Skocz do zawartości

Regeneracja DPF w 530d 231KM, co ile km ?


SYLWEK28

Rekomendowane odpowiedzi

A więc, u mnie dzieje się to około raz na miesiąc. Na początku nie wiedziałem co się dzieje i myślałem że coś nie tak z silnikiem. Wygląda to tak, że jak czujniki wykryją potrzebę wypalenia zawartości filtra to przez około 10-15 min jazdy silnik pracuje stale na wyższych obrotach, spaliny mają przez to wyższą temperaturę, słychać taki trochę inny basowy pomruk układu wydechowego i chyba tyle z tego co da się zauważyć. Oczywiście wszystko działa z automatu cały ten proces wypalania.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
A więc, u mnie dzieje się to około raz na miesiąc. Na początku nie wiedziałem co się dzieje i myślałem że coś nie tak z silnikiem. Wygląda to tak, że jak czujniki wykryją potrzebę wypalenia zawartości filtra to przez około 10-15 min jazdy silnik pracuje stale na wyższych obrotach, spaliny mają przez to wyższą temperaturę, słychać taki trochę inny basowy pomruk układu wydechowego i chyba tyle z tego co da się zauważyć. Oczywiście wszystko działa z automatu cały ten proces wypalania.

 

u mnie wyglada to tak ze obroty w sumie nie skacza ale silnik ma jakby bardziej basowy pomruk ( w tylnej czesci?); nie traci na dynamice...

ostatnio na 500km trasie mnie to spotkalo i trwalo ok 10minut; po tym czasie silnik znowy pracowal cichutko; w miescie czesciej to slysze.

 

 

pzd Konrad

pozdrawiam Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Informacja z serwisu. Filtra DPF sie nie wymienia (chyba ze jest uszkodzony). Nalezy go jedynie sprawdzic w serwisie wg wskazan komputera.

 

ale jak się niektórzy upierają i za wszzelka cenę chcą wyskoczyć z kasy, żeby wymienic to przecież nie zabronisz.

 

Było już wiele razy, filtr do sprawdzenia przy wyskoczeniu przegladu, ew do zrobienia wymuszone wypalanie.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ile ta "przyjemność" kosztuje, bo mi wskazuje 2500 km do regeneracji. Pzdr

 

w nieautoryzowanym wypalanie wymuszone to ok 300 PLN

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z serwisu. Filtra DPF sie nie wymienia (chyba ze jest uszkodzony). Nalezy go jedynie sprawdzic w serwisie wg wskazan komputera.

 

ale jak się niektórzy upierają i za wszzelka cenę chcą wyskoczyć z kasy, żeby wymienic to przecież nie zabronisz.

 

Było już wiele razy, filtr do sprawdzenia przy wyskoczeniu przegladu, ew do zrobienia wymuszone wypalanie.

 

100% racja. Ja to nawet zalecalbym wymiane profilaktycznie co 100tys. a czyszczenie co 50tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja z serwisu. Filtra DPF sie nie wymienia (chyba ze jest uszkodzony). Nalezy go jedynie sprawdzic w serwisie wg wskazan komputera.

Drążę ten temat bo jak podałem wcześniej licznik DPF wskazuje mi już tylko 2300 km. :( W ASO powiedzieli mi, że 500-600 pln za regenerację ale lepiej przy tym prebiegu (182 kkm) wymienić DPF na nowy :shock: . Stwierdziłem, że się chyba nie dogadamy i zacząłem szukać u pospolitych złotych rączek. Za rozsądną cenę 220 pln zaoferowano mi wymuszone wypalenie "stacjonarne" - bez jazdy, a co ciekawe inny fachura stierdził, że jak licznik zjedzie do "0" to wystarczy skasować alarm i można znowu jeździć a wymuszone wypalanie to w przypadku komunikatu o zapchanym DPFie.

Napiszcie więc, proszę, na podstawie własnych doświadczeń, jak to jest z tym filtrem, kiedy licznik zbliży się do "0" - wypalać czy wystarczy skasować?

