Skocz do zawartości

Poduszka pod silnik 530dA


opa_pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam do wymiany prawą poduszkę pod silnikiem. Chcę wymienić obie aby nie było problemów na przyszłość. Zastanawiam się tylko nad markami, jakie można zamontować? Rzecz jasne nie chcę taniego badziewia z Chin które zaraz padnie. Mowa tutaj o jakiś porządnych produktach.

Dowiedziałem się, że w przypadku zamawiania poduszek Lemfordera, zapakowane są Corteco, które idą na fabryczny montaż... - nie wiem czy to prawda... Różnica w cenie ok. 70 zł szutka. Teraz nie wiem, czy kupować lemforeda czy corteco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz fundusze bierz nowe.

ja walcze z "bedziesz mial wydatki" i kupilem uzywke od pewnego sprzedawcy z gwarancja rozruchowa za 150 z wysylka.

wazne zeby nie lała i bedzie smigac.

 

wymiana to nie jest duzy klopot, wiec jak druga dobra to wymien jedna.

ot taka porada jakby to zrobic taniej :)

 

ale jak masz kase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Corteco i zapomnij o problemie na wiele lat

 

Właśnie dzowniłem do Pana Macieja z czescidobmw.pl i potwierdził mi, że poduszki lemfordera to tak naprawdę corteco w opakowaniach lemfordera...

Edytowane przez opa_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
pewnie ze tak a wiem to od znajomego który prowadzi sklep z czesciami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lexus to wprawdzie toyota tylko ma inny znaczek z przodu. posluchajcie dalej te sciemy. Moze i czesci pochodza z tej samej fabryki ale to nie oznacza, ze sa tej samej jakosci. Jak kolega naprawde chce wiedziec czym sie roznia to zadzwoni kolega do lemfordera i poprosi ich o wyjasnienie :) ale koledze powiem tak: czesci moga wygladac tak samo, ale technologia obrobki, uzyte materialy i zakres wytrzymalosci technicznej napewno takie same nie beda. Tym wlasnie sie rozni lexus od toyoty :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a lexus to wprawdzie toyota tylko ma inny znaczek z przodu. posluchajcie dalej te sciemy. Moze i czesci pochodza z tej samej fabryki ale to nie oznacza, ze sa tej samej jakosci. Jak kolega naprawde chce wiedziec czym sie roznia to zadzwoni kolega do lemfordera i poprosi ich o wyjasnienie :) ale koledze powiem tak: czesci moga wygladac tak samo, ale technologia obrobki, uzyte materialy i zakres wytrzymalosci technicznej napewno takie same nie beda. Tym wlasnie sie rozni lexus od toyoty :)

 

Kolego rozumiem twój przekaz, ale tutaj chodzi o poduszki corteco zapakowane w kartony lemfordera. Produkty z tej samej taśmy montażowej są i w kartonach corteco i lemfordera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakładałem corteco, to jest oryginał.

 

Właśnie zamówiłem. Mam nadzieje, że jutro dotrą....

Czy wywalona poduszka i padający konwerter w ASB mogą powodwać wibrację przy określonej prędkości? Chodzi dokładnie o prędkość z zakresu 110-120 km/h. Drgania nasilają się, gdy przyśpieszam z zapiętym lockupem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partnerzy klubu
a lexus to wprawdzie toyota tylko ma inny znaczek z przodu. posluchajcie dalej te sciemy. Moze i czesci pochodza z tej samej fabryki ale to nie oznacza, ze sa tej samej jakosci. Jak kolega naprawde chce wiedziec czym sie roznia to zadzwoni kolega do lemfordera i poprosi ich o wyjasnienie :) ale koledze powiem tak: czesci moga wygladac tak samo, ale technologia obrobki, uzyte materialy i zakres wytrzymalosci technicznej napewno takie same nie beda. Tym wlasnie sie rozni lexus od toyoty :)

 

Tu nie chodzi o sytuację gdy część wygląda tak samo ale jest wyprodukowana przez dwóch różnych producentów i jest de facto zupełnie innej jakości.

 

Mówimy o konkretnym przypadku - poduszki z hydropodstawą które po raz pierwszy skonstruowało Corteco/Freudenberg i które są stosowane na montaż fabryczny przez BMW. Mamy w ofercie te poduszki Lemforder. Nie mamy powodu by je odradzać Klientom. Jednak fakty są takie że w tych pozycjach (poduszki silnika do BMW 'd') Lemforder znajdują się poduszki z logo Freudenberg, a więc identyczne jakie koncern Freudenberg sprzedaje pod własną marką (Corteco) oraz jakie sprzedaje BMW sygnowane jako części Oryginalne BMW. Tak więc poduszki silnika do BMW z silnikami 'd' Lemforder a Corteco różnią się opakowaniem. Sam produkt ma na sobie podpis tego samego producenta - logo Freudenberg. Sądzisz że koncern Freudenberg sprzedaje pod własną marką gorsze poduszki niż pod obcą marką (Lemforder)?

 

Zdjęcie poduszki silnika do 320d e46 Lemforder (24956 01) z katalogu on-line koncernu ZF czyli właściciela marki Lemforder:

 

http://img834.imageshack.us/img834/6962/lmi.gif

 

Zaznaczyłem strzałką widoczne na poduszce logo Freudenberg (właściciela marki Corteco). Zdjęcie można zweryfikować w katalogu on-line ZF webcat.sachs.de

 

http://www.freudenberg.com/ecomaXL/index.php?site=FCO_EN_automotive

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.