Skocz do zawartości

520i Jaki Olej ?


gaab

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni męczyłem forum w wyszukiwaniu informacji jaki olej powinenem zalać do mojej Beti. No i jestem w wielkiej kropce u mechaników również sprzeczne informacje. I licze na waszą pomoc.

 

Silnik: 2.0i

Rok: 1998

Przebieg: 163.000

 

Przez ten rok był Castrol Magnatec 5w30 (BMW Longlife-01) no i przez 14 mieś ubyło mi go ok 1.2L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no przeczytałem własnei cały ten post ale rocznikowo z tym silnikiem i podobnym przebiegiem nie udało mi sie wyhaczyc.. wiekszosc jest duskusji o półsyntetyku i 10w i czy lotos mobil castrol etc. a mnei castrol interesuje tylko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmieniał oleju. Sprawdź skąd Ci ubywa ten olej. Ja obstawiam uszczelkę pod miska olejowa :) przynajmniej u mnie tam lekko się poci ale przy kolejnej zmianie oleju wymienię tą uszczelkę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie ma co szukać po tematach - mam nadzieję że nie chodzi Ci po głowie zmiana na półsyntetyk z jakiegokolwiek powodu- lej pełen syntetyk i kropka. A co do firmy to już indywidualna decyzja, bo ilu jest użytkowników tyle też będzie różnych propozycji... :!: Ja u siebie do każdego auta jakie w życiu miałem a było ich na pewno powyżej 10, zawsze lałem i będę lał MOTUL 5w30 lub 5w40 :cool2:
najpiękniejszy dźwięk na świecie- R6 w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie ma co szukać po tematach - mam nadzieję że nie chodzi Ci po głowie zmiana na półsyntetyk z jakiegokolwiek powodu- lej pełen syntetyk i kropka. A co do firmy to już indywidualna decyzja, bo ilu jest użytkowników tyle też będzie różnych propozycji... :!: Ja u siebie do każdego auta jakie w życiu miałem a było ich na pewno powyżej 10, zawsze lałem i będę lał MOTUL 5w30 lub 5w40 :cool2:
najpiękniejszy dźwięk na świecie- R6 w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja "nowa" bmw bierze 1l oleju na 15tys bo co tyle km właścieciel zmieniał olej. Castrol 5w40.

Autko nie kopci nie ma wycieków chodzi pięknie przebieg 240tys oryginalny. zostać przy tej lepkości to napewno zostanę, ale zmienić na valvoline albo jakiś motul? Jak myślicie? Silnik 2.0 R6 150KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz powodów do narzekań to spokojnie możesz jeździc dalej na castrolu. Ja u siebie zawsze w każdym kolejnym aucie jak zmieniałem olej to zawsze zauważałem, że silnik ciszej pracuje dlatego Motul jest jedynym olejem jaki zalewam do aut ( ale może sobie na samym początku wmówiłem że tak jest i teraz się trzymam usilnie tej wersji :duh: trudno powiedzieć ). Moja jedyna rada: jeżeli ci nie szkoda paru złotych to staraj się zmieniać olej co 10tyś.km. a jest szansa że większość z tego litra znikała właśnie w ostatnich 5 miesiącach przed wymianą... :cool2:
najpiękniejszy dźwięk na świecie- R6 w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powiem Ci ile kiedy znika bo dzisiaj ją kupiłem i właściciel sam się przyznał :)

Kasy na olej nigdy mi nie szkoda, tylko chodzi mi o opinie ludzi. Jaka jest dokładna nazwa oleju który zalewasz? Bo 5w40 to pewnie nie wszystko i marka. Są pewnie long life itd.

Jutro zobaczę jak po nocy chodzi silnik i będe wszystko wiedział. Jak go dzisiaj odpal;iłem to wydawał się być całkowicie zimny i odrazu cichutko chodził nie klepał nie kopcił itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

przykładowe aukcje konkretnych typów olejów jakich ja używam ( :!: nie jest to oczywiście żadna reklama, wybrałem pierwsze z listy :!: ):

 

http://allegro.pl/motul-specific-504-00-507-00-5w30-5l-promocja-i1799360516.html

 

http://allegro.pl/gdansk-motul-x-cess-5w40-5w-40-5l-1l-6l-v11-i1800165464.html

 

Jeżeli od rana ładnie pali i nie puszcza dyma to silnik wydaje się być zdrów pod tym kątem- cieszyć się jazdą... :cool2:

najpiękniejszy dźwięk na świecie- R6 w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

przykładowe aukcje konkretnych typów olejów jakich ja używam ( :!: nie jest to oczywiście żadna reklama, wybrałem pierwsze z listy :!: ):

 

:duh: Ano widać ze wybrałem na szybko pierwsze z listy :oops: ... Chodziło mi oczywiście o serię x-clean która spełnia normy ll-04...

najpiękniejszy dźwięk na świecie- R6 w BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

przykładowe aukcje konkretnych typów olejów jakich ja używam ( :!: nie jest to oczywiście żadna reklama, wybrałem pierwsze z listy :!: ):

 

http://allegro.pl/motul-specific-504-00-507-00-5w30-5l-promocja-i1799360516.html

 

http://allegro.pl/gdansk-motul-x-cess-5w40-5w-40-5l-1l-6l-v11-i1800165464.html

 

Jeżeli od rana ładnie pali i nie puszcza dyma to silnik wydaje się być zdrów pod tym kątem- cieszyć się jazdą... :cool2:

Zakręci momentalnie łapie i odrazu równiutko chodzi nie dymi kompletnie nic chodzi od pierwszej sekundy cichutko ;) najgłośniej słychać paski na rolkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.