Skocz do zawartości

E39 cewki zapłonowe i nasadki - jaka rezystancja?


bonzo320i

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj dokonałem pomiaru rezystancji cewek zapłonowych oraz nasadek świecy, niestety zmierzone wartości zbytnio odbiegają od wartości podanych w "Sam naprawiam BMW E39" Do pomiaru użyłem najzwyklejszego miernika: http://allegro.pl/uniwersalny-cyfrowy-multimetr-miernik-lcd-bateria-i2063157408.html

Według książki cewka powinna mieć rezystancję około 0.8 ohma (+-0.1) u mnie miernik pokazał od 1.4 do 1.6 ohma w zależności od mierzonej cewki(najniższy zakres pomiarowy na mierniku to 200 ohm), natomiast nasadka świecy wg. książki 5 kilo ohma(+-0.5) natomiast mój pomiar większości pokazał 2.20 kilo w 4 nasadkach i 1.80 kilo w 2. Świece w dobrym stanie(w razie czego mogę wrzucić zdjęcia), na wszystkich jednakowy nagar identycznego koloru, wiec raczej działanie na linii cewka-->świeca prawidłowe i nie zauważyłem żadnych podejrzanych objawów, zastanawiają mnie jedynie te różnice w rezystancji.

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się kolego. U mnie tak samo było. Zobacz sobie czy na cewkach nie am takich białych plamek słabo widocznych, i czy jak palcem weźmiesz na fajkę to nie ma pęknięć. Ja już cewki mam wymienione u siebie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic podejrzanego nie zauważyłem zarówno na cewkach jak i na "fajkach", teraz już założone na silnik więc można powiedzieć że już po obiedzie :wink: wszystko gra i buczy
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę jeszcze takie pytanie odnośnie aku: wczoraj wyszło jak wyszło i zostało całkowicie rozładowane, na noc podłączyłem prostownik, po naładowaniu i zmierzeniu napięcia pokazał 13.80V(30 minut po odłączeniu prostownika) natomiast po około 2 godzinach tylko 12.80V(sprawdzony bez podłączenia do instalacji), jednak po podpięciu do auta fura kręci bez problemu i wtedy wraz z ładowaniem z auta na klemach pokazuje 14.10V(na wolnych obrotach). Czy szykować się pomału na wymianę baterii :?: Od 4 lat mam furę i wcześniej nie było żadnych problemów z aku podczas zimy, czy to nadszedł jego koniec?
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko nie powinien paść, ale musisz się przyszykować. U mnie były takie jaja, że raz miałem prąd, raz nie, a okazało się, że z jednej celi prąd uciekał nie raz. I raz auto odpaliłem, raz nie. Kupiłem karchera za 350zl choć mówili, że to średniawa firma, a mi działa pięknie, radio, tuba na postoju, więc ja nie mogę powiedzieć na ten aku tym bardziej za te pieniądze, a do mnie jest 95Ah 800A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie dodam,że spotkałem się z cewkami które po pomiarach wychodziły idealne,a po ciemku waliły piorunami na wszystkie strony. Jeżeli masz taką możliwość to sprawdź je w nocy.Napisz na priv to się zdzwonimy i wytłumaczę ci dokładnie jak to zrobić. Nową kompletną cewkę z fajką firmy Bosch w Focie idzie wyrwać za około 140pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

podejrzewam że w każdym porządniejszym sklepie je zamówisz, bo przecież jak kupujesz nowe cewki(gołe) to wypada również zmienić nasadkę inaczej trzeba by zakładać stare

tutaj masz gotowe: http://www.czescidobmw.pl/kategorie/Cewka-zaplonowa,9034.html

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.