Skocz do zawartości

Webasto - jak szybko grzeje kabine?


pszyman

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do użytkowników Webasto z opcją grzania wnętrza.

Po jakim czasie robi się w aucie ciepło? U mnie po ok 20 min, dopiero zaczyna dmuchać leciutko ciepłym powietrzem na szybę. Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że w zeszłym roku po tym samym czasie w całym aucie było lekko ciepło. Jak to wygląda u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Potwierdzasz moje wrażenie, że coś jest u mnie nie hallo. No nic, po testuje i pewnie nie obejdzie się bez wizyty w ASO. Wesbasto na pewno grzeje, dmucha ciepłymi spalinami i czuje, że woda w obiegu Webasto jest ciepła. Tylko dlaczego grzeje tak słabo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po niecałych 10 min jest ciepło.

 

A możesz mi powiedzieć czy spaliny z Webasta są gorące czy letnie?

 

*edit Właśnie sprawdziłem na ciepłym silniku. Spaliny z Webasta były gorące. Nie wiem co jest grane. Może problem leży w sterowaniu nawiewem ehh juz czuje uciekające dutki w ASO :(

 

*edit2 temperatura silnika oscyluje w granicach 70 stopni podczas jazdy. Objawy uszkodzonego termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam wymienić oba termostaty, główny i EGR. Wygląda, że tutaj leży problem. Temperatura silnika nie rośnie powyżej 75 stopni, niezależnie od stylu jazdy. Nawiew dmucha ciepłym jednak nie bardzo ciepłym powietrzem. Przy wymuszonej dmuchawie temperatura spada do 70. Prawdopodobnie główny termostat pozostaje otwarty non stop.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Termostaty wymienione. Silnik się dogrzewa jednak webasto, bynajmniej na postoju, wnętrza nie nagrzewa, silnika zresztą też. Włącza się, coś tam grzeje, przewody wodne robią się gorące. Wydaje mi się, że po krótkim czasie piecyk się wyłącza i chodzi tylko wentylacja, następnie włącza się ponownie. I tak w kółko. Dmucha zimnym powietrzem w kabinie. Jutro jadę do ASO.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.