Skocz do zawartości

Wyciek oleju Fitrem


adadus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem i nie wiem czy cos sie nie zater sie silnik . kontrolka od oleju jeszcze sie nie świeciła ale z 6 litry oleju po wycieku przez glupią podgętą uszczelke przy filtrze zostało tylko 2.5 litra. córka wruciła ze szkoły jadac w to i spowrotem 17km silnik chodzi wszystko ok wlałem ten stary olej bo był nowy musze dokupic wlac więcej ale nie jestem pewien czy jeszcze nic sie nie zatarlo przy 2.5 litra oleju i przejechaniu 34 km ............ :((((((((((((((((((((((((((

 

ponad 200 zł wylane na osfalcie jeszcze zostalo troche na podwoziu i na alternatorze ;/

Pozdrawiam adadus


Przepraszam za błędy w szczególności Admina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe? Sam dokręcałeś filtr? I tak w ogóle potrzebujesz pomocy? Wsparcia czy co zakładając temat? Jeśli pomocy to:

Załóż dobrze filtr sprawdź jego uszczelkę.

Odkręć wlew oleju

Nalej oleju

sprawdź stan

odpal motor na kilka sek

sprawdź stan oleju

Po kilkudziesięciu km sprawdź jak mocno został uszkodzony silnik. Napewno pierścienie dostały panewki uszczelnienia zaworowe itd. Pewnie zacznie pić olej. 2,5l oleju to za mało.

 

Inaczej pomóc Ci się nie da czytając ten post.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem i nie wiem czy cos sie nie zater sie silnik . kontrolka od oleju jeszcze sie nie świeciła ale z 6 litry oleju po wycieku przez glupią podgętą uszczelke przy filtrze zostało tylko 2.5 litra. córka wruciła ze szkoły jadac w to i spowrotem 17km silnik chodzi wszystko ok wlałem ten stary olej bo był nowy musze dokupic wlac więcej ale nie jestem pewien czy jeszcze nic sie nie zatarlo przy 2.5 litra oleju i przejechaniu 34 km ............ :((((((((((((((((((((((((((

 

ponad 200 zł wylane na osfalcie jeszcze zostalo troche na podwoziu i na alternatorze ;/

 

Hej, jeżeli kontrolka od oleju się nie zaświeciła to będzie ok. Chłopaki Cię straszą, ale nikt z nich takiej sytuacji nie przeżył. Miałem tak kiedyś w Cadillacu Deville z silnikiem V8, puściła opaska na chłodnicy oleju i zauważyłem po jeździe, że leje jak z cebra. Wyłączyłem silnik, bagnet cały suchy, oleju został jakiś litr z sześciu i nic się nie stało. Zalałem nowy i dalej śmigał jak wcześniej.

pozdrawiam Bartek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnij sie kolego bo to co napisale sie nie da czytac. Kiedys mialem wyciek z chlodnicy oleju w tds. Dolalem na max i musialem przejechac ok 15km. Na koncu gdy wcisnalem sprzeglo na ostatniej prostej zaswiecila sie kontrolka smarowania, ale gdy silnik wrocil na obroty ok 2000 to zgasla. Bylem swiadomy usterki, wiec jechalem na niskich obrotach obserwujac kontrolke, ale wszystko bylo ok. Oleju tez zostalo bardzo malo bo wyciek byl konkretny. Jesli u Ciebie sie nie zapalila to raczej bedzie wszystko ok. Zdbaj tylko zeby to sie nie powtorzylo, co corka moze pomyslec, ze ta kontrolka to znaczy "szybko jedz do warsztatu bez zatrzymywania":P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ponad 200 zł wylane na osfalcie jeszcze zostalo troche na podwoziu i na alternatorze ;/

:cry2: :cry2: :cry2:

 

Wes se smate ise wytrzyj i wyżnij spowrotem do silnika coby sie nie zater :mrgreen:

 

sorki adadus ale mam wrażenie że se jaja z nasz robisz :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytałeś kiedyś jak się zakłada nowy temat?

Jak się go tytułuje itd? Mam nadzieje, że nie olejesz tego co napisałem teraz i w końcu odpiszesz. I dlaczego gdy piszesz słowa takie jak

-wruciła

Widzisz podkreślenie i nie razi Cię to w oczy przed naciśnięciem przycisku "wyślij"?

