Skocz do zawartości

zmiana zwykłych lusterek na fuul opcję w E60


Kriss33

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze

Do wczoraj miałem zwykle lusterka, teraz nie mam wcale!!!Złodzieje!!! :mad2:

Czy da się założyć składane elektrycznie, podświetlane (z diodą) i fotochromy? Do składania chyba powinien byc dodatkowy przycisk? Czy działało by chociaż podswietlenie? Domyślam się, że ono działa z kierunkami. Auto 2004 rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 74
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Odpowiem że nie wiem ale dodam że współczuję ...... swoją drogą wychłostać batem publicznie to mało takich dziadów

 

Pamiętam jakiś czas temu kiedy pomykałem W124 próbowali mi urwać uwielbiany celownik z maski :D chyba musiał ich ktoś przestraszyć bo zostały jedynie ślady na masce od prób podważenia go...

 

Proponuję na raz następny na ramkach od tablicy napisać: MAFIA - pojazd służbowy ;)

Kiss French. Wear Italian. Drive German.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Odgrzeję temat,

Czy można zmienić tylko wewnętrzne lusterko manualne na fotochrom? Mam zwykłe i czujnik deszczu. Czy będą tam kable zasilające?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć lusterka full opcje. Z tego co sie orientuje to miałeś na pewno elektrycznie ustawiane bo inne nie wychodziły. Może być tak, że jeśli nie zmienisz lusterka wewnętrznego to może być błąd, ale nie koniecznie. Przycisków na drzwiach kierowcy nie musisz zmieniać bo robiłem tak samo u kolegi w e39 2002. Wystarczy w NCS expert ustawić sobie automatyczne składanie lusterek z pilota (jak będziesz zamykał samochód z pilota, lusterka będą sie składać).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz założyć lusterka full opcje. Z tego co sie orientuje to miałeś na pewno elektrycznie ustawiane bo inne nie wychodziły. Może być tak, że jeśli nie zmienisz lusterka wewnętrznego to może być błąd, ale nie koniecznie. Przycisków na drzwiach kierowcy nie musisz zmieniać bo robiłem tak samo u kolegi w e39 2002. Wystarczy w NCS expert ustawić sobie automatyczne składanie lusterek z pilota (jak będziesz zamykał samochód z pilota, lusterka będą sie składać).

 

 

Ja odgrzałem nie swój temat :) i chodzi mi tylko o lusterko wewnętrzne, ale wnioskuję, że nie ma z tym problemu zatem, tak?

Lusterka mam oczywiście elektrycznie sterowane, szkoda, że przy wstecznym się nie obniża prawe, ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez najmniejszego problemu możesz zalożyc fotochrom. To lusterko do pracy potrzebuje tylko zasilania, zasilanie jest na miejscu, od czujnika deszczu RLS. Można dodać ew. przewód biegu wstecznego. rozjaśnia się wtedy na wstecznym niezależnie od warunków. Zeby nie puszczać dodatkowych kabli można zamontowac lusterko z kamerą FLA, czyli asystentem świateł drogowych. Wtedy podłącza sie jeszcze K-CAN i nie trzeba puszczać kabla od wstecznego( pod warunkiem że masz automat)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale są faktycznie lusterka z kamerą. Podstawową funkcję zwykłych - samo-ściemniających lusterek przerabiam już od lat i stąd mi jej tu brak :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem nigdy o lusterkach z kamerą do e60. Słyszałem tylko o noktowizorach, head-up, kamerach cofania, ale o kamerze w lusterku nigdy. Jak znajdziesz jakieś informacje na temat funkcjonowanie takowego lusterka oraz link do niego to podaj, coś zdziałamy ; )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem nigdy o lusterkach z kamerą do e60. Słyszałem tylko o noktowizorach, head-up, kamerach cofania, ale o kamerze w lusterku nigdy. Jak znajdziesz jakieś informacje na temat funkcjonowanie takowego lusterka oraz link do niego to podaj, coś zdziałamy ; )

 

Kamera to brzmi dosadnie:) ale jest to jakaś tam forma kamery bo analizuje rozkład światła w polu widzenia. To służy, jak wspomniałem do asystenta świateł, czyli wyłącza długie jak ktoś jedzie z przeciwka, albo do kogoś dojeżdzasz. Zreszta popatrz:

 

 

