Skocz do zawartości

530d Sama zgasła i nie pali


gradu_85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem:

po krótkiej trasie zjechałem na parking(musiałem odebrać tel :P) auta nie wyłączałem, silnik chodził...

Aż tu nagle BACH i sam zgasł :!: :?:

Paliwo jeszcze było z 15 literków.

Zero komunikatów(błędów) na kompie.

Próbowałem z powrotem uruchomić go ale bez rezultatu. Kręcić, kręci ale nie odpala

O co kaman???

HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego ja tez miałem taki przypadek wtedy zgasła mi podczas jazdy przyczyna była taka ze wtryski wysiadły ale dzien wczesniej zatankowałem złe paliwo. innym razem całkiem nie dawno zgasła przez wysiadającą pompkę progową ale tu komp pokazał jakis komunikat dotyczący paliwa.moja rada zalej więcej paliwa tak ponad pół zbiornika bo te pompy w zbiorniku tez sie lubią psuć.jak coś będziesz wiedział to pisz.powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli miałeś koło 15 litrów w baku i Ci silnik zgasł to ja kierowałbym podejrzenie na usterkę pompki w baku. Na początek bierz kanister, zasuwaj na stację i dolej do kotła paliwa żebyś miał te 30 litrów. Spróbuj wtedy odpalic. Jeśli odpali i będzie śmigac to prawdopodobnie masz pompkę w baku walniętą. Swoją droga to i tak podepnij pod kompa i nie patrz na błędy tylko zobacz w Live Data jakie ciśnienie daje pompka progowa. Powinna toczyc pod 4 bary.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Sciagnij wezyk z filtra paliwa i zobacz czy wogole paliwo jest podawane przez pompe progowa.Wystarczy przekrecic stacyjke i juz powinno leciec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij wezyk z filtra paliwa i zobacz czy wogole paliwo jest podawane przez pompe progowa.Wystarczy przekrecic stacyjke i juz powinno leciec.

No to jutro sprawdze bo teraz po ciemku nic nie zrobie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym postawił na pompę progową. Przynajmniej od tego bym zaczął i ewentualnie później szukał dalej.

 

Przy okazji... djdolar co to za piękne felgi widać na zdjęciu twojej beemki?

Właśnie właśnie, ile dałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc sprawa wygląda następująco:

auto dałem do elektryka, stwierdził że pompa progowa zrobiła zware i poszedł bezpiecznik(30A)

---> Nowy bezpiecznik i auto chodzi.

Powiedział też że pompa nie wiadomo ile pochodzi, więc nie wiem czy czekać, aż całkowicie padnie czy wymieniać już????

Koszt elektryka 100zł :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj nie ma co sie spieszyc jak zacznie ci sie znowu cos chrzanic to tup mogami w podloge pomoze i wtedy zacznij sie rozgladac za podprogowa :norty:

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest to precyzyjne określenie bo w 530d/525d są 3 pompy paliwowe:

- pompa paliwowa w baku

- pompa paliwowa liniowa (tzw progowa), czasem słyszałem też określenie "wspomagająca" lub "średniego ciśnienia"

- pompa paliwowa wysokiego ciśnienia CR

Dlatego zawsze najlepiej doprecyzować o którą dokładnie chodzi żeby wiedzieć co dokładnie obadać.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca jest to precyzyjne określenie bo w 530d/525d są 3 pompy paliwowe:

- pompa paliwowa w baku

- pompa paliwowa liniowa (tzw progowa), czasem słyszałem też określenie "wspomagająca" lub "średniego ciśnienia"

- pompa paliwowa wysokiego ciśnienia CR

Dlatego zawsze najlepiej doprecyzować o którą dokładnie chodzi żeby wiedzieć co dokładnie obadać.

Pzdr.

Wielkie dzięki za info :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.