Skocz do zawartości

bmw 520d nie chce odpalic


23marcin24

Rekomendowane odpowiedzi

witam. juz trzeci raz zdarzylo mi sie ze moje auto nie chce odpalic:/ (w okresie 6 miesiecy) paliwo jest, zaden blad nie wyskakuje... dopiero po bardzo dlugim kreceniu albo zaciagnieciu odpali. moze ktos wie co jest????????????? z gory dziekuje Czy to moze