Skocz do zawartości

Rozwiązanie dylematu dot ESSO ATF LT 71141 jaki kolor i cena


Andrzej.s

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czytałem posty i natrafiłem na dylematy dotyczące koloru i ceny oleju do ASB ESSO ATF LT 71141. Mianowicie dzisiaj pojechałem do ASO BWM Breczko Białystok kupiłem 7 litrów tego oleju za 43zł/1litr + filtr 73zł + uszczelka 39zł.

Ciecz jest koloru czerwonego nie żółta czy miodowa tylko CZERWONA. poniżej link do

 

KARTA CHARAKTERYSTYKI PREPARATU CHEMICZNEGO

Karta charakterystyki zgodna z wymogami Rozporządzenia Ministerswa Zdrowia z dnia 3 lipca 2002 (Dz.U. Nr 140, poz.1171). dot. ESSO ATF LT 71141

 

http://www.falco.pl/falco/images/pliki/esso/atf_lt_71141.doc

 

mam nadzieję, że rozwieje to wszelkie wątpliwości

E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to sporo wyjaśnia. To jest pełen syntetyk??? Też się musże tam wybrać i dokonać zakupu. W sumie nie jest to okropny koszt. Straszono mnie że jest sporo droższy!!! A tu o jaka miła niespodzianka. Szkoda ze nie wiedziałem ze będziesz tam bo miałbym prośbę o sprawdzenie ceny uszczelniacza do skrzyni (automat). Ten od strony Sprzęgła hydrokinetycznego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro jest po 38 zł.

A co do koloru to różnie piszą np. ten pan z Auto-Świat twierdzi że jest żółty. http://www.auto-swiat.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=13509

 

kolor czerwony tak jest napisane w wspecyfikacji link poniżej

http://www.falco.pl/falco/images/pliki/esso/atf_lt_71141.doc

 

 

WYGLĄD/ ZAPACH Czerwona ciecz, o zapachu charakterystycznym dla produktów naftowych

GĘSTOŚĆ w temp. 15 °C [g/cm3 ] DIN 51 757 0,86

LEPKOŚĆ w temp. 100 °C [mm2/s] DIN 51 562 7,3

GĘSTOŚĆ PARY ( ciśn. 1 bar ) Cięższy od powietrza

LOTNOŚĆ ( n-octan butylu = 1 ) Nielotny

ROZPUSZCZALNOŚĆ W WODZIE: Pomijalna

PH Nie dotyczy

TEMPERATURA ZAPŁONU PMCC DIN 22 719 > 210 °C

TEMPERATURA WRZENIA > 250 °C

EKSTRAKT DMSO, IP 346 (% wag.): <3, tylko dla olejów mineralnych

GRANICE WYBUCHOWOŚCI W POWIETRZU: (% objętości) DOLNA: 0,6 GÓRNA: 6,5 ( w przybliżeniu )

E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to ten link z danymi specyfikacji chemicznej preparatu też pewnie dot. DEXTRONA a nie esso????

Kolego zadzwoń do ASO BMW Breczko Białystok i zapytaj o cene esso numer znajdziesz w internecie.

 

http://www.falco.pl/falco/images/pliki/esso/atf_lt_71141.doc

E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jeszcze raz jak pisałem wyżej esso lt 71141 które kupiłem w orginalnej beczce miało złoty kolor i pakowane było w 20 litrowej beczce niech wypowiedzą sie forumowicze może widzieli czerwone esso. oto limk. http://www.allegro.pl/item290085907_bmw_olej_do_skrzyni_automatycznych_lifetime.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszystko jasne.

Kolory mogą być dwa albo żółty jak kto woli miodowy albo brunatno czerwony. Naturalnym kolorem oleju przekładniowego jest żółty wszystko zależy od jakiego producenta olej jest brany a ten producent może go zabarwic na czerwono. Dzwoniłem do hurtowni i kilku ASO powiedzieli, że ESSO LT 71141 biorą od kilku producentów wiec kolor i cena jest inna i faktycznie w każdym ASO cena tego samego oleju była inna .

