Skocz do zawartości

niedomykanie się klapy bagaznika


9000kris

Rekomendowane odpowiedzi

W moim 530d touring mam kłopoty z automatycznym domykaniem klapy bagażnika.Ani nie jest otwarta, ani zamknięta, ale zablokowana. Zdaża się to sporadycznie od kilku miesięcy. Po pierwszym razie (odblokowanie śrubokrętem) wyczyściłem, wydmuchałem i wysmarowałem wszystkie mechanizmy. Był spokój parę tygodni i myślałem ,że pomogło. Czasami pojawia się i po kilku (nastu) próbach na pilocie albo manualnie na przycisku w klapie , naprawia się samoczynnie. Albo i nie i znowu muszę użyć śrubokręta. Niezmiernie wkurzająca operacja. Odbywa się to tak: przycisk, łłiii silniczka,dociąganie, klik (nie zamyka się jednak) , znowu łłii silniczka ale tak jakby się miało otwierać, niestety klapa nie jest otwarta. Pozycja jakby pośrednia. Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie oco tu chodzi ? Ten mankament jest straszliwie denerwujący w czasie jazdy ponieważ klapa niesamowicie hałasuje na nierównościach no i oczywiście niszczy zam mechanizm zamka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda to mi na usterkę, którą miałem u siebie. Przy zamykaniu klapa nie była dociągana do końca, a przy otwieraniu zamek się nie odryglowywał. Zostawał w tej samej pozycji. U mnie była to usterka elektryczna. Po zdjęciu tapicerki z klapy można się dostać do mechanizmu zamka, który jest zasilany elektrycznie. U mnie nie łączyła dobrze wtyczka. Poruszałem nią trochę i problem ustąpił.

Zacząłbym od tego.

pozdr

r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem zasilanie elektryczne zamka, ale wtyczka jest o.k. Klapa nadal się nie zamyka. Chociaż skłamałem-zamyka się jak nią solidnie walnę. Później się normalnie otwiera. Tylko raz. Następnie jest tak samo jak na początku :mad2: Może pomoże regulacja zamka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie połamały się przewody przy lewym górnym zawiasie i robiły zwarcie. jak otworzysz klapę to po lewej masz plastikowe dwie pokrywki przy zawiasie w jednej z nich są przewody elektryczne i tam szukaj problemu.

niestety to normalne w tych autach.

 

 

powodzenia

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie połamały się przewody przy lewym górnym zawiasie i robiły zwarcie. jak otworzysz klapę to po lewej masz plastikowe dwie pokrywki przy zawiasie w jednej z nich są przewody elektryczne i tam szukaj problemu.

niestety to normalne w tych autach.

 

 

powodzenia

 

I tu chyba był "pies pogrzebany" :P . Otóż po odkryciu klapki ,o której wspominałeś, ukazała mi się wiązka przewodów. Co ciekawe była tam nie tylko izolacja fabryczna, ale też izolacja , którą ktoś już kiedyś założył. Była niezbyt szczelna więc ją zdjąłem i założyłem nową , uprzednio izolując odkryte druty. Po deszczu lub po umyciu auta musiała sie tam dostawać woda (wilgoć) i stąd te zwarcia , jak przypuszczam. Nadmienię jeszcze, że po 2 dniach w garażu klapa otworzyła się i zamknęła bez problemu.

Mieliście rację koledzy; "limex77" i "romomieczu", że to coś z elektryką. WIELKIE DZIĘKI :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie żeby mieć spokój na dłużej przeciąłem kable w miejscach pękniętej izolacji i założyłem termokurczki i zlutowałem kable. trochę ciężko to zrobić i przydaje się pomoc drugiej osoby. ale przy takiej naprawie jak Ty teraz zrobiłeś to przy deszczach lub po myjni czasami problem powracał. najbardziej denerwowało mnie jak klapa się sama otwierała podczas jazdy.

 

PS. na przyszłość muszę się dowiedzieć ile kosztuje ta wiązka w ASO i jeżeli cena będzie akceptowalna to trzeba będzie wymienić.

powoli dochodzę do wniosku że BMW to nie marka samochodów - to nieuleczalna choroba :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem o izolacji termokurczliwej, ale po 1. robiłem to sam i faktycznie to ciężka sprawa, a po 2. chciałem to zrobić szybko i pomyślałem , że taśma izolacyjna wystarczy (chyba tylko na jakiś czas niestety). A w czasie jazdy nigdy mi się klapa nie otworzyła. Zobaczymy co się będzie działo przy pierwszej ulewie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Znowu miałem problemy z niedomykaniem klapy bag.Tym razem pojechałem z tym do elektryka i Pan pomógł :D . Zrobił obejście modułu, który jest przy zamku i zapiął to na otwieranie awaryjne (ręczne). Jak na razie (3 tygodnie) wszystko działa. :cool2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Znowu miałem problemy z niedomykaniem klapy bag.Tym razem pojechałem z tym do elektryka i Pan pomógł :D . Zrobił obejście modułu, który jest przy zamku i zapiął to na otwieranie awaryjne (ręczne). Jak na razie (3 tygodnie) wszystko działa. :cool2:

Jest grudzień. domykanie klapy nadal funkcjonuje bez zarzutu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.