Skocz do zawartości

CHIPTUNNING E39 540 MANUAL - VTECH


thresholdsizer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam sie do chipowania mojego samochodu.

 

Dzwonilem do Vtech

 

Człowiek z ktorym rozmawialem powiedzial mi ze ta jednostka jest bardzo dobra do chipowania.

 

Moga mi zaoferowac 35-40 KM wiecej plus ddoatkow 40 Nm momentu i zmodyfikuja mape momentu tak aby byl dostepny w jak najszerszej gamie obrotow

 

Co myslicie? Koszt 1200 PLN

 

Pozdrowienia

540i '98 6-speed manual individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust troche duży przyrost bo ponad 10% w benzynie ale fakt jest że M62B44 ma moc jak M60B40 a pojjemność większa więc ma większe rezerwy w sobie i w końcu w E60 silnik ma 4,5 litra i 333konie o ile się nie mylę więc czemu nie w końcu to profesjonalan firma anie żaden cud z allegro
Nie ma to jak 760I 445 koni Rulez:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1200 pln to bardzo dobra cena.

 

Chojnacki w Krajkowie za taką operację chce 2000.

 

Bedę z wielkiem zainteresowaniem czekal na wyniki chipowania.

 

Przedtem zalecam wizyte na hamowni - nie po to by sprawdzic serie, ale by miec rozeznanie co dal chip.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, warto wcześniej odwiedzić hamownię, żebyś nie zapłacił 1200PLN za nic. Jednak prawdziwa firma robiąca chiptuning powinna zrobić u siebie (na własny użytek) hamowanie przed i po operacji.
Kai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chipowalem swoja 530 d w v-techu, jezdzilem do nich 3 razy. oszukali mnie z wynikami na hamowni po chipie. dodali kilka koni i momentu. na hamowni w projekt xs wyszlo znacznie mniej mocy. pozatym moment byl dostepny w krutkim przedziale obrotow, nie mowiac o mocy. Gdybym sie choc troszke nie znal i nie mial znajomych ktorzy sie bawia w takie zeczy, zaplacilbym przktycznie za nic. po 1 chipie wyszlo mi 205 km i 470nm a w seri jest 194 i 410nm. to jak na diesla strasznie maly przyrost. Chlopaki z v-techa zaczeli sie bawic dalej i uzyskali 220 km i 500 nm bez nawiewu na interqler bo im maszyna padla. teraz jest znacznie lepiej moment i moc w wiekszym przedziale dostepny ale tak jak pisalem, musialem do nich jezdzic na poprawki kilka razy. Szczerze? Drugi raz bym do nich nie pojechal, polecam compsport w bielsku. pozatym wydaje mi sie ze 40 km to duzy przyrost jak na benzyne. Obawiam sie ze zaplacisz, wyjdzie im z 15 km wiecej i jak zaczniesz sie zucac ze umawialiscie sie na 40 to ci powiredza ze masz auto zepsute. mi tak zarzucali ze cos z moim autem jest nie tak! Poprostu chcieli mnie olac!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ja też jestem żywo zainteresowany wynikami!!

Mimo iz nie mam zamiaru bawic sie w to, jestem rowniez zainteresowany wynikami (roznica), ale z niezaleznej hamowni.

BMW Schnellservice

Mechanik

Elektronik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chipowalem swoja 530 d w v-techu, jezdzilem do nich 3 razy. oszukali mnie z wynikami na hamowni po chipie. dodali kilka koni i momentu. na hamowni w projekt xs wyszlo znacznie mniej mocy. pozatym moment byl dostepny w krutkim przedziale obrotow, nie mowiac o mocy. Gdybym sie choc troszke nie znal i nie mial znajomych ktorzy sie bawia w takie zeczy, zaplacilbym przktycznie za nic. po 1 chipie wyszlo mi 205 km i 470nm a w seri jest 194 i 410nm. to jak na diesla strasznie maly przyrost. Chlopaki z v-techa zaczeli sie bawic dalej i uzyskali 220 km i 500 nm bez nawiewu na interqler bo im maszyna padla. teraz jest znacznie lepiej moment i moc w wiekszym przedziale dostepny ale tak jak pisalem, musialem do nich jezdzic na poprawki kilka razy. Szczerze? Drugi raz bym do nich nie pojechal, polecam compsport w bielsku. pozatym wydaje mi sie ze 40 km to duzy przyrost jak na benzyne. Obawiam sie ze zaplacisz, wyjdzie im z 15 km wiecej i jak zaczniesz sie zucac ze umawialiscie sie na 40 to ci powiredza ze masz auto zepsute. mi tak zarzucali ze cos z moim autem jest nie tak! Poprostu chcieli mnie olac!

 

 

Witam,

 

Rozumiem ze byles w Vtech w Krakowie. Nie wiem czy Cie oszukali czy nie mam kilku znajomych ktorzy robili w Vtech i sa bardzo zadowoleni.

 

Nie robiac reklamy to firma ktora sie specjalizuje w tuningu elektronicznym

 

Ja juz po tuningu.

 

Personalizowany tuning z uzyciem AFR'a kosztuje 1700 ale ja ze tak powiem mialem za 1200 - moze wynika to z faktu ze znajomy tam robil i sie powolalem na niego ;)

 

Efekt

 

Przed tuningiem " seria 288 KM moment fabryczny 439 Nm

Po tuningu +36 KM +42 NM

 

Oczywiscie hamownia w cenie.

