. Po zbadaniu akumulatora wykazywał on napięcie ok. 11.8V - podczas ładowania z alternatora ok.15V. Doładowałem akumulator prostownikiem: teraz w samochodzie jest ok 12.2V i podczas ładowania alternatora ok. 14.8V. Komunikaty w idrive przestały się pojawiać.

3. Przestał działać dźwięk we wszystkich możliwych miejscach. Wszystko co związane z dźwiękiem zdaje się działać prawidłowo (radio, czujniki parkowania, navi, cd,dvd).

 

Możliwe przyczyny problemu z dźwiękiem:

 

Według mojego prywatnego dochodzenia prawdopodobnie uszkodzony jest wzmacniacz audio. To chyba ta metalowa skrzyneczka w lewym tylnym rogu samochodu, leżąca sobie poziomo :-) Planuję go sprawdzić tylko jeszcze nie za bardzo wiem jak. Chciałbym ustalić czy napięcie zasilające dochodzi do wzmacniacza i czy coś jest na wyjściu. Profilaktycznie wyjąłem bezpiecznik 73 bo podejrzewam, że może być gdzieś zwarcie na tym wzmacniaczu i dlatego może być problem z rozładowaniem akumulatora.

Może ktoś mi doradzi jak najpewniej samodzielnie sprawdzić ten wzmacniacz?

 

Jeśli okaże się, że jest sprawny będę szukał dalej.. Z pewnością podzielę się efektami mojej pracy!

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że brak dźwięku i pozostałe problemy to wina rozładowanego akumulatora, pora zmienić na nowy

 

Dzięki za odpowiedź.

Póki co całą zimę samochód odpalał i odpala mi bez żadnego problemu. Z tego co wiem od poprzedniego właściciela akumulator jest dość nowy - max 2 lata. Nie wiem w tej chwili czy jego napięcie jest efektem jego słabości czy zbyt dużego poboru prądu podczas postoju. Chciałem zmierzyć jaki prąd jest pobierany przez samochód podłączając amperomierz pomiędzy minusową klemę i akumulator. Trochę się wystraszyłem bo popłynął bardzo duży prąd i spalił mi bezpiecznik 10A w moim nowiutkim mierniku :shock: Wymienię bezpiecznik w mierniku i sprawdzę jeszcze raz wyciągając samochodowe bezpieczniki podejrzanych modułów.

 

[uPDATE]

 

Jestem na etapie poszukiwania aplitunera/wzmacniacza audio. Już myślałem, że jest on u mnie umiejscowiony w bagażniku po lewej stronie za osłoną. Niestety po odkręceniu tajemniczej skrzyneczki okazało się, że jest to moduł TV :duh: Nad nim na nadkolu wisi sobie prawdopodobnie moduł bluetooth (btw. jest on dość duży i spodziewałem się czegoś mniejszego ale nieważne). Może ktoś podpowie, gdzie może być ten wzmacniacz, bo zakładam, że jest gdzieś zamontowany fabrycznie?

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że brak dźwięku i pozostałe problemy to wina rozładowanego akumulatora, pora zmienić na nowy

 

Dzięki za odpowiedź.

Póki co całą zimę samochód odpalał i odpala mi bez żadnego problemu. Z tego co wiem od poprzedniego właściciela akumulator jest dość nowy - max 2 lata. Nie wiem w tej chwili czy jego napięcie jest efektem jego słabości czy zbyt dużego poboru prądu podczas postoju. Chciałem zmierzyć jaki prąd jest pobierany przez samochód podłączając amperomierz pomiędzy minusową klemę i akumulator. Trochę się wystraszyłem bo popłynął bardzo duży prąd i spalił mi bezpiecznik 10A w moim nowiutkim mierniku :shock: Wymienię bezpiecznik w mierniku i sprawdzę jeszcze raz wyciągając samochodowe bezpieczniki podejrzanych modułów.

 

[uPDATE]

 

Jestem na etapie poszukiwania aplitunera/wzmacniacza audio. Już myślałem, że jest on u mnie umiejscowiony w bagażniku po lewej stronie za osłoną. Niestety po odkręceniu tajemniczej skrzyneczki okazało się, że jest to moduł TV :duh: Nad nim na nadkolu wisi sobie prawdopodobnie moduł bluetooth (btw. jest on dość duży i spodziewałem się czegoś mniejszego ale nieważne). Może ktoś podpowie, gdzie może być ten wzmacniacz, bo zakładam, że jest gdzieś zamontowany fabrycznie?

Objawy wyglądają na podniety Bluetooth, odłącz go i sprawdź

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że brak dźwięku i pozostałe problemy to wina rozładowanego akumulatora, pora zmienić na nowy

 

Dzięki za odpowiedź.

