Skocz do zawartości

wyjąca pompa paliwa


tomaszko15

Rekomendowane odpowiedzi

witam,po niedawnej wymianie pompy,wszystko było ok ale jakiś czas temu zaczęła strasznie wyć (jakby ktoś z tyłu odkurzaczem samochodowym odkurzał) no i dzisiaj pompka zdechła pojechałem kupiłem drugą i ok wiec zacieszam :D a tu nagle zgasła i nie mogłem już odpalić,wyciągnąłem pompke a tam w zbiorniku sucho :roll: zgłupiałem odkręciłem z drugiej strony gdzie jest przelewowa a tam paliwa full po kombinacjach z przelaniem paliwa wstawiłem pompkę odpaliłem,znowu ok, zrobiłem rundkę przez miasto i zaczęło wyć i szarpać jakby paliwa nie dostawała.Dojeżdzam do świateł wyje ruszam ,poszarpie trochę i przestaje wyć,co to może być ?moim zdaniem ten przelew coś szwankuje,podpowiedzcie jestem na właściwym tropie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację kolego :cool2: pompa jest po prawej stronie,ale po lewej jest pływak i jakiś przelew z wężykami czy jakoś tak to się nazywa i myślę,że to u mnie szwankuje bo nie podaje z lewej strony na prawą.

http://allegro.pl/bmw-e39-2-3-2-5-plywak-paliwa-inne-i1603343855.html o tą część mi chodzi,może tam się coś popsuć i przez to nie przelewać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i masz dzisiaj znowu mnie ściągali bo becia zgasła :( i trafił się gościu w e36 podciągnął mnie kawałek pod cpn i po wymianie zdań stwierdził,że ma w 7ce to samo poniżej 20 litrów gaśnie powiedział,że wina leży w zawieszających się pływakach,nie przelewa z komory do komory :shock: co wy na to ? jest jakieś rozwiązanie,czy zakup nowych mechanizmów z pływakami ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z reguły kiedy auto gaśnie przy stanie 15-20 litrów paliwa w baku to na bank jest to wina padającej pompki w baku właśnie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Manolito77 sprawa ma się tak ze dwa miesiące temu zdechła mi pompka paliwa w zbiorniku,kupiłem nową,co prawda nie Pierburga ale kosztowała mnie coś koło 300 pln,zrobiłem na niej trasę Gdańsk-Kraków-Gdańsk,trochę po Trójmieście wszystkiego jakieś 2500 km,w czwartek zdechła,(przypuszczam,że to przez te pływaki)wstawiłem następną 320 pln i znowu wyje !!!!!!! lewa komora zbiornika po odkręceniu tej klapki pod kanapą pełna pod korek a prawa tam gdzie pompa wyssana do dna,i obawiam się ,że ta pompka też zdechnie za chwilę i taki będzie finał :( :cry: nie przelewa mi z komory do komory i pompka wyje bo na sucho pracuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,podzielę się z wami bo to co zobaczyłem dzisiaj,chyba rozwiąże problem przelewania paliwa z komory do komory,wyjącej pompki(bo już nie wyje) i słabej mocy .Filtr paliwa MIAŁ 14 LAT !!!!!!! Mam auto z lipca 97 i taka data była na filtrze wraz z znaczkiem bmw i numerem seryjnym :shock: !!!! nie mogłem uwierzyć !!! Autko zrobiło się żwawsze,pompa przestała wyć i zobaczymy co z przelewaniem z komór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu ,dziwie się w ogóle chodził jeszcze,że sie ten filterek nie posypał ze starości.Dobrze że rozkimałeś problem :cool2:

POzdr i daj znać co dalej będzie.

BezpiecznyMocnyWygodny

Foteczki: Moja Bunia 525d-KLUB // Galeria Moja z Forum

GG36122033/TEL.722-22-99-00/ dani3011@interia.eu

http://www.motostat.pl/user_images/36127/icon1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,miałem dać znać jak będzie więc nie czekając na nic wyjeździłem dzisiaj paliwo do rezerwy i wszystko ok,obym nie zapeszył,na moje oko to chyba ten przelew z komory do komory musi mieć też jakieś podciśnienie i wtedy dobrze przelewa ,a jak był taki zasyfiony filtr to nie było ciśnienia więc nie przelewało tak jak powinno. :duh: może ktoś potwierdzić czy dobrze rozumuje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.