E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% racji ma ten pan http://www.auto-swiat.pl/artykuly/artykul.asp?Artykul=13509

 

a ASO z chęci zysku oszukuje klientów ponieważ olej czerwony jest kilka razy tańszy od ESSO i chwalą się że są konkurencyjni albo siedzą cicho i walą klienta po 80-120 pln za litr i twierdzą jeszcze że wymienili 11litrów oleju tyle wchodzi tylko w fabryce bądz przy kapitalnym remoncie łacznie z chłodnicą :norty: :twisted2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A ja proponuję zadzwonić do Esso Polska i się dowiedzieć co i jak.

Może ujawnimy jakąś aferę w ASO BMW, a jak nie to będziemy mądrzejsi o to, że LT 71141 może być też czerowny.

 

Pozdrawiam,

Andrzej

"Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane" - JKM

!!! ZOBACZ MOJE AUKCJE !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Koledzy wszystko jasne.

Kolory mogą być dwa albo żółty jak kto woli miodowy albo brunatno czerwony. Naturalnym kolorem oleju przekładniowego jest żółty wszystko zależy od jakiego producenta olej jest brany a ten producent może go zabarwic na czerwono. Dzwoniłem do hurtowni i kilku ASO powiedzieli, że ESSO LT 71141 biorą od kilku producentów wiec kolor i cena jest inna i faktycznie w każdym ASO cena tego samego oleju była inna .

 

Z tej aukcji tez jest żółty.http://www.allegro.pl/show_item.php?item=290085907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Koledzy wszystko jasne.

Kolory mogą być dwa albo żółty jak kto woli miodowy albo brunatno czerwony. Naturalnym kolorem oleju przekładniowego jest żółty wszystko zależy od jakiego producenta olej jest brany a ten producent może go zabarwic na czerwono. Dzwoniłem do hurtowni i kilku ASO powiedzieli, że ESSO LT 71141 biorą od kilku producentów wiec kolor i cena jest inna i faktycznie w każdym ASO cena tego samego oleju była inna .

 

 

Jak ESSO można brać od kilku producentów skoro ESSO produkuje tylko ESSO!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie napisałem to co mi powiedziano w ASO BMW Warszawa, Poznań, Kraków. Wszyscy twierdzili, że kolor jest czerwony. Fakt w Białymstoku powiedziano mi, że czasami trafia się żółty zależy od dostawcy. Zadzwoniłem do ExxonMobil Poland sp. z o.o importera ESSO ATF LT 71141 tam też powiedzieli, że barwa jest czerwonawa. Więc ja już nic nie wiem kończę temat i nie będę się upierał co do koloru.
E39 523iA, e46 coupe 330Ci 2004 r.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Panowie napisałem to co mi powiedziano w ASO BMW Warszawa, Poznań, Kraków. Wszyscy twierdzili, że kolor jest czerwony. Fakt w Białymstoku powiedziano mi, że czasami trafia się żółty zależy od dostawcy. Zadzwoniłem do ExxonMobil Poland sp. z o.o importera ESSO ATF LT 71141 tam też powiedzieli, że barwa jest czerwonawa. Więc ja już nic nie wiem kończę temat i nie będę się upierał co do koloru.

 

Nikt nie mówi ze nie masz racji ale wywołałeś temat i teraz parę osób próbuje znaleźć czerwony LT71141 więc sie nie dziw, sam wywołałeś tę burzę...

Ja na przykład widziałem w kilku miejscach żółty a nie czerwony LT71141.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • Zasłużeni forumowicze

Odświeżam trochę temat bo z powodu problemów z kupieniem oleju Esso LT 71141 doszukałem się, że zamiennikami są:

 

Febi 14738 (dostępny w Inter Cars)

BMW 83 229 407 807

VW G 052 162 Ax (ten x się zmienia w zależności od pojemności opakowania)

 

W Inter Cars jest jeszcze olej Maxxus ATF-VA, który również wg opisu jest zamiennikiem wyżej wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.