Aby nie było OT to napisze, że 2,5l na tak duży silnik to stanowczo za mało i turbina szczególnie mogła dostać. A to jeden z nielicznych elementów Twojego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kontrolka sie nie świeciła jeszcze ale zalalo całe podwozie

 

to że na postoju się nie świeciła to nie znaczy, że się nie świeciła w czasie jazdy np. podczas skręcania, czy hamowania.

Zakładam, że córka nie za bardzo przykłada uwagę do sygnałów wyświetlanych na desce rozdzielczej.

Nie wiem jakie jest w tym silniku minimum oleju zapewniające 100% zanurzenie smoka pompy na postoju, ale niezależnie od tego to minimum na bagnecie gwarantuje, że oleju nie zabraknie w trakcie użytkowania samochodu w warunkach dla jakich został zaprojektowany. A w Twoim przypadku on jednak przebył "parę" kilometrów i na dodatek nie wiadomo w jakim stylu.

 

Spotkałem się kiedyś z przypadkiem przedziurawienia miski olejowej (co prawda w był to dosyć wiekowy samochód, bo Mercedes W123 coupe 2,8 benzyna i to była jeszcze "stara" szkoła niezniszczalnych samochodów Mercedasa), ale samochód przejechał około 10 km zanim brak oleju zaczął powodować niepokojące objawy pracy silnika czyt. piszczenie zacierających się panewek. W tym przypadku kierowca również nie dbał o sygnały na desce, które pojawiły się po uszkodzeniu, a co gorsza nie zainteresował się nawet w żaden sposób skutkami uderzenia podwoziem o kamień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
nie kontrolka sie nie świeciła jeszcze ale zalalo całe podwozie

Mało co silnik sie nie zatarł , a on się martwi że podwozie mu zalało :D

Wracając do tematu, to myślę że jakieś skutki tego co się stało na pewno będą ponieważ 2.5 l oleju to jest napewno dużo za mało do normalnej eksploatacji tego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
6 litry oleju po wycieku przez glupią podgętą uszczelke przy filtrze zostało tylko 2.5 litra

Nie wiem dlaczego "6 litry oleju po wycieku",ale skoro zostało 2,5 litra to nie jest źle, bo w silnik 2.0d wchodzi ok.4,5 litra.

wlałem ten stary olej bo był nowy
:mrgreen:

:mrgreen:

ponad 200 zł wylane na osfalcie jeszcze zostalo troche na podwoziu i na alternatorze
???

A jak to zrobiłeś???Zebrałeś strzykawką z silnika i ulcy tj. z osfaltu?

a moze nie będzie nic brał

Tak kolego radzę Ci już nic nie brac.A co do silnika to przecież wcześniej pisałeś,że bierze Ci olej.

sorki adadus ale mam wrażenie że se jaja z nasz robisz

Też tak myślę.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za off topic, ale muszę to napisać: adadus coś Ty za padlinę kupił :?: przecież jeszcze Się nie zdarzyło, żebyś nie założył nowych tematów - przynajmniej dwóch w ciągu tygodnia odnośnie usterek które trapią auto, tudzież z powodu niewłaściwej eksploatacji pojazdu. I również zaczynam przychylać Się do wypowiedzi kolegów, że chyba Sobie żarty z nas robisz na forum, celowo zakładając nowe tematy ot tak żeby coś Się działo :nienie:
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Bonzo320i, popieram wypowiedź.

Adadus, koledzy z forum, a nawet sam moderator zwracali ci uwagę dotyczącą tytułowania tematów i pisania postów.

Szczerze mówiąc, to nadal nie jestem w stanie zrozumieć o co chodzi.

Poza tym, wywnioskowałem że do 2.0d wlazło ci więcej oleju niż do 3.0d :duh:

Ogarnij się w końcu, i opisuj problemy tak, żeby każdy zrozumiał, i ewentualnie mógł pomóc.

EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weszlo 6 litry oleju nie masz 520d to nie wiesz filtr itp tez zaciagna nowy nie wydaje ci się pomyśl logiczne nie mozna zapytać o rade ? nic sie nie stalo dla silnik nie bierze oleju jest wszystko super jak bylo i po co te pisania ze sie panewki przyterły albo coś ? nic sie nie zaterło dobrze ze to nie maluch mam wrażenie ze jezdzicie maluchami i nie mieliscie takich sytuacji popieram kilka mądrych wypowiedzi reszta kosz .

