Skocz do zawartości

Kolektor wydechowy 3,0d - czy poprawiono ?


tooomala

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Wczoraj przy wjeździe do serwisu mechanik stwierdził że cos jest nie tak bo usłyszał dziwny dźwięk przy dodaniu gazu. Otworzyliśmy maskę pan "mechanik" włożył gdzieś ręke w okolicach kolektora wydechowego i stwierdził że jest pęknięty. Nie jest to jakieś duże uszkodzenie ale jednak.

 

Wiem że było juz sporo takich tematów ale zaden nie odpowiedział na moje pytanie. Chodzi o to że wszyscy wiedza o wadach tych kolektorów, bmw przede wszystkim, ale czy coś zmieniono w ich budowie aby nie były awaryjne ? Pytam ponieważ zamówiłem od razu nowy i według mnie po wydaniu wcale nie małej kasy, chciałbym spac spokojnie.

 

A tak przy okazji to jesli ma ktoś pęknięty to teraz można wymienic taniej, wcześniej kosztowały podobno 1450 a teraz 300 zł taniej. Ogólnie ze wszystkimi uszczelkami, śrubami i nakrętkami wyniesie mnie to 1280 zł.

 

Mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli wymienie ten kolektor w serwisie BOSCHa a nie w ASO to czy strace na niego gwarancje ??

 

Dziękuje za ewentualne odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z tego co się orientuje to bosch może mi dać gwarancje tylko na naprawe a nie na zakupione części, które będe miał z ASO. Na szczęście w tym BOSCHu właścicielem jest znajomy i zaufany człowiek z głową na karku który nie raz ratował mnie przed wydatkami w ASO więc o fachowość naprawy obaw nie mam :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze nie wiem czy kolega sie pomylił ale z tego co wiem to wadliwe były kolektory dolotowe a nie wydechowe. Jesli był peknity wydech to jakas dosc żadka awaria po mojemu. Jesli cos z dolotowym to dosc popularna w starszych wersjach 3,0d w e60

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyłki nie ma. O kolektorach dolotowych słyszałem wcześniej, rozwarstwiają się i urywają klapki. Ale skontrolowałem je jak wymieniałem świece i wydały mi się dość solidne.

Jak wymienie ten kolektor to postaram się dać jakieś zdjęcie tego pęknięcia, jeśli będzie widoczne aż tak.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest czasem jak z miejsca jej dołoże do pieca to takie dziwne brzeczenie jakby buczenie. moze to tez cos z wydechem :( Narazie mysle ze to jakies wibracje bo nie mam takich 2 gumek w mocowaniach chłodnic ( musze zamówic) Jak normalnie spokojnie przyspieszam to nic nie brzeczy ani nie buczy.

NAPRAWA STEROWNIKÓW ABS BOSCH-a

Promocja dla klubowiczów 200zł :)



gg 2921736

602 888 262

LUBESLKIE okolice Łukowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blaszek w kolektorze ssącym to w moim BMW 525D e39 już ich fabrycznie nie ma. Auto mam z kwietnia 2003 roku. W autach z 2002 roku blaszki jeszcze były ale nie wiadomo czy do końca roku czy do jakiegoś miesiąca 2002 i potem już fabrycznie wywalali te blaszki.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Zasłużeni forumowicze
Czy ktoś z Was montował kolektor wydechowy z E39 do E60 530d? podobno pasuja, a są żeliwne wiec powinnyc byc wytrzymale w przeciwienstwie do tych z E60. Czy mozecie pokrótce napisac jak dobrac sie do tego kolektora ponoc duzo pracy z 6 h. Co kupic oprocz kolektora?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
pasjonat- kolektory, w E60 tych nie poprawionych jeszcze, sa z chromoniklu!! U mnie jak wyjeli to nie dowierzalem ze tak moglo go porozrywac!! Smiechawa!! Najgorsze ze silnik traci na mocy i dziwnie zmienia biegi (automat), moze nie przy malych peknieciach, ale u mnie bylo konkretnie porozrywane!! O nowy pytalem i kosztowal 1800PLN, ale nie kupilem, bo musialem wyjezdzac, a trzeba bylo czekac na realizacje zamowienia, meczylem sie, bo czasowo niewyrobka i na koniec pospawal mi taki magik ten stary, pozniej planowanie i bylo cacy, ale tylko przez kilka tys km, znow to samo i bede niebawem wymienial na ten poprawiony! TERAZ UWAGA PYTANIE- 11 62 7 788 422-- to numer kolektora poprawionego, czy jeszcze tego wadliwego?????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasjonat- kolektory, w E60 tych nie poprawionych jeszcze, sa z chromoniklu!! U mnie jak wyjeli to nie dowierzalem ze tak moglo go porozrywac!! Smiechawa!! Najgorsze ze silnik traci na mocy i dziwnie zmienia biegi (automat), moze nie przy malych peknieciach, ale u mnie bylo konkretnie porozrywane!! O nowy pytalem i kosztowal 1800PLN, ale nie kupilem, bo musialem wyjezdzac, a trzeba bylo czekac na realizacje zamowienia, meczylem sie, bo czasowo niewyrobka i na koniec pospawal mi taki magik ten stary, pozniej planowanie i bylo cacy, ale tylko przez kilka tys km, znow to samo i bede niebawem wymienial na ten poprawiony! TERAZ UWAGA PYTANIE- 11 62 7 788 422-- to numer kolektora poprawionego, czy jeszcze tego wadliwego?????

 

Witam

 

Dziękuje za odpowiedź , jak długo wytrzymał ten kolektor po spawaniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze i pewnie sie nie da, mialem kolektor w rekach i rozmawialem z magikiem ktory zajmuje sie spawaniem metali kolorowych i mowil ze sie nie da dobrze, bo za duzo szczelin tam jest i zawsze gdzies cos zostanie, wszedzie nie da sie dojsc tigiem!! Kto widzial ten kolektor, to bedzie wiedzial o czym mowie!! Pzdr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ja swoje wiem i nie bede nikomu nic udowadniał, a z fachowcami, którzy spawaja takie metale mam do czynienia na codzień, może miałeś takie pęknicia, że faktycznie nie dało sie tego dobrze pospawac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje mi że ten kolektor jest z silnika m57n, czyli jeszcze stary. (m57n2 z tego silnika powinien być)

A czy drogi Kolega moglby mi podac numery tego poprawionego??

Ponawiam pytanie,do piatku musze wiedziec i kupic ten poprawiony!!! Plissss

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Troszke odgrzebuje temat ale mam pytanie czy kolektor z E39 3.0D podejdzie do E60 3.0D mowa o E60 sprzed 2005 jeszcze ten stary kolektor.

Pytam gdyż w E39 jest żeliwny raczej niezniszczalny a ten w E60 sprzed 2005 jakaś lipa z cienkiej blachy, jeżeli Ktoś coś może doradzić to proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.