Jak bede mial skaner wkleje wydruki = mapy momentu bo dosc znacznie ja zmodyfikowali:)

 

Wrazenia z jazdy - samochod jezdzi jak szatan - bez porownania - wszystko za sprawa momentu

540i '98 6-speed manual individual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chipowalem swoja 530 d w v-techu, jezdzilem do nich 3 razy. oszukali mnie z wynikami na hamowni po chipie. dodali kilka koni i momentu. na hamowni w projekt xs wyszlo znacznie mniej mocy. pozatym moment byl dostepny w krutkim przedziale obrotow, nie mowiac o mocy. Gdybym sie choc troszke nie znal i nie mial znajomych ktorzy sie bawia w takie zeczy, zaplacilbym przktycznie za nic. po 1 chipie wyszlo mi 205 km i 470nm a w seri jest 194 i 410nm. to jak na diesla strasznie maly przyrost. Chlopaki z v-techa zaczeli sie bawic dalej i uzyskali 220 km i 500 nm bez nawiewu na interqler bo im maszyna padla. teraz jest znacznie lepiej moment i moc w wiekszym przedziale dostepny ale tak jak pisalem, musialem do nich jezdzic na poprawki kilka razy. Szczerze? Drugi raz bym do nich nie pojechal, polecam compsport w bielsku. pozatym wydaje mi sie ze 40 km to duzy przyrost jak na benzyne. Obawiam sie ze zaplacisz, wyjdzie im z 15 km wiecej i jak zaczniesz sie zucac ze umawialiscie sie na 40 to ci powiredza ze masz auto zepsute. mi tak zarzucali ze cos z moim autem jest nie tak! Poprostu chcieli mnie olac!

 

 

Witam,

 

Rozumiem ze byles w Vtech w Krakowie. Nie wiem czy Cie oszukali czy nie mam kilku znajomych ktorzy robili w Vtech i sa bardzo zadowoleni.

 

Nie robiac reklamy to firma ktora sie specjalizuje w tuningu elektronicznym

 

Ja juz po tuningu.

 

Personalizowany tuning z uzyciem AFR'a kosztuje 1700 ale ja ze tak powiem mialem za 1200 - moze wynika to z faktu ze znajomy tam robil i sie powolalem na niego ;)

 

Efekt

 

Przed tuningiem " seria 288 KM moment fabryczny 439 Nm

Po tuningu +36 KM +42 NM

 

Oczywiscie hamownia w cenie.

Jak bede mial skaner wkleje wydruki = mapy momentu bo dosc znacznie ja zmodyfikowali:)

 

Wrazenia z jazdy - samochod jezdzi jak szatan - bez porownania - wszystko za sprawa momentu[/

 

A porownywales te wartosci z inna hamownia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Odświerzam temat.

Przymierzam się do chipa (gdzieś w mazowieckim),czy to ma sens.

Jeżdziłem paroma 540 w manualu i żadna (tak nie skromnie) nie jezdziła lepiej jak moja.

W tym jedna była po VTG z wydrukiem na 335KM,a chodziła gorzej.

Co ciekawe wydruk przebiegu mocy i momętu był identyczny jak w mojej,nawet odcinki nie miała przesuniętej.

Mi na bezwładnościowej przy +30 wyszło 283KM i 430nm.Pomiar na 4-tym biegu.1-sza próba wyszło 270KM,druga 279Km i 420nm.Dopiero w trzeciej próbie wyszło 283KM (motor miał wysoką temp,co powinno zmniejszyć wartość,a nie zwiększyć).

Czy ma ktos wydruk z hamowni po czipie i czy mierzył osiągi a nie moc?

Czy ubyło coś w przedziale 0-200,100-200,0-100km/h?

Myślałem o Kreatorze Mocy cena 1200zł,a może lepiej zrobić wydech.

I jeszcze pytanie czy silnik z vanosem lubi filtr stożek?

Niektórzy twierdzą,że te silniki w serii mają 310-315KM.

Gdybym coś miał nie w porządku to 0-200 nie łapała by 20s.

Wiec jak to jest z tymi chipami i hamowniami?

Edytowane przez Cyborg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Nasz forumowy kolega G-CS jest dealerem V-tech i mamy u niego specjalne

ceny na hamowanie i chipy :cool2:

 

już wielu bmwufanów skorzystało z jego usług i są zadowoleni

dam mu namiary na ten post

to coś poradzi

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Nasz forumowy kolega G-CS jest dealerem V-tech i mamy u niego specjalne

ceny na hamowanie i chipy :cool2:

 

już wielu bmwufanów skorzystało z jego usług i są zadowoleni

dam mu namiary na ten post

to coś poradzi

 

 

Pozdrawiam

Niemirad

Byłbym b.wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam dane kontaktowe na priv

 

Pozdrawiam

Niemirad

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam chiptuning w Godula Motor Sport. Program jest pisany indywidualnie pod dany samochód przez samego właściciela p. Andrzeja Godule (znane nazwisko w polskim światku samochodowym). Bardzo solidny człowiek, otwarty na sugestie i uwagi.

U mnie ostatecznie stanęło na 542 Nm i 218 Ps. Jeździ się na tym programie bardzo przyzwoicie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.