Skocz do zawartości

e39 climatronic panel nawieu jak dziala


BMW e39

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam duzy problem z nawiewem w e39 ,i nie wiem czy mam zepsuty jakis sterownik czy poprostu ten climatronic jest do du... Nie umiem nigdy ustawic temperatury w aucie, nawiew dziala jak chce.Jak ustawic temperature??gdy daje np 32 stopni po obu stronach to z przodu leci zimne powietrze jak zmienie na 16 tez leci zimne ale z dolu leci gorace.Po co jest jakies pokreto na srodku skoro jest climatronic aby ustawic temperature?Jak to dziala?z gory dziekuje za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
.Po co jest jakieś pokrętło na środku skoro jest climatronic aby ustawic temperaturę?

Tym pokrętłem sam regulujesz sobie nawiew ale tylko z kratek niezależnie od ustawień na panelu.Możesz miec ustawiony panel na gorąco,a z kratek zimno lub odwrotnie-ot taki bajer.

Co do reszty.Wyłącz tryb auto i spróbuj ustawic sobie kierunki nawiewu na panelu tak jak chcesz.Wtedy zobacz jakie będzie ogrzewanie,bo może masz coś uszkodzone.

PS.Po co założyłeś dwa takie same tematy?I robi się bałagan.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to jest to pokrętło regulacji na środkowej kratce nawiewu, żeby sobie ustawić albo ciepłe albo zimne.

Ma to sens jak np. jedziesz długą trasę, jesteś zmęczony - ustawiasz sobie wtedy chłodny nawiew na twarz żeby cię nie zmuliło, a na szybkę i nogi leci ciepłe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak nie jest ustawione po srodku na kratkach przednich to co sie bedzie działo z klimatronikiem?mam ustawione na gorące powietrze z tych kratek temperatura ustawiona np 21 a klimatronik swiruje dmucha gdzie chce i jak mono chce .wiem ze to jez świruje ale moze to miec w pływ tez ustawienie tego powietrza na kratki przednie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.