Skocz do zawartości

Marker do ringów


daroox

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Właśnie coś tam kiedyś wyczytałem, że te markery mogą powodować jakieś szumy na cb. Szkoda, bo chciałem sobie montować takie markery ale cb jest mi bardziej potrzebne ;). Proszę o wypowiedź osoby, które mają lub miały zamontowane w/w lub podobne markery.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem te markery od tego samego sprzedawcy i muszę powiedzieć, że święcą bardzo ładnie. Ja jestem zadowolony z zakupu

 

aha ok dzieki za odp.. czytałem na innym forum, że nie wywołują one błędów w CB, i właśnie jak jest z ich trwałością ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze inne pytanie nie związane z tym a nowego tematu nie bede zakładał bo co prawda to nie ten dział lecz na tamtym nie mam żadnej odpowiedzi. Chcę podłączyć tube i mam problem jak zrobić aby tube można było wyłączyć razem z radiem ?? zmieniarke mam w bagażniku mam autko w kombi,i chciałbym podłączyć tak aby nie ciągnąć kabli przez całe autko. prosił bym o pomoc z góry dziękuję ;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ja zasilanie tuby/wzmacniacza podebrałem od tego przewodu co uruchamia wzmacniacz antenowy.

Sam wzmacniacz masz gdzieś w bagażniku, z lewej strony, w okolicach słupka, tyle że ja podciągałem RCA do bagażnika, to pociągnąłem i drugi przewód do zasilania, ale podłączony jest dokładnie w tym samym punkcie. W kostce oryginalnej w aucie przed liftem jest to pin numer 16, wychodzi z niego biały kabelek, i wydaje mi się że taki sam będzie do wzmacniacza szedł. Dla pewności obadaj miernikiem, czy po włączeniu pokazuje się napięcie a po wyłączeniu radia znika.

Z tego miejsca kabelek na tube i ma chodzić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Zauważyłem że masz lampy przednie Depo.Jak pozbyc się tych żarówek?I zrobic żeby ringi świeciły się jak u ciebie,czy da się je wyjąc i założyc inne?

Bo patrząc na nie to sprawiają wrażenie nierozbieralnych.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robota banalna lampy odchodzą na zaczepach ściągasz je i już potem masz idealny dostęp do ringów :) które są na zatrzaski :) jak czegoś nie będziesz wiedział to dam nr tel na pw i mogę wytłumaczyć:) bądź gg :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak się zrobi cieplej to zadziałam,bo lampy nie są wcale aż tak złe ale podświetlenie ringów paskudne.

Chętnie pozbędę się tych okropnych żarówek.Za jakiś miesiąc zadziałam.

Dzięki za oferowaną pomoc,miło że ktoś chce pomóc zwłaszcza że wie w czym rzecz :cool2: .

Pytanie ringi do Depo są takie jak do zwykłych ori,czy jakieś dedykowane do modelu lampy?Pytam po to aby nie kupic takich co nie pasują.

I drugie pytanie czy posiadają one jakieś przetwornice i czy nie migają po zaświeceniu itp?

Dzięki za pomoc rozejrzę się po allegro i jak będę wkrótce wymieniał to odezwę się na PW.

ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo tego migania, często mrugają?

Czy tylko po odpaleniu auta przez chwilę?

Bo rozmyślam nad zakupem, ale nie chce żeby mi jakiś stroboskop wyszedł :8)

 

No właśnie. Również rozważam zakup, chciałbym natomiast aby markery świeciły jednolitym światłem, a nie jakimś dyskotekowym :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy są włączone świecą jednostajnie, mruganie występuje tylko na wyłączonych światłach (na początku kilka razy szybko, potem już bardzo rzadko) dzieje się tak bo LCM wysyła sygnał sprawdzający czy żarówka się nie spaliła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze arczi - kiedy odpalasz zapłon to każdy ring mruga około 3-4 razy na przemian bo LCM wysyła impulsy w celu sprawdzenia sprawności żarówek. Potem (o ile ringi są wyłączone) co jakieś 2-3 minuty każdy ring mrugnie sobie 1 raz gdyż znów leci impuls diagnostyczny z LCM-a. Natomiast jeśli ringi są włączone to nie ma żadnych ubocznych efektów ani błędów spalonej żarówki - ringi świecą bardzo ładnie i jednolicie, tak jak w wersji z żarówkami tyle, że markery dają ładniejszy odcień bo biały z lekkim zabarwieniem delikatnego błękitu.

