Skocz do zawartości

czujnik połozenia wału


ambience

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem padł mi w aucie czujnik położenia wału w efekcie auto jeździ jakby nie miało mocy. Chciałem zapytać czy skomplikowana jest wymiana tego czujnika gdzie on się znajduje, jakiej firmy najlepiej kupić i gdzie najtaniej go można dostać:). Można jeździć na uszkodzonym czujniku?

z góry dziękuje bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierw przed założeniem tematu przeczytałem wszystkie tematy na ten temat i nie znalazłem gdzie mogę dostać za 240zł sterownik simens oryginalny a koledzy wiedzą i chciałbym aby się podzielili tą informacją :) tak samo w tych postach nie znalazłem czy mogę tak jeździć wiec założyłem temat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik chodzi w trybie awaryjnym, według instrukcji powinieneś od razu do serwisu :) można jeździć, bo komp dba o to żeby się nic nie stało ograniczając moc. Ty mając pewność, że to czujnik padnięty(a nie wał) krzywdy silnikowi nie robisz.Zakładając że chcesz tylko pośmigać trochę do zakupu drugiego a nie miesiącami:)

Oczywiście po wymianie reset się przyda ,bo błędy mogą zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik padł mi wczoraj na trasie i wjechałem do na komputer i na komputerze wyskoczył błąd czujnik wału korbowodowego tak dokładnie było napisane a objawy mam takie auto jak jest zimne to odpala od strzała gdy się zagrzeje to muszę długo kręcić aby załapało ciężko się wkręca na obroty i jest wyraźny spadek mocy ciężko przy ruszaniu krztusi się jakby miał zgasnąć i raz mi zgasł. przeczytałem całe forum i wydaje mi się ze to czujnik wału a nie na rozrządzie dużo nie będę jeździł muszę jak najszybciej naprawić auto :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.