Skocz do zawartości

PLANUJĘ KUPNO E39 PROSZĘ O OPINIE i POMOC W WYBORZE


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

:) przepraszam nie zauważyłem ze UK

będę w UK w lipcu ale nie wiem jakim autem może jeszcze e39

ale do lipca może ktoś się znajdzie :]

 

Na razie zawieszam sprzedaż 530d,

prawdopodobnie wystawię ją na wiosnę

chyba, że

ktoś byłby bardzo zainteresowany

proszę pisać na priv.

Cena - 19.500 bez kól letnich

Edytowane przez maniek24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pory roku na sprzedaz auta. Nie wiem jak w Polsce ale tutaj w jukeju klapa calkowita, nic sie nie sprzedaje, Facet sprzedawal 523 z 1998r za 1200£ przez pol roku i ani pies z kulawa noga nie popatrzyl a byla naprawde zadbana, nie zamienilem mojego auta za nia bo facet chcial tylko sprzedac. Poszla dopiero wczoraj jak puscil za 800£
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/530d-m-pakiet-idealna-i1958813157.html

 

Gdyby ktos byl zainteresowany to smialo moge polecic. Dla forumowiczow znizka tez bedzie.

piekna sztuka, jak mi sie uda sprzedać swoją to sie odezwe.

PS. a kiero jest ori?

 

Kiera byla zmieniana, jest ori z rachunkiem z niemieckiego aso na 999euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Do oceny jest specjalny dział

viewforum.php?f=44

bo zrobił się nam w temacie totalny bałagan.

Auto ogólnie nie podoba mi się jest powichrowane w kilku miejscach.Miało jakąś przygodę (nie jedną) o czym świadczy brak listwy na prawym błotniku i poduszka w kierownicy z modelu przed liftu (inny wygląd).Auto jeszcze trzeba opłacić.Ja jestem na NIE!

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów,

planuje zmienić swoją poczciwą Babcie, wybór padl na e39 528

ten ono egzemplarz http://otomoto.pl/bmw-528-C22034234.html

sprzedawca rzeczowy i konkretny, nie jakistam mruk,

auto pol roku w kraju, wymienione amory z przodu, zalozona sekwencja,

blacharka oprocz 3 pryszczy na klapie w stanie bardzo dobrym (nie po wybijana przez myjnie walkowe)

zawieszenie bez stukow, nivo podnosi idealnie i reaguje,

motor w bardzo dobrej kondycji, zalany castrolem milage 10W40 (wlasciciel zalal bo nie wiedzial jaki byl lany)

sprzedaje bo chce zmienic na nowszy

defekty: jez, czujnik maty, czujnik abs, tarcze z przodu do wymiany, linka recznego, sprzedawca spuszcze na to 1000 zl

 

co sadzicie koledzy?

na co mam zwrocic uwagę jak bede na miejscu? ( nie bylem jeszcze ogladac, mam daleko 500 km, wiec jak pojade to na 99% zabiore, sprzedawca zaprasza, zdaje sobie sprawe jak daleko mam)

jade z miernikiem lakieru, najbardziej mi sie nie podoba ten olej 10W40, szkoda, ze to nie syntetyk, moze podjechac gdzies do warsztatu na sprawdzenie kondycji motoru, cisnienie na cylindrach? co jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adzio - czytasz posty ze zrozumieniem/dokładnie? Nie dalej jak JEDEN post wyżej stoi jak byk, że od tego jest specjalny dział forum. :duh:

viewforum.php?f=44

Obyś nie trafił na kiepski dzień admina/moda bo Cię nagrodzi odpowiednio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o możliwie jak najszybsze rozkodowanie tego numeru VIN: WBADL81090GX33304.

Według opisu e39 530d sedan, 1999rok, automat, m-pakiet, xenony, srebrna, skóra, podgrzewane fotele, pdc, asc, sterowanie z kierownicy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja kupilem e39 1998r ma najechane 270 tys orginalny przebieg chodzi jak cacko ,mruczy, na silnik 528i taki przebieg to nic .F.opcja jestem bardzo zadowolony .ja sie kierowalem tym-- patrzylem na markplats.nl szukalem i doszukalem sie patrzac na ilosc wlascicieli tego pojazdu czy bylo serwisowane i apk tak zwany tam przeglad auta .I oczywiscie jak jeden z uzytkownikow byl tureckiego pochodzenia nawet nie ogladalem , w gre wchodza tylko tubylcy tego NL. jezeli chodzi o ilosc uzytkownikow to moje mialo 3 ja jestem 4 wlascicielem , jesli chodzi o przestroge to nie popelnij bledu tego co ja --natomiast = nie jestem glupi tak myslalem ale jak sie nie znasz albo nic nigdy nie robiles przy aucie to sie nie porywaj prosze bo porwalem sie ja na wymiane plynu w chlodnicy ,wydaje sie nic prostrzego nie ma a jednak , nie odpowietrzylaem jak trzeba a bardzo po malu i ostroznie staralem sie to zrobic , nie stety nie udalo sie , piekna zabawka ale jak nawalisz cos z drobnastka to leca pieniadze jak tylko..pozdrawiam bardzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem e39 1998r ma najechane 270 tys orginalny przebieg chodzi jak cacko ,mruczy, na silnik 528i taki przebieg to nic .F.opcja jestem bardzo zadowolony .ja sie kierowalem tym-- patrzylem na markplats.nl szukalem i doszukalem sie patrzac na ilosc wlascicieli tego pojazdu czy bylo serwisowane i apk tak zwany tam przeglad auta .I oczywiscie jak jeden z uzytkownikow byl tureckiego pochodzenia nawet nie ogladalem , w gre wchodza tylko tubylcy tego NL. jezeli chodzi o ilosc uzytkownikow to moje mialo 3 ja jestem 4 wlascicielem , jesli chodzi o przestroge to nie popelnij bledu tego co ja --natomiast = nie jestem glupi tak myslalem ale jak sie nie znasz albo nic nigdy nie robiles przy aucie to sie nie porywaj prosze bo porwalem sie ja na wymiane plynu w chlodnicy ,wydaje sie nic prostrzego nie ma a jednak , nie odpowietrzylaem jak trzeba a bardzo po malu i ostroznie staralem sie to zrobic , nie stety nie udalo sie , piekna zabawka ale jak nawalisz cos z drobnastka to leca pieniadze jak tylko..pozdrawiam bardzo

 

Przebieg rzeczywiście fajny. Jak był dobrze traktowany i będzie to najedzie jeszcze 3x tyle :)

Od turasa też można kupić sensowny egzemplarz, ale wiadomo że lepiej kupić od rodowitego szwaba.

W naszych R6 wymiana płynu to nie taka drobnostka. Ja zanim to zrobiłem to kilka dni dokładnie różne porady czytałem i udało mi się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

powiedzcie, jak sprawuje się skrzynia automatyczna w 528 (97-99)? Jak z awariami? Jak z serwisem? Dodam, że jestem laikiem z automatami zawsze jezdzilem manualem.

Planuje kupic takowa, szukalem manuali, ale jest ich jak na lekarstwo, wiec zaczynam sie zastanawiac nad automatem.

Proszę o obiektywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim,

powiedzcie, jak sprawuje się skrzynia automatyczna w 528 (97-99)? Jak z awariami? Jak z serwisem? Dodam, że jestem laikiem z automatami zawsze jezdzilem manualem.

Planuje kupic takowa, szukalem manuali, ale jest ich jak na lekarstwo, wiec zaczynam sie zastanawiac nad automatem.

Proszę o obiektywne opinie.

awarię albo będziesz miał albo nie. To zależy tylko jak była traktowana. Jak kupisz od łepka co interesowało go palenie gumy robienia bączków bo 6k wydasz potem na remont skrzyni.

Każdy serwis jest dość drogi. Najlepiej kupić takie auto w którym nie można się doczepić do działania skrzyni i wtedy odrazu wymienić olej i użytkować ją z głową i przeżyje b. dużo lat. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam planuje zakup E39 530D

 

http://moto.allegro.pl/bmw-e39-530d-do-naprawy-i2043873582.html

 

Mozecie mi powiedziec czy oplaca sie kupic ten model?

 

Sprzedajacy przez tel twierdzi ze wyjete sa te 2 wtryski i wlozylbym je zebym sprawdzil jak dziala silnik ale niema mu tego kto zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel mowi ze te wtryski pewnie leja jak w opisie ale wyjol je specjalnie zeby ukryc rozwalona glowice turbo badz cos innego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka , do kolegi Severo. Odpuść sobie to autko , szyte aż przykro patrzyc .Zerknij tylko na zdjęcia i opis

-z przodu widać zdezelowany zderzak bez jednego halogena i prawdopodobnie nową klapą,brak obudowy lusterka

- tył - w wyposażeniu pisze parktronik a nie ma czujników na zderzaku, wycieraczka w złym położeniu ( albo padnięty silniczek albo mechanizm na szybie)

- środek - przy takim ustawieniu klimy (30 stopni i pełny nawiew to sugeruje że klima padnieta i ktoś ratuje sie dmuchawą)

u samej góry złamana kratka nawiewu- ktoś grzebał tylko za czym.

u dołu brak szkiełka w przycisku ogrzewania tylnej szyby- też grzebane

Silnik bez wtrysków którego nie da sie sprawdzić - odpada

przednie zawieszenie - mnustwo roboty

Podsumowanie- autko zniszczone , zaniedbane wyobijane ,zgrzebane ,prawdopodobnie walnięty silnik, szkoda kasy nerwów i zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te auto z linku.... aż nie wypada mówić bo brzydko wyglądać będzie na forum :duh: Jednym słowem- padaczka. Bity szyty na klej brany. Przod ma inny rocznik, tył inny :mad2:

 

A co do 528 i skrzyni automat-

 

Posiadam auto od 7 lat, rok prod 1998, kupiłem osobiscie w szwajcarii w 2005r od kobiety, ktora byla 1-sza wlascicielka tego auta, przebieg był 124tkm- no i byc moze to jest klucz do 'sukcesu' , bo ja problemow zadnych nie mam, ani z silnikiem, ani ze skrzynia( jedyna wada skrzyni- przy wrzucaniu na bieg lekkie szarpniecie- krzyzak na wale i łożysko na skrzyni- ale od 7 lat nie pogorszyło się nic), a musze przyznac ze auto lekko u mnie nie ma, jezdze Bardzo szybko( czyt. BARDZO!!), długie trasy rzędu 2400km w jedna strone z predkoscia przelotową rzędu 200-220km/h ( stała predkosc na tempomacie), oczywiscie zachod europy i autostrady. teraz mam 240tkm, pobiera troche oleju, miedzy wymianami dolewam z 2-3 litry- no ale swiadom jestem ze to moja wina, wysokich predkosci, przyspieszen itd. Ale wciaz jade na 5w30.

 

Msyle ze autko jesli zadbane nie zawiedzie nikogo, co wazne i co bylo powtarzane juz wiele razy- lepiej przepłacić kupując, niz kupic taniej( i myslec ale mi sie trafiło, bałwan nie wiedział ile warte jest to auto) a pozniej dolozyc 50% wartosci auta na 'regeneracje'.

E39 tanimi autami napewno nie sa( takie moje zdanie), nie warto napalac sie ofertami za kilka tysiecy, ja za swoje auto zaplacilbym nawet i 15tys( gdybym kupowal i zobaczyl egz w takim stanie) a nigdy bym nie kupil e39 taniego

BMW E9 2800CS 1970. Coming Soon :p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum i w niedługim czasie mam zamiar kupić właśnie bmw e-39 tylko jeszcze nie wiem z jakim silnikiem? Zastanawiam się nad 530i 231KM benzynka , 530d 193KM lub 520i 170KM myślałem tez o 528 bo to podobno bardzo dobre silniki ale nie było już ich w wersji po liftingowej a ja chcę kupić autko tak z końcówki 2000 do 2003 roku. Jakie są wasze opinie o tych silnikach (awaryjność no i spalanie) i które byście mi z nich polecili oczywiście wszystkie w manualu. Z góry dziękuje za pomoc. przepraszam za złe umieszczenie poprzedniego postu ale dopiero się uczę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
awaryjność no i spalanie

No i znowu się zacznie :mrgreen: .

Wszystkie które wymieniłeś są dobre,pod warunkiem,że nie mają przebiegu 1mln.Jak znajdziesz auto zadbane,sprawne techniczne i mechaniczne to bez względu jaki to motor to każdy wybór będzie ok.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Z tego co mi wiadomo to jest wada tych silników i nie jest to związane z ilością przebiegu.W razie czego czeka wymiana uszczelniaczy zaworów.Niektóre palą mało,niektóre dużo ale to jakby tak patrzył na wszystko to by nic nie kupił,bo idealnego silnika nie ma i każdy ma jakieś wady mniejsze lub większe.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
trzeba tez zauwazyc ze są m54 które nie biorą wogule albo sladowe ilosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.