Skocz do zawartości

Montaż elektrycznych szyb tylnych


wojtusqq

Rekomendowane odpowiedzi

to nie takie proste

po 1 potrzebujesz komputera

np takiego http://moto.allegro.pl/komputer-sterownik-szyb-bmw-e39-2-8-01r-i1628667984.html

podnosniki z mechanizmem jak na linku ktory dales

guziki panel kierowcy

modul komfortu GM (w nim jest chyba kod pilota z kluczyka zapisany )

troche kabli i bedzie gitara

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem auto to też to chciałem zrobić

niestety nie znajdziesz porad bo każdy co próbował zrezygnował

problem w tym że cza mieć całą kompletną wiązkę a nikt nie jest wstanie dokładnie powiedzieć co potrzebne no i czy po całym zachodzie auto zechce widzieć nową instalację

ja nawet spotkałem się z propozycją że gość sprzeda mi wszystko ale to ja muszę wiedzieć co potrzebne i sam se po to do niego przyjechać i z auta wymątować

za tą "przysługę" chciał 500zł i to bez mechanizmów w drzwiach

no i wtedy zamontowałem zestaw uniwersalny

zestaw ten padł po kilku tygodniach

no to wtedy kupiłem podnośniki jak z linku (jest kilka rodzajów - mi te pasowały) no i zrobiłem zestaw pół oryginalny ...

czyli szyby można sterować tylko z knefli na tylnych drzwiach

od tego momentu minoło pare lat więc jeśli komuś udało się doposażyć e39 w tylne szyby i całą instalację to chętnie o tym chciałbym się dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że jest to trochę prostsze.

Gdzies kiedyś czytałem że wiązka kabli jest juz poprowadzona do rzwi i wystaczy tylko podłaczyć kostki.

Nie znam się na elektryce wiec chyba bedę musial zrezygnowac ,chyba że ktoś z kolegów pomoże mi to zrobić. :?: :?: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja skladalem elektryke w e39

i powiem ci ze nie ma latwo jak sie nie znasz na elektryce to duzo nie zdzialasz

sam guzik w drzwiach ma 4kable +2 do podnosnika a zabawa z przednim panelem kierowcy to juz wyzsza szkoła jazdy

 

z samą elktryką bym dał rade pociagnac od nowa ale czy komputery bedą wspołpracowac to niewiem (nawet mam wiekszosc czesci )

http://www.autocentrum.pl/gfx/awc/petrolicons/1999784431_3.gif

Mechanik BMW w Dąbrowie Górniczej

Diagnostyka inpa pasoft carsoft

http://www.autocentrum.pl/awc/godzill1/bmw-seria-5-1997/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam mam też korbki i w sumie nie narzekam bo i tak z tyłu nie siedzę :P sam chciałem zrobić elektryczne ale jak zobaczyłem czym to się je to już odechciało mi się :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

j

sam guzik w drzwiach ma 4kable +2 do podnosnika a zabawa z przednim panelem kierowcy to juz wyzsza szkoła jazdy

 

i steruje szybami cyfrowo więc nawet do takiego podłączenia jak moje się nie nadaje

a instalacji na 100% w aucie nie ma

jako ciekawostkę powiem że najłatwiej do e39 wsadzić dużą nawigację

oczywiście jak jest kompletna z wiązką , tunerami i zmieniarką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm trochę odbiegnę od tematu szyb i zapytam, czy ktoś zakładał podgrzewanie przednich foteli do E39? Zależy mi na tej opcji ale sporo ładnych aut, które mi się podobają i stan mniej więcej by mi pasował i nie są zajechane nie są wyposażone zbyt bogato i nie mają często tej opcji.

Czy dołożenie podgrzewania foteli polega na:

-zakupie i montażu oryginalnego panelu z przyciskami

-pociągnięciu oryginalnej wiązki od panelu do foteli

-podłączenie +12V i masy do panelu/foteli

-podpięcie wtyczek mat grzejnych do kabli od panelu sterowania

 

Zakładając rzecz jasna, że kupiłbym fotele z matami grzewczymi, bo maty są chyba wszyte w materiał i ciężko je wyjąć/włożyć?? Mam rację? Kiedyś coś takiego mi się na forum obiło o oczy, jak się mylę to naprowadźcie mnie na właściwy tok myślenia.

Bo życie zaczyna się od ośmiu cylindrów :) Moja 540iA

http://forum-lines.ru/rez/ab192360.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Odświeżę trochę temat... chce doposażyć tył w elektryczne szyby w mojej e39 i pytanie czy ktoś już to zrobił? Mam już podnośniki, wiązki drzwi, panel sterujący szybami, ramki drzwi z czujnikami zgniotu i czekam na przełączniki drzwi. Coś jeszcze oprócz tego potrzeba? Potrzebuję konkretnych informacji... jak podłącze wszystko z nowymi wiązkami w drzwiach to będzie działało czy trzeba jeszcze jakieś kable ciągnąć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też chętnie bym zamontowal u siebie gduż będę zmieniać tapicerke drzwi wraz z fotelami na jasna skore a wszystkie takie maja miejsce juz tylko na elektryczne szyby a nie korbe.

 

tylko ja nie zamierzam sie bawic w to zeby bylo jak w ori, po prostu silniczek z prowadnica, prąd z rozdzielni z pod fotela, + - i wsio.

-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Spot Monachium Facebuk: BMW München PL

Screenshot_20190504_162413.md.jpg


- Kto ty jesteś?

- Cyprian mały.

- Jaki znak twój?

- BMW!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze jesli mam manuala teraz to mi obojetne co kupie? przeciez zasialania tam raczej nie ma zostawionego, czy jednak kupic przedlift? zmiana mocowania skomplikowana? generalnei nigdy si w cos takiego nie bawilem, ale pewnie jak zdejme boczek bedize juz duzo jasniej w głowie jak do tego sie zabrac.
-->> masz problem z bmką, potrzebujesz diagnostyki, podpięcia pod kompa? napisz a pomogę[/b
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jak jest przedlift z korbką to raczej mocowanie w drzwiach będzie takie jak w przypadku elektryki, więc montując podnośniki poliftowe trzeba będzie trochę przerobić dół, ale nie jest to aż tak trudne.

Ale i tak skłaniał bym się na poliftowe podnośniki, bo te starsze są dosyć słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie montażu elektr. szyb.... Mam już praktycznie wszystko co potrzeba oprócz tych wiązek co idą do słupków środkowych... Chodzi o te co podpina się do nich wiązki z tylnych drzwi. Pytanie gdzie te przewody się kończą, gdzie są podpięte? Jeden koniec jest w słupku, a drugi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.