Skocz do zawartości

e39 528 vs alfa 166 3.0


dajan

Rekomendowane odpowiedzi

za alfa przemawia:

 

mniejszy przebieg

Niekoniecznie, zależy od egzemplarza, napewno nie od rocznika

 

nikt ich nie kradnie
kradną tylko i wyłącznie BMW więc go nie kupuj
wypas zawsze

W e39 są tylko elektryczne szyby i to tylko z przodu, nie kupuj BMW

wieksza moc

a jak z momentem?

 

nie jeżdżą nią buraki czy inne dresiki
kolejny powod by kupić alfę

 

za bmw przemawia:

 

troche mniejsza awaryjnosc
Italia to Italia

 

pomimo mniejszej mocy troche lepsze przyspieszenie

wspomniany przeze mnie wcześniej MOMENT

mniejszy spadek na wartosci
tysiące fanów nie może się mylić :) które auto jest więcej warte
mniejsze spalanie
bo akurat ta jednostka jest w miarę ekonomiczna

 

co byscie wybrali?
ja bym brał BMW ale ty zrobisz co uważasz za stosowne. Są to 2 różńe auta. Jeden napęd na przód. BMW na tył. Zależy co lubisz. Całkiem inne wartości tych aut. Napiszę Ci tylko tak.

Jeśli kupisz alfę będziesz się zastanawiał czy następnym samochodem nie będzie BMW, jeśli kupisz BMW napewno się nie będziesz zastanawiał czy następnym samochodem będzie alfa. Uwierz mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzilem moment

 

alfa 265nm

bmw 280nm

 

co do wyposazenia bmw, to w porownaniu z alfa z regully jest spartansko, wystarczy przejrzec ogloszenia wiec wiem , co pisze, w sumie wolalbym bmw z uwagi na tylny naped wlasnie, ale najgorsza rzecz, ze mnostwo lysych itp tym jezdzi..., no i prokukowany od 95... strucel troche, ale tym napedem jestem troche przekonany, kolego 318 prosze darowac sobie ten sarkazm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie wybór jest prosty BMW na zawsze. No ale nie wszyscy myślą tak samo. Jeżeli chodzi o porównanie Alfy 3.0 i e39 2.8 to wiem cos na ten temat bo ja jeżdżę właśnie e39 a znajomy ma 166. Już po wejściu do samochodu widzi się że samochody nie powinny być porównywane. Jakość wykończenia w Alfie pozostawia wiele do życzenia. Ciągłe wizyty w serwisie mało tego problem z częściami. Dla mnie porażka, ładny samochód ale poza wyglądem nic, a BMW hmm klasa sama w sobie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz włoszczyzne to dasz ciała, a pozatym porównuj porównywalnealfa to raczej z oplem , fordem czy innym gówne...

,a jak się zastanawiasz nad BMW to nieporównuj z alfą proszę bo mi ręce opadają mam znajomego który pracuje w gazecie i testuje samochody nie będę się rozpisywał ale jak kupisz fiata czy tam alfe wszystko jedno to popełnisz błąd, rozumiem że to forum fanów BMW, ale naprawdę wybierać to można między audi mercem lexsusem jaguarem, itd.., ale fiat kontra BMW :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa to jest totalna porazka. Nigdy bym tego nie kupil, jechalem raz i naprawde nie wiem co ludzie w niej widza. W srodku taka nora, ze szkoda gadac. Nie wiem gdzie to jest sportowe. Jakosc materialow od 1-10 dalbym 2

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STARY nie kupuj alfy bo jak postawisz ją na warsztat co będziesz robił często to nie będziesz wiedział z kąt sie zapożyczyć żeby zapłacić za naprawę tyle sobie życzą a szczególnie za części o robociżnie nie mówiąc auto jest ładne i to jedyny jego plus reszta to totalna porażka auto ma cieszyć a nie być kulą u nogi a tak będzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie nad kupnem jednego z tych 2 aut, charakter aut jest b. podobny, bmw niby trwalsze ale szczytem niezawodnosci tez nie jest.

 

auto bedzie wykorzystywane jako drugie, nie bedzie robilo wiecej jak 10000/rok wiec nie bedzie zajezdzane,

 

dane aut:

1. bmw rocznik 96-97 2.8l 192 konie 0-100 7.5 sek

2. alfa rocznik 99-00 3.0l 226 koni 0-100 7.7 sek

za alfa przemawia:

 

nowszy wyglad

min. 3 lata mlodszy rocznik

mniejszy przebieg

nikt ich nie kradnie

wypas zwsze

wieksza moc

nie jezdza nia buraki czy inne dresiki

 

za bmw przemawia:

 

troche mniejsza awaryjnosc

nizsze ceny czesci zamiennych

w miare ponadczasowy wygląd

pomimo mniejszej mocy troche lepsze przyspieszenie

mniejszy spadek na wartosci

mniejsze spalanie

 

co byscie wybrali?

 

 

ja bym wybral bmw ,bo kupilem sobie bmw bo mnie na nie stac i stac mnie na dresy.....

 

 

do alfy romeo wsiada sie w kufajce i gumakach....

bo pewnego dnia rozsypie sie i stanie w polu, a w deszcz i bloto latwiej pchac klamota w kufajce i gumakach.....

 

 

pomysl chlopie jakie ty argumenty przedstawiasz....

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega spanker nie dosyc ze ma 3 posty to napisal na forum bmw-ze bmw jezdza tylko buraki i dresiki..

pieknie.

koledze dziekujemy, bo koledze zal cos sciska ze my tutaj wszscy obecni jezdzimy samochodami normalnymi ...

WYPRZEDAŻ CZĘŚCI E30 E34

CZĘŚCI ZA GROSZE-skrzynie od 250zl,mosty tylne od 150zl,zawieszenia,blachy

#####Kasacja aut#####

tel.787482121

gg 208272

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup sobie alfe, to dopiero Będziesz Miał Wydatki
:cool2:

nic dodać, nic ująć....

 

awaryjność alf jest już legendarna, więc jeśli ktoś się na nią decyduje musi się liczyć z wysokimi kosztami utrzymania (legendy legendami, ale ten przypadek sprawdza się niestety w praktyce...). Jedyny plus to wygląd (rzecz gustu, mi sie dość podoba, ale nie tak bardzo, żebym przymknął oko na resztę).

Pozdrawiam!

nie ma starych BMW, są tylko zaniedbane...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--Tak na marginesie myśle że taka alfa 3.0 moze być zrywniejsza od 528,pomijając suche dane tech.

 

 

Mylisz się alfa nie jest zrywniejsza ani szybsza ani wygodniejsza ani mniej awaryjan, więcej nie będe pisał ale co to kurw za porównanie może niech ktoś się zapyta np. czy lepszy opel vectra czy okular

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa ma jedną niezaprzeczalną zaletę - mocno wyróżnia sie z tłumu w przeciwieństwie do e39. No i nie jesteś kojarzony ze stereotypowym burakiem-dresikiem z BMW. Wybór należy do Ciebie :twisted:

 

to jest żart czy poważnie piszesz?

 

Chcesz powiedziec ze ten stereotyp nie funkcjonuje juz w naszym spoleczenstwie czy ze Alfa 166 nie wyroznia sie z tlumu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa ma jedną niezaprzeczalną zaletę - mocno wyróżnia sie z tłumu w przeciwieństwie do e39. No i nie jesteś kojarzony ze stereotypowym burakiem-dresikiem z BMW. Wybór należy do Ciebie :twisted:

 

to jest żart czy poważnie piszesz?

 

Chcesz powiedziec ze ten stereotyp nie funkcjonuje juz w naszym spoleczenstwie czy ze Alfa 166 nie wyroznia sie z tlumu?

 

Myślę że to się zmienia jeżeli chcesz wiedzieć to powiem ci szczeże że pamiętam jak e30 m3 to był poprostu szok top itd czasy się zmieniają i ludzie powoli wiedzą co ile kosztuje że jest BMW za 5 tysi i za 500 tysi, to może skrajnie, ale generalnie nie liczy się sam znaczek jak kiedyś czapka :D z napisem bmw czy mecedes, ale konkretny model stan itd, a mówię Ci z tymi dresami to odpuść, dorośnij i przestań tyle filmów na TVN oglądać bo tak nie jest jak piszesz uffffff :worried:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.