Skocz do zawartości

Wyłączenie alarmu kluczykiem. PROŚBA O POMOC!


jaqgla99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Uszkodzeniu uległ mój moduł Diveristy w e61 i nie działa mi centralny zamek. Jak otwieram auto kluczykiem to nie za każdym razem wyłącza mi się alarm i gdy otwieram drzwi to zaczyna wyć i musze szybko wejsc do auta i przekrecic stacyjke. Mam pytanie. Dlaczego alarm nie wyłącza sie za każdym razem ? i Czy da sie to jakoś ustawic? Alarm mam seryjny z czerwoną diodą pod lusterkiem. Z góry dziękuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Powinien włączyć się za każdym razem ale dla czego tego nie robi to nie wiem.

 

Wyłączyć można tylko kodując, czyli potrzebny kabel i komputer + NCS Expert

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Hmmm, pewnie wystarczy wyciągnąć wtyczkę przy KBM lub CAS albo odłączyć syrene. Możesz też spróbować wyciągnąć wtyczkę od modułu znajdującego się w podsufitce.

 

Wracając do problemu włączania się alarmu to nachodzi mi myśl że wtyczka przy CAS-ie (pod kierownicą) lub KBM (za schowkiem pasażera) może być zasniedziała i nie zawsze łapie sygnał otwarcia drzwi.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Masz e61 to może nie moduł anteny wysiadł tylko wiązka jest peknietą. Podaj też vin bo mogą być różnice co do roczników/ miesięcy.

 

@Mnichu dokumenty do alarmu są na necie ale też mi to przyszło do głowy.

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa antena do e61 kosztuje 1000 zl z groszem. A na allegro za używke chca od 500 do nawet 700!! z tym ze akurat niema na ta chwile mojego modelu. Jest gosc w katowicach co naprawia te moduły i wysłałem mu swoj ale to potrwa okolo tydzien a naprawde irytuje mnie jak wsiadam gdzies pod sklepem i wszyscy sie na mnie patrza bo alarm wyje dosyc glosno. Dlatego chcialem go na ten czas wylaczyc. Tylko kompletnie niewiem jak dlatego pytam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Pewnie problem rozwiązany, ale może komuś innemu sie przyda. Wg mnie jak otwierasz auto kluczykiem, musisz jako pierwsze otworzyc drzwi kierowcy, inaczej aktywuje się alarm. Jak żona była szybsza i trzymała za klamkę zanim ja zdążyłem otworzyć drzwi, to się aktywował, jak otworzyłem zamek i drzwi tylne także. Nie można też otworzyc kluczykiem bagażnika, bo sie aktywuje alarm. Tak wynika z moich obserwacji, bo kilka dni jeździłem bez modułu. Naprawiałem w Sękocinie Starym za 200 zł z paragonem i patyczakmi nasączonymi płynem do wyczyszczenia styków w szybie :D (faect ogłasza sie na allegro). Mogę człowieka polecić z czystym sumieniem, moduł działa bardzo dobrze, pilot działa z daleka, wszyktko funkconuje poprawnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Pewnie problem rozwiązany, ale może komuś innemu sie przyda. Wg mnie jak otwierasz auto kluczykiem, musisz jako pierwsze otworzyc drzwi kierowcy, inaczej aktywuje się alarm. Jak żona była szybsza i trzymała za klamkę zanim ja zdążyłem otworzyć drzwi, to się aktywował, jak otworzyłem zamek i drzwi tylne także. Nie można też otworzyc kluczykiem bagażnika, bo sie aktywuje alarm. Tak wynika z moich obserwacji, bo kilka dni jeździłem bez modułu. Naprawiałem w Sękocinie Starym za 200 zł z paragonem i patyczakmi nasączonymi płynem do wyczyszczenia styków w szybie :D (faect ogłasza sie na allegro). Mogę człowieka polecić z czystym sumieniem, moduł działa bardzo dobrze, pilot działa z daleka, wszyktko funkconuje poprawnie.

 

Alarm powinien się aktywować otwierając jakiekolwiek drzwi, maskę czy klapę bagażnika bo inaczej jego zabezpieczenie nie miało by sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam dopisać sobie do auta S877A - czyli brak obsługi krzyżowej. Zamykając auto z pilota alarm sie zazbraja i tylko z pilota moze byc rozbrojony. To oznacza ze jesli wlamywacz (lub my na probe ;) otworzy drzwi grotem (lub łamakiem) to alarm zacznie wyć. I wbrew pozorom to co napisalem powinno być oczywiste, to dla inżynierów BMW juz takie nie było ;)

E60 535xd+++ + 8hp70x


Individual project by mnichu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alarm powinien się aktywować otwierając jakiekolwiek drzwi, maskę czy klapę bagażnika bo inaczej jego zabezpieczenie nie miało by sensu.


Mówimy o otwieraniu oryginalnym kluczykiem w sytuacji gdy nie działa pilot. Może sie mylę, ale to co wcześniej napisałem wynika z obserwacji. Po prostu wg mnie wygląda, że kolejność w tym przypadku ma znaczenie. Reasumując, po otwarciu drzwi kluczykiem, otwieram w pierwszej kolejnośći drzwi kierowcy, inaczej aktywuje się alarm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Mówimy o otwieraniu oryginalnym kluczykiem w sytuacji gdy nie działa pilot. Może sie mylę, ale to co wcześniej napisałem wynika z obserwacji. Po prostu wg mnie wygląda, że kolejność w tym przypadku ma znaczenie. Reasumując, po otwarciu drzwi kluczykiem, otwieram w pierwszej kolejnośći drzwi kierowcy, inaczej aktywuje się alarm.

 

Tylko weź pod uwagę że w E60 są dwa rodzaje kluczyków i w tym nowszym grot jest wyciągany z pilota i nie posiada on żadnej elektroniki aby móc zostać rozpoznanym przez samochód.


http://i66.tinypic.com/qqzui9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jest to opcja kodowania.

W standardzie deaktywuje się grotem

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Zasłużeni forumowicze

Wyjmij bezpiecznik i sprawdź czy problem z otwieraniem z pilota jest dalej.

Moze to zbieg okoliczności

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.