Póki co całą zimę samochód odpalał i odpala mi bez żadnego problemu. Z tego co wiem od poprzedniego właściciela akumulator jest dość nowy - max 2 lata. Nie wiem w tej chwili czy jego napięcie jest efektem jego słabości czy zbyt dużego poboru prądu podczas postoju. Chciałem zmierzyć jaki prąd jest pobierany przez samochód podłączając amperomierz pomiędzy minusową klemę i akumulator. Trochę się wystraszyłem bo popłynął bardzo duży prąd i spalił mi bezpiecznik 10A w moim nowiutkim mierniku :shock: Wymienię bezpiecznik w mierniku i sprawdzę jeszcze raz wyciągając samochodowe bezpieczniki podejrzanych modułów.

 

[uPDATE]

 

Jestem na etapie poszukiwania aplitunera/wzmacniacza audio. Już myślałem, że jest on u mnie umiejscowiony w bagażniku po lewej stronie za osłoną. Niestety po odkręceniu tajemniczej skrzyneczki okazało się, że jest to moduł TV :duh: Nad nim na nadkolu wisi sobie prawdopodobnie moduł bluetooth (btw. jest on dość duży i spodziewałem się czegoś mniejszego ale nieważne). Może ktoś podpowie, gdzie może być ten wzmacniacz, bo zakładam, że jest gdzieś zamontowany fabrycznie?

Objawy wyglądają na podniety Bluetooth, odłącz go i sprawdź

 

Odłączenie modułu bluetooth nic nie daje oprócz komunikatu SOS.

"Niestety" bluetooth działa jak należy - oczywiście poza dźwiękiem. Udało mi się nawet połączyć z telefonem i wykonać rozmowę testową. Odbiorca mnie słyszał a ja niestety ciągle nic.

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że brak dźwięku i pozostałe problemy to wina rozładowanego akumulatora, pora zmienić na nowy

Sa przypadki jeśli jest rozladowany aku idrive będzie uśpione.

 

Samochód odpala bardzo dobrze, bez żadnego problemu i nawet chwili zawahania. Oczywiście chętnie upewniłbym się czy coś się zmieni po włożeniu nowiutkiego akumulatora ale wolę odłożyć tę kasę na inne możliwe przyczyny problemów :?

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że brak dźwięku i pozostałe problemy to wina rozładowanego akumulatora, pora zmienić na nowy

Sa przypadki jeśli jest rozladowany aku idrive będzie uśpione.

 

Samochód odpala bardzo dobrze, bez żadnego problemu i nawet chwili zawahania. Oczywiście chętnie upewniłbym się czy coś się zmieni po włożeniu nowiutkiego akumulatora ale wolę odłożyć tę kasę na inne możliwe przyczyny problemów :?

 

Dodam nowy post bo sytuacja drastycznie się zmieniła. Akumulator w końcu zaczął się całkowicie rozładowywać a później idrive zaczął szaleć: ciągłe restarty.

Po wizycie w serwisie okazało się, że był pobór prądu w module CCC i auto nie mogło przejść w stan uśpienia. Diagnoza: moduł CCC do naprawy lub wymiany :cry2:

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

podepnę się pod temat,

objaw braku dźwięków jakichkolwiek, komendy głosowe nie działają, bleutooth odpinałem nic nie pomogło (zresztą działa łączy z telefonem i podczas rozmowy mnie słychać oczywiście) stacje radiowe jak i piosenki z płyt lecą w tle głosu nie ma... aku dobry, sprawdzane tekże na drugim, bezpieczniki sprawdzane, problem dotyczy zestawu logic 7

jak mogę sprawdzić czy dobry jest wzmacniacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i ja sie podepnę pod ten wątek..

 

witajcie,

dopadł mnie problem w mojej E60 z brakiem basu w systemie Hi-Fi

kupiłem drugi wzmak H/K ale dalej to samo, nowe kodowanie na różne sposoby, ale i to nic nie pomaga.

proste pytanie - jak sprawdzić, czy dochodzi dźwięk / sygnał z radia do wzmacniacza? da radę jakoś miernikiem? (może to proste, ale ja nie wiem )

thx z pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może i ja sie podepnę pod ten wątek..

 

witajcie,

dopadł mnie problem w mojej E60 z brakiem basu w systemie Hi-Fi

kupiłem drugi wzmak H/K ale dalej to samo, nowe kodowanie na różne sposoby, ale i to nic nie pomaga.

proste pytanie - jak sprawdzić, czy dochodzi dźwięk / sygnał z radia do wzmacniacza? da radę jakoś miernikiem? (może to proste, ale ja nie wiem )

thx z pomoc

 

Może spróbuj wpiąć szeregowo amperomierz i uruchomić radio.

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem rozwiązany: uszkodzony moduł CCC został naprawiony i dźwięk powrócił. Jeśli ktoś chce namiary do serwisu to proszę pisać na PW.

 

 

proszę o namiar kto zdiagnozuje mój problem i zaradzi

 

Poszło na PW.

Do odważnych świat należy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

podepnę się jeśli można.

Mam pytanie czy można wymienić sam mikrofon bluetooth ponieważ nie słychać mnie jak łącze przez tel kom.

Wszystko działa ok - słyszę i łączę się normalnie ale mnie nie słychać.

Gdzie znajduje sie mikrofon bluetooth?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Brak dźwięku u mnie spowodowany był uszkodzonym modułem bluetooth.(w bagażniku pod podłogą)odpięcie kostki ze światłowodem rozwiązało problem.Należy ją rozpiąć ,rozebrać tę kostkę(składa się z trzech części na wsuwki) jeden zielony kabel drugi w czarnym peszlu.Końcówki skierować trzeba ku sobie tak aby się widziały i skręcamy taśmą izolacyjną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepne sie pod temat.

MAm Business versje.

Zakodowalem AUX jakis tydzien moze 2a temu i wszystko dzialalo.

Od wczoraj mam brak dzwieku. Raz sie wlaczy raz nie. Plyta dziala. auto przechodzi w tryb uspienia.

Co zrobilem - wlozylem plyte MP3 :duh: i w sumie tyle. Od tego czasu zaczely sie problemy.

ISTA pokazuje blad ktory na necie nie jest w zaden sposob opisany - 00a168.

Ktos mial podobne problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam odświeżam trochę temat gdyż i mnie dopadł problem braku dźwięku tyle że jak w aucie nic nie dodawałem / kodowałem. Wczoraj wyczyscilem egr pojezdzilem trochę i było wszystko ok. Dziś odpalam auto a tutaj nic zero dźwięku, nawet szumu z głośników czy jakiś dźwięków ostrzegawczych typu pasy czy światła itp. Nie wierzę że czyszczenie egr miało z tym związek ale kto wie w końcu to bmw :p

Bezpieczniki sprawdziłem, wymieniłem dwa które "ktoś naprawił przy użyciu drucika" (szkoda słów bo zapasowe były w schowku w klapie...). Co mogę jeszcze zrobić / sprawdzić? W inpa znalazłem jakiś tam test radia i głośników nic nie znajduje, żadnych błędów, wszystkie testy ok. Dźwięk się ani razu choćby na chwilę nie pojawił od czasu jak zaowazylem jego brak.

Co dalej? Wymiana radia czy są jakieś proste metody na mój problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

papryos - piąteczka :cool2: mam to samo nic nie robiłem posłuchałem radia na postoju wysiadłem potem za 10 min wsiadłem odpaliłem samochód i nie ma dźwięku... gra tylko bass.

sprawdziłem - bezpieczniki , przejście światłowodu na poszczególnych modułach odpięcie modułów sprawdzenie wtyczek i wyczyszczenie , wyciągnięcie CCC sprawdzenie wtyczek , podłączenie inpą i sprawdziłem jedynie błąd 930A mówi on o wiązce światłowodu i nie idzie go usunąć ..... jedyne co mnie zaciekawiło to że po wejściu w MOST/CAN Gateway CCC przy odczycie mam Status chip amplifier : OKAY i Status Amplifier Mute : ON . Jesli jest Mute On to znaczy że dźwięk jest wyłączony przez jednostę zarządzającą...

zdjęcie z tematu viewtopic.php?f=73&t=253973

http://i62.tinypic.com/25ira7c.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podzielę się z Wami rozwiązaniem mojego problemu :

 

Nie miałem głosu w głośnikach średnio i wysokotonowych był wyłącznie bass :)

Sprawdziłem wzmacniacz z bagażnika, który odpowiada wyłącznie za głośniki basowe ( subwoofery ) - sprawdziłem go - chodzi 100%

Następnie sprawdziłem wzmacniacz ukryty w radiu CCC ( wersja HiFi ) . Moim oczom ukazał spalony układ TDA7563 - końcówka mocy :shock:

 

Jeśli ktoś nigdy nie naprawiał takich rzeczy ani nie rozbierał NIECH LEPIEJ TEGO NIE ROBI !

Jest to bardzo złożony układ , który można łatwo uszkodzić.

W wszystkich sprawach z dźwiękiem mogę pomóc wymiana głośników wzmacniaczy itp.

 

de79a87d25006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.