Skocz do zawartości

Gaśnie gdy w baku jest jeszcze 15 litrów


Raptile

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem ze swoją 530d,otóż gdy kontrolka paliwa zejdzie do 15 litrów auto gaśnie,zauwazyłem w wezyku pecherzyki powietrza,co to może być???dodam jeszcze ze na kompie jest jeszcze ponad 100km do przejechania.Gdy zatankuje do pełna wszystko jest ok.Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jakoś sprawdzić która pompa wysiada? Bo mam podobne objawy ale pod kompem nic nie wykazało że jest coś z pompą paliwa nie tak. Wyskoczył jedynie komunikat: "błąd położenia czujnika wału korbowego". Objawy są takie że auto gaśnie czasami na postoju czy ma 15 litrów czy 40. Dodam jeszcze że zdarzały się szarpnięcia podczas ruszania. Pozdrawiam

http://img510.imageshack.us/img510/3346/mojecudenko2009.jpg

_____________________________________

"Anonimowość synonimem długowieczności"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam, mam dokładnie to samo w 530 d E39 99 r. z tym że wymieniłem już pompkę w prawej komorze zbiornika a usterka nie minęła. Nadal pokazuje mi na zegarze 15 litrów a body computer pokazuje ze mam paliwa na jakieś 150-130 km a wraz gaśnie tak jakby nie miała paliwa. Po zrobieniu testu na liczniku wskazówka podnosiła sie i opadała a przy teście stanu w poszczególnych komorach tez pokazywała ze w jednej i w drugiej jest paliwo w sumie ok. 20 l. podczas jazdy widac było, ze sie przelewa co oznacza ze czujniki w zbiorniku działaja poprawnie. Co to może być za usterka bo nie mogę tego rozkminić za cholere? POMOCY. Czy w lewej komorze tez jest jakaś pompka przelewowa? :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem te same objawy i po zapoznaniu się z postami wymieniłem pompkę w zbiorniku czynność bardzo prosta łatwa i dająca dużo satysfakcji że sam to zrobiłem :lol:

kupiłem hiszpański zamiennik na licencji pierburga koszt tylko 200pln

teraz na 100% mogę powiedzieć że to była pompka i nie jest to nic przerażającego nawet cenowo jak chce się poszukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ja też wymieniłem pompkę w prawej komorze zbironika. Założyłem Siemensa i działa poprawnie a objawy nie minęły. Jest jeszcze jakas inna pompka?W lewej komorze? Nic tam nie widziałem takiego. Z tego co wiem to jest jeszce jedna podprogowa ale ona nie ma związku z przelewaniem paliwa z jednej komory do drugiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydaje.Od paru dni mam ten sam problem,ale jeszcze nie miałem czasu do tego dojść.doszedłem do pompy w baku i było widzć że w taj jakby wanience,w której jest usadowiona nie był paliwa.Dlatego myślę,że to własnie ta pompka przelewowa jest winna.Chyba,że ktoś myśli inaczej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.