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sugeruj sie licznikiem, zwyczajnie co jakis czas podjedz na sprawdzenie, mi zalecili luknac co 60kkm, jak jest potrzeba (diagnoza wszystko Ci powie) to sie wypala i tyle... wypalanie stacjonarne? :D prosty zabieg jednak trzeba chwile pojezdzic-okolo 30min chyba z predkoscia 60km/h oczywiscie wczesniej ustawiajac inna temp, koszt +/- 300zl w nieautoryzowanym serwisie, na koncu sprawdzaja czy zabieg dal oczekiwany rezultat i jedziesz do domu :wink:

pierwsze czyszczenie robilem po 160kkm

lepiej tego pilnowac, na takim filtrze jak sie go kontroluje spokojnie z 500kkm zrobic a jak zaniedbasz to jest taka opcja, ze juz nic nie zrobisz jak sie zapcha na amen, furmanka straci moc i klops, spontaniczne przypadki ale jednak wykluczyc nie mozna, zawsze lepiej dac 300zl raz na czas niz 6 czy 7k pln na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem na diagnozie filtra przy około 170k km. Nie pamiętam już dokładnie. Okazało się, że filtr mam w pełni drożny i sprawny, działający jak należy :D Z tym, że jeżdżę głównie w trasie więc może dla tego.

BMW to jest to co lubię najbardziej! Freude am Fahren!

http://img.userbars.pl/120/23959.gif

http://img153.imageshack.us/img153/6728/aaad.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

U mnie pojawił się komunikat/kontrolka o filtrze DPF i nie wiem za bardzo gdzie się z tym udać.

Możecie coś polecić w woj. lubuskim lub okolicach? Chciałbym spróbować wypalania/regeneracji.

BMW E36 1991 Limuzyna 325i 2005↔2007

BMW E46 2002 Touring 320d Lift 2007↔2010

BMW E91 2006 330d 2010↔2018

BMW E81 2007 118d 2015→

BMW F31 2014 325d 2018→

icon1.png

F31-C-HRj_qqhnpsx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem pare postów wcześniej, licznik zjechał mi do zera i zdecydowałem wybrać się do "złotej rączki" gdzie po podłączeniu komputera okazało się, że mój filtr zapchany jest dopiero w 18% :cool2: więc wszelkie wypalanie a tym bardziej wymiana DPF jest zbędna. Skasował mi licznik do 200k i śmigam dalej! Trzeba jednak nadmienić, że 80% jazdy to expresówka ok. 150km/h więc DPF jest cały czas dobrze przepalany. Edytowane przez Adrian-1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pojawił się komunikat/kontrolka o filtrze DPF i nie wiem za bardzo gdzie się z tym udać.

Możecie coś polecić w woj. lubuskim lub okolicach? Chciałbym spróbować wypalania/regeneracji.

jak nie masz nikogo juz sprawdzonego w okolicy to jedz do ASO, zaplacisz troche wiecej za to samo ale przynajmniej nie beda nic czarowac przy aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem pare postów wcześniej, licznik zjechał mi do zera i zdecydowałem wybrać się do "złotej rączki" gdzie po podłączeniu komputera okazało się, że mój filtr zapchany jest dopiero w 18% :cool2: więc wszelkie wypalanie a tym bardziej wymiana PDF jest zbędna. Skasował mi licznik do 200k i śmigam dalej! Trzeba jednak nadmienić, że 80% jazdy to expresówka ok. 150km/h więc PDF jest cały czas dobrze przepalany.

kolego, DPF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

...to że po podpięciu pod kompa pokazuje 18%...oznacza tylko że automatyczne dopalanie miało niedawno miejsce...i że DPF oczyścił się prawidłowo...standardowa procedura dopalania wystarczy całkowicie do prawidłowego działania filtra....pod warunkiem że jest sprawny... nie uszkodzony...a to niestety w naszych (polskich) warunkach jazdy nie jest pewne, ponieważ zbyt często procedura jest przerywana, ze względu na krótkie i powolne odcinki jazdy...każda przerwana procedura dopalania powoduje pewne nieodwracalne uszkodzenia...które w końcu doprowadzają do braku możliwości całkowitego samooczyszczania, a serwisowe (wymuszone) już nie pomaga...

...zazwyczaj jednak te 200tkm są w stanie przetrwać... w BMW....bo w większości innych marek to rzadkość :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.