Skocz do zawartości

e39 drżenie/wibracje przy hamowaniu silnikiem


marvin_1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Chciałem się przywitać w przywitalni, ale nie znalazłem takiego wątku więc witam się tu i teraz :)

 

Ale do rzeczy: podczas jazdy (ok. 50-100 km/h) po odpuszczeniu gazu (hamowanie silnikiem) całe nadwozie wpada w wyczuwalne wibracje (czuć je na fotelu), raz nawet wyskoczyła mi 4-ka jak dłużej tak jechałem. Na postoju przy włączonym silniku nic nie wibruje, tak samo przy odpalaniu/gaszeniu silnika (więc dwumas jest raczej OK, ale nie wykluczam go). Szukałem podobnych tematów na forum, ale nie znalazłem dokładnie takiej usterki jak moja. Do głowy przychodzi mi jedynie podpora wału/łącznik elastyczny albo poduchy silnika/skrzyni. Nie ma dostępu do kanału ani podnośnika, ale spróbuje postawić auto na koziołkach i postaram się poruszać wałem.

 

Jednak przed oddaniem auta do mechanika chciałbym zasięgnąć waszej opinii na ten temat.

 

Spotkał sie ktokolwiek z was z takim objawem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
. Do głowy przychodzi mi jedynie podpora wału/łącznik elastyczny albo poduchy silnika/skrzyni.

 

Jak na moje oko to dobrze kombinujesz, ale co dokładnie to organo-leptycznie musisz sprawdzić. Nie łatwiej skoczyć do mechanika? Diagnozę zazwyczaj za darmochę robią. No chyba że trafisz na Pana Mietka, co będzie Ci kit wciskał, jaki to nie jest zarobiony i żeby dojśc to pół samochodu trzeba rozłożyć.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pojechałem na stację obejrzeć auto od spodu. I okazało się że to ten łącznik elastyczny (od strony skrzyni) jest walnięty, ma spore luzy. Na domiar złego puszcza simmering na wale od strony mostu, bo widać wyciek. Także czeka mnie wymiana tych elementów. Dostałem od kolegi łącznik od e34 2.5 tds, ale nie wiem czy będzie pasował.

 

 

16.12.2013: Łącznik od e34 nie pasuje, w e39 ma kilka cm większą średnicę. Łącznik wymieniony, wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.