A taka prawdziwsza kamera również występuje w E60 LCI, służy do kontroli czy nie wyjeżdzamy z pasa drogi, ale wtedy zamontowana jest w szybie, obok czujnika deszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie trzeba nic zmieniać w komputerze? Naprawdę - boże - pierwsza rzecz w E60, której nie trzeba programować i zaznaczać w kompie, że się wysypało popiół z popielniczki i jest czysta ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w e90 widziałem że były lusterka wewnętrzne, na których wyświetlały się pewne informacje, głównie to bieg na którym w danym momencie jest auto (czerwona cyferka). Podczas ostatniego pobytu w Berlinie takie samo "cuś" widziałem w taksówce (nowa E-klasa), na lusterku wyświetlały się podobne informacje. Czy w przypadku e60 występowały takie lusterka wsteczne ? Nie żebym chciał je zaraz montować, ale tak z ciekawości pytam.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie trzeba nic zmieniać w komputerze? Naprawdę - boże - pierwsza rzecz w E60, której nie trzeba programować i zaznaczać w kompie, że się wysypało popiół z popielniczki i jest czysta ;)

 

Oczywiście że trzeba odpowiednio to zakodować, tzn asystenta bo fotochrom działa sam z siebie. Ale pytałeś czy coś trzeba mieć, zrozumiałem że chodzi o jakiś dodatkowy sprzęt

 

@Marv

 

Do bmw jest opcjonalne lusterko z kompasem, ale nie wiem do czego to komu potrzebne, chyba na pustyni i bez nawigacji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jest jeszcze lusterko wewnętrzne z pilotem do e60 z trzema przyciskami i można je zakodować aby jeden był do otwierania bramy wjazdowej, drugi do otwierania garażu a trzeci do czegokolwiek. http://moto.allegro.pl/bmw-e60-e61-lusterko-z-pilotem-do-bramy-i1575035844.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, takie same lusterko miałem na myśli. Źle zrozumiałem po prostu "kamerkę". Mam takie same w swojej, w poprzedniej e60 też takie miałem, a miałem wtedy zwykłe lusterka zewnętrzne, więc chyba nie robi to żadnej rożnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że trochę spodobała mi się opcja dołożenia lusterek składanych. Jedyne co mnie wstrzymywało to właśnie "przebudowa" manipulatora na drzwiach i rozbiórka drzwi. Jednak pomysł aby go nie zakładać i dokodować sobie w komputerze składanie zaraz po zamknięciu i odryglowaniu drzwi bardzo mi się spodobał.. Czy ktoś może powiedzieć coś więcej w tym temacie ? Czy oby na pewno takie coś zadziała ? Czy owe lusterka nie mają przypadkiem, jak niemal wszystko w e60 swoich modułów ? Jak zdemontować lusterka? W sumie, trochę mi zależy na tej opcji, bo często parkuję w mieście, a wiadomo jakie miejsca parkingowe tam są wąskie... Już jedno lekko mi obtarli (na szczęście udało się spolerować).
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się szczerze, że trochę spodobała mi się opcja dołożenia lusterek składanych. Jedyne co mnie wstrzymywało to właśnie "przebudowa" manipulatora na drzwiach i rozbiórka drzwi. Jednak pomysł aby go nie zakładać i dokodować sobie w komputerze składanie zaraz po zamknięciu i odryglowaniu drzwi bardzo mi się spodobał.. Czy ktoś może powiedzieć coś więcej w tym temacie ? Czy oby na pewno takie coś zadziała ?

viewtopic.php?f=73&t=142500&hilit=lusterka

obawiam się że bez kodowania się nie obędzie ponieważ samochód po prostu ich nie będzie widział i w swoim programie może nie mieć tej pozycji do uruchomienia składania z kluczyka i innych opcji np. samoczynnego rozkładania ich powyżej 40km/h(to akurat mało przydatne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kodowanie się nie martwię zrobiłbym to sam. Kwestia tylko czy wszystkie wtyczki będą dostępne bez rozbierania drzwi czy tak czy siak musiałbym je rozebrać. Bo jeśli mam sciągać tapicerkę itd aby zamontować te lusterka to gra nie warta świeczki. Ale gdyby tak dało się po prostu wypiąć stare lusterka i wpiąć nowe składane + kodowanie (dodanie do FA odpowiedniej opcji oraz aktywacja w odpowiednim module składania i rozkładania) to jest to dla mnie temat jak najbardziej do ogarnięcia.
Radość sprawia, że serce przyśpiesza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.