Skocz do zawartości

E39 525d - jakie amortyzatory


DarioKa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

poproszę Was o opinie o amortyzatorach. Wiem, że serwisowe są najlepsze, ale nie wydam 1000 zł/szt.

Zawieszenie mam seryjne, a przednie Sachs-y rozleciały mi się 6 tygodni po gwarancji (przebieg ok. 70 000 km), tylne na szczęście na gwarancji, ale odebrałem kasę i założyłem stare, fabryczne (na szczęście nie wywaliłem).

Więc, jeśli Sachs-y, niby oryginał, tak się sprawują, to co założyć teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie Sachsy to poszukałbym Bilsteinów. One zawsze miały opinię lepszych od Sachsów tyle tylko, że ma to odzwierciedlenie w cenie. CO prawda nie będą kosztowały 1000pln/szt ale tanie też nie będą. Wiem, że np do mnie, do zawiasu m-technikowego jedna sztuka na przód cenowo waha się w granicach 700-800pln (jeśli masz zawias seryjny to pewnie będzie to cena odrobinę niższa). Niby taniej niż oryginał ale cena i tak nie jest zbyt zachęcająca. No i trzeba pamiętać, że ponoć Bilsteiny są odrobinę sztywniejsze niż porównywalny model Sachsa lub innej firmy - takie w każdym razie czytałem/słyszałem ogólnikowe opinie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam mi też już przednie amorki puszczają zwłaszcza prawy mechanik powiedział że bedą drogie bo są aluminiowe i rzeczywiscie sachsa jeden aluminiowy na allegro ponad 400zł i stąd moje pytanie czy muszę załozyć te aluminiaki czy mogą być jakieś inne jeśli tak to jakie jeszcze wytrzymuja w E39 zawieszenie zwykłe na allegro tez są blistein ale wygladają na stalowe po 370 zł za szt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mi też już przednie amorki puszczają zwłaszcza prawy mechanik powiedział że bedą drogie bo są aluminiowe i rzeczywiscie sachsa jeden aluminiowy na allegro ponad 400zł i stąd moje pytanie czy muszę załozyć te aluminiaki czy mogą być jakieś inne jeśli tak to jakie jeszcze wytrzymuja w E39 zawieszenie zwykłe na allegro tez są blistein ale wygladają na stalowe po 370 zł za szt.

 

Przypomniałem sobie,że chyba leżą u mnie w garażu,jak dobrze pamiętam już 4 lata,dwa amory na przód bilsteina.Zrobiłem na nich nie więcej jak 2 tys.km.

Wydawało mi się ,że kiepsko się sprawują i kupiłem sachsa,ale zmiany nie odczułem.Winne leżała po stronie opon,ale to już nie ważne.Jeśli Cię interesują,to

mam je w pobliżu Kątów Wrocławskich,a Ty chyba jesteś z Legnicy ? Oddam za pół ceny.

BMW=Boss-Money-Women
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.