Skocz do zawartości

automat na manual


Rheaf

Rekomendowane odpowiedzi

Podpinam sie pod tem,gdyz kupilem juz swoja %ke z zamieniona skrzynia,jednak nie swieca mi "wsteczne".Podobno trzeba podac kabel z przelacznika w skrzyni do zegarow,nastepnie z zegarow leci kabe do LCM i z niego dopiero na lampy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bart dokładnie tak wygląda instalacja wstecznego. Czujnik w skrzyni daje sygnał, który leci do zegarów, a te z kolei mówią dla LCM "włącz wsteczne" :wink: Ewentualnie możesz mieć problemy na komunikacji zegary - LCM ale wtedy byś nie miał wielu innych rzeczy jak choćby kontrolki kierunków, klima i kilku innych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys prosilem swojego mechanika zeby sie tym zajal,nie dal sobie z tym rady niestety,wiem ze poprowadzil przewod ze skrzyni do zegarow na pin 21(niebieska kostka).Pomyslalem ostatnio,ze moze samo polaczenie nie wystarczy,moze trzeba w sofcie wprowadzic zmiany.Dobrze by bylo wiedziec jakie sa roznice w instalacjimiedzy automatem a manualem.Czy sygnal z aut.skrzyni rowniez wychodzi do zegarow czy moze jest to rozwiazane inaczej?Mam z tym niezla zagadke i nie wiem do kogo sie z nia zglosic :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że trzeba przekodować zegary i ciekawe czy nie sam LCM (chociaż myśle, że nie koniecznie bo dla niego ważne jest tylko czy dostaje sygnał z zegarów). W zegarach jest zakodowane wyposażenie auta (a zresztą automaty wyświetlają biegi na zegarach) więc może tu masz jeszcze problem?

 

Wg. WDS Pin 21 jest nieobsadzony, mówi on natomiast, że sygnał z biegu wstecznego wchodzi na pin 25 niebieskiej wtyczki (oczywiście dla skrzyni manualnych). Może kodowanie zegarów by pomogło o ile nie były wcześniej przekodowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.