Skocz do zawartości

Poziom oleju po wymianie N52B30


maciejnowak22

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Po sprowadzeniu auta, w sobote zmieniłem olej silnikowy i filtry. Niemiec lał castrola 5w40, ja wlałem motul 5w40 xcess ll-01. Wlałem gdzieś tak 6,5l i komputer pokazywał poziom OK. Do dziś zrobiłem może ze 100 km i komputer pokazał, żeby dolać 1l, dolałem 0,5l bo tyle mi zostało, ale niestety dalej pokazuje żeby dolać 1l. Razem już wlane 7l... Według mnie jak już to powinien pokazywać, że za dużo oleju bo wchodzi chyba 6,5 tak?

 

Pozdrawiam

 

PS.Znacznych wycieków brak, tylko troche spod pokrywy zaworów się poci, a przez 100 km, zeby spalił 1l czy więcej to chyba nie możliwe...

 

Na tym castrolu ruszyłem od Niemca zrobiłem 1500 km i nic nie ubyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to pewnie czujnik bo jak mowisz wchodzi tam 6.5litra i ty juz masz ponad stan wiec silnik bedzie musial go spalic ;)mialem n52b30 i strasznie mnie denerwowalo ze nie ma bagnetu :x bo komputerom nie ma co wierzyc

Czasem na drodze spotykam prawdziwych szalencow...

Pedza na złamanie karku i wbrew rozsadkowi...

Czasem naprawde ciezko ich wyprzedzic...

 

 

Moje 730d==>

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś rano pokazał, że poziom OK. Zwariuje....

 

 

Sorka, 2 razy się post wbił...

 

W każdym razie mam jeszcze pytanie. U mnie na wyświatlaczu jak jest poziom oleju OK pokazuje tylko 2 kreski zielone. Tak jak wiadomo mam teraz wlane około 7 l oleju :/ czy nie powinien pokazywać max lub ponad max?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy bo jak pokazuje 2 zielone kreski to w każdej chwili może pokazać żeby dolać litr. Jak ja wymieniłem olej u siebie to też wlalem 6,5litra i pochodziła na wolnych obrotach to pokazywała full a po 5 min wyskoczył komunikat że stan oleju jest minimalny to dolalem jeszcze litra bo stwierdziłem że filtr zassal swoje itd. Później cały czas max pokazywalo :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.