Skocz do zawartości

Klimatyzacja i dziwne piski


awtk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczęło mi coś piszczeć przy włączeniu chłodzenia na panelu klimatyzacji (obrazek śnieżki).

Przedstawię to obrazowo

http://i25.tinypic.com/k1fmn7.jpg

 

Czy ktoś wie co może być przyczyną takiego zachowania?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

po włączeniu klimy pasek klinowy napędzający sprężarkę klimatyzacji ci się ślizga przyczyna tego może być albo

zużyty już w/w pasek i wtedy wystarczy go wymienić koszt paska ok 30 zł + wymiana (niestety trochę ciężka robota bo pasek ten

nie posiada żadnego napinacza u mnie musieli prawie zdemontować sprężarkę klimy żeby wymienić a i tak nie było łatwo)

Drugą przyczyna może być problem z samą sprężarką od klimy może się przycierać i zatrzymywać i wtedy większe koszta.

Ale zacznij od wymiany tego paska w jakimś serwisie klimy ja ostatnio też wymieniałem bo w zaszłym roku padła mi sprężarka od klimy

zatrzymała się nagle podczas jazdy (zatarła się) i spaliło pasek klinowy (dymu było że jej) wymienili mi sprężarkę ale mieli i założyli

z troszkę innym kołem pasowym ciut mniejszym stalowym a nie plastikowym i założyli pasek o długości oryginału, po jakimś czasie

piszczał przy przez chwile przy włączaniu klimy wiec wymieniłem go na ciut krótszy i jest ok.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety trochę ciężka robota bo pasek ten

nie posiada żadnego napinacza u mnie musieli prawie zdemontować sprężarkę klimy żeby wymienić a i tak nie było łatwo)

Ehhh pasek klimy bez napinacza demontowanie sprężarki współczuje że trafiłeś do takiego warsztatu.

http://img401.imageshack.us/img401/1601/klim.jpg

Zakładasz klucz 24 najlepiej nasadka z rączką na śrubę cześci 2 i bez dużego wysiłku pokonujesz opór sprężyny w napinaczu i ściągasz pasek.Zakładasz podobnie.Wymiana trwa 2 minuty.

hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż z napinaczem fajnie !! na pewno było by łatwiej i lepiej :wink:

ale u mnie w aucie to wygląda tak:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=NS71&mospid=48809&btnr=11_3796&hg=11&fg=18

 

napinacza brak niestety :(

Widziałem X5 z takim silnikiem i wyglądał dokładnie tak samo - napinacza brak widocznie robili i z napinaczem i bez.

 

A co do warsztatu to całkiem niezły ogólnie polecam go wszystkim znajomym

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem wczoraj w warsztacie. Panowie podłączyli taką maszynkę Link i maszynka wykonała:

napełnienie + wymiana oleju + osuszenie układu.

 

Piski nie ustały. Najbardziej je słychać po odpaleniu silnika, gdy są małe obroty. Przy większych obrotach piski jakby zanikały.

Mechanik, sprawdzał czy po włączeniu klimy sprężarka trzyma ciśnienie. Stwierdził, że trzyma i raczej nie jest to wina sprężarki. Powiedział też, że pasek może być już zjechany i albo trzeba wymienić pasek, albo napinacz. Co o tym sądzicie? Jaki pasek będzie odpowiedni i gdzie go kupić? Jaka cena? To samo dotyczy się napinacza.

 

Czy może jednak, kończy się sprzęgło sprężarki albo łożysko...

 

Jakie koszta naprawy???

 

Dodam, że dzisiaj gdy odpaliłem autko i bez włączania klimy, są jakieś szmery, nie są to piski jak poprzednio. Piszczy dopiero, gdy uruchomię chłodzenie w klimatyzacji...

 

Coś te moje E60 chyba nie jest trafione :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy taki zamiennik będzie odpowiedni?

http://allegro.pl/item1136669623_kolo_pasowe_walu_bmw_e46_e90_e60_e83_1_8_2_0_d_m47.html

 

Pozdrawiam

 

Z tego co widzę to raczej nie :) 520d :) Ja mam 530d.

 

http://allegro.pl/item1099387102_nowe_kolo_pasowe_bmw_e46_e90_e60_e61_m57_okazja.html ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje filmik, w którym słychać jak coś stuka (jakby mały kamyczek). Dźwięk ten od wczoraj słychać od razu po uruchomieniu silnika, nawet bez włączanie klimatyzacji.

Co to może być? Koło pasowe?

 

Link do filmiki pracy silnika.

 

Filmik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco.

 

Rano odpaliłem silnik w celu sprawdzenia "co przyniesie nowy dzień".

 

Bez włączonej klimy dalej słychać stukot jak w załączonym filmiku. Po włączeniu klimy nagle, kółko od sprężarki się zatrzymuje i pasek również, stukot zanika. Koło pasowe kręci się dalej, po czym pasek delikatnie się ruszy i znowu staje i piszczy.

 

Wina sprzęgła sprężarki, napinacza, czy może paska? A może jednak to koło pasowe?

Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.