Pozdrawiam adadus


Przepraszam za błędy w szczególności Admina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weszlo 6 litry oleju nie masz 520d to nie wiesz filtr itp tez zaciagna nowy nie wydaje ci się pomyśl logiczne nie mozna zapytać o rade ? nic sie nie stalo dla silnik nie bierze oleju jest wszystko super jak bylo i po co te pisania ze sie panewki przyterły albo coś ? nic sie nie zaterło dobrze ze to nie maluch mam wrażenie ze jezdzicie maluchami i nie mieliscie takich sytuacji popieram kilka mądrych wypowiedzi reszta kosz .

 

6 litry?

wydeje

nic się nie stało dla silnik

przeterły się panewki

nic się nie zaterło

 

O to nam głównie wszystkim chodzi. I o to ze olewasz to co się do Ciebie pisze. Chłopie. Tyle ludzi Ci uwagi napisało a Ty ich nie widzisz. Piszesz jak byś nigdy nie miał języka Polskiego w szkole. A jesteś już dawno po szkole jeśli masz córkę co prowadzi Twoje auto. Ale to Twoje lenistwo bo wszystko jest ładnie podkreślone. Pomijając fakt, że nie korzystasz z wyszukiwarki chyba nigdy. Sorry ale nie mogłem już się powstrzymać myślę, że modelatorzy zrozumieją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem i nie wiem czy cos sie nie zater sie silnik . kontrolka od oleju jeszcze sie nie świeciła ale z 6 litry oleju po wycieku przez glupią podgętą uszczelke przy filtrze zostało tylko 2.5 litra. córka wruciła ze szkoły jadac w to i spowrotem 17km silnik chodzi wszystko ok wlałem ten stary olej bo był nowy musze dokupic wlac więcej ale nie jestem pewien czy jeszcze nic sie nie zatarlo przy 2.5 litra oleju i przejechaniu 34 km ............ :((((((((((((((((((((((((((

 

ponad 200 zł wylane na osfalcie jeszcze zostalo troche na podwoziu i na alternatorze ;/

 

curva czytam to 4 raz i nie jestem w stanie zrozumieć? To po polsku jest?

Ty się pytasz czy Ci się silnik zatarł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym wytłumaczeniem tego czym nas raczy adadus (chodzi o pisownię), jest to że albo wyjechał z polski już dawno i skończył tylko 2klasy podst,albo ma ok.80lat i tak jak moja Babcia zdążyła skończyć tylko jedną klasę do której chodziła 2lata,(nauczyciele specjalnie zostawiali dzieci na drugi rok bo niemcy starsze zabierali na roboty) a potem zawierucha wojenna i powojenna nie pozwoliła jej na edukację.

Ale spoko- moja Babcia pisze o wiele lepiej :lol:

 

Nie będę się tu wymądrzać bo sam do technikum chodziłem już ponad 20 lat temu i mam świadomość że robię dużo błędów szczególnie jeśli chodzi o składnię i interpunkcję.ale bez przesady

 

danielxc717- raczej nie wszyscy mają program w którym są podkreślane błędy.PRZEPRASZAM ŻE NIE PISAŁEM NA TEMAT ALE NIE BARDZO WIEM O CZYM TEN TEMAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żaden program, tylko przeglądarka internetowa i gdzie jest przesada w wyśmiewaniu błędów?

Wiadomo, że to internet i klawiatura łyknie wszystko, ale jeśli ktoś tak pisze jak kolega, który ten wątek założył to albo jest pijany, albo nie jest zdolny podjąć dyskusji z innych względów. Nie wiem, może jest niedorozwinięty i niepotrzebnie się nad nim pastwimy. Jeśli tak jest, to ja ze swojej strony przepraszam, ale zwyczajnie nie rozumiem, co autor miał na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Adadus moja cierpliwość dotycząca Twojej osoby się wyczerpała. Twoich postów nie da się czytać, nie stosujesz interpunkcji, niejeden pierwszoklasista lepiej zna od Ciebie zasady ortografii. Poza tym piszesz niechlujnie, pełno literówek :mad2:

Daję Ci ostatnią szansę na poprawę, jeśli jeszcze raz przeczytam Twój post, który będzie napisany w identycznym stylu jak poprzednie, dostaniesz wyłącznie bierny dostęp do forum (będziesz mógł wyłącznie czytać posty). Jak nie pomoże to się pożegnamy ...

 

Pozostałych uczestników dyskusji proszę o nie kontynuowanie "połajanek" bo od tego jest moderator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.