Aha - jeśli pisze, że one są do e39 i do e60 to do e60 nie do końca pasują - mój brat testował i kupić taki mały adapterek żeby to w jego e60 dobrze pasowało.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam lampy depo i co prawda trzeba było troszkę pod szlifować obramówki na ringi aby tamte weszły idealnie ale jak wie się co się roi to robota trwa krótko ja nie wiedziałem na początku gdzie dać przetwornice i się męczyłem z pierwszą lampa z 4h ale z druga było łatwiej i już godzinka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze arczi - kiedy odpalasz zapłon to każdy ring mruga około 3-4 razy na przemian bo LCM wysyła impulsy w celu sprawdzenia sprawności żarówek. Potem (o ile ringi są wyłączone) co jakieś 2-3 minuty każdy ring mrugnie sobie 1 raz gdyż znów leci impuls diagnostyczny z LCM-a. Natomiast jeśli ringi są włączone to nie ma żadnych ubocznych efektów ani błędów spalonej żarówki - ringi świecą bardzo ładnie i jednolicie, tak jak w wersji z żarówkami tyle, że markery dają ładniejszy odcień bo biały z lekkim zabarwieniem delikatnego błękitu.

Aha - jeśli pisze, że one są do e39 i do e60 to do e60 nie do końca pasują - mój brat testował i kupić taki mały adapterek żeby to w jego e60 dobrze pasowało.

Pzdr.

 

Czyli, jak u mnie są światła do jazdy dziennej, które zostały dorobione w aso na zasadzie słabego świecenia świateł drogowych (ok. 18%), to po podłączeniu tych markerów i jazdy na światłach dziennych te markery będą tak sobie "mrugać"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ringi będziesz miał wyłączone to tak - co kilka minut ringi mrugną ze 2-3 razy. Jednak w dzień , kiedy jest jasno to i tak w ogóle światła z ringów nie widać bo jest po prostu za słabe. Jakby się mocno zachmurzyło to może coś będzie widać. Ja u siebie także mam zaprogramowane dzienne na 18% świateł drogowych i mi to nie przeszkadza jakoś, że czasem ring mrugnie jak jest wyłączony - ba, nawet jakby komuś się udało w ogóle zauważyć światło z ringa, które mignęło to i tak się tym jakoś nie zamierzam przejmować. :wink: Z resztą wedle przepisów światła do jazdy dziennej można używać w dzień, kiedy jest jasno i przejrzysto. W sytuacji kiedy się np mocno zachmurzy i tak masz już obowiązek włączenia świateł mijania - a więc przy okazji także i ringów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie dobrze ustawione żarówki h6W w oryginalnych ringach wyglądają najlepiej wg mnie. świecą mocno i wyraźnie.

 

a że są żółte to tak ma być .

______________

champion

e53 3.0dA 2005

e53 3.0dA 2004

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy czego oczekujesz od tych markerów. Jeśli chcesz efektu jak w ringach typu CCFL (które walą światłem bardzo mocno i widać je wyraźnie nawet w dzień) to takiego efektu te markery nie dają. Jeśli natomiast oczekujesz innego odcienia/koloru świecenia, który np będzie idealnie pasował do xenonów w światłach mijania to taki efekt osiągniesz dzięki tym markerom. Tak więc jeśli chodzi o moc świecenia to w dzień ich praktycznie nie widać - tutaj nie ma praktycznie żadnej różnicy względem zwykłych żarówek fabrycznych. Jedynie wieczorem efekt jest o wiele ciekawszy bo ładniejszy kolor niż fabryczna żółć no i wieczorem - przynajmniej ja - mam wrażenie, że jest troszeczkę wyraźniejszy efekt świetlny na tych markerach LED niż na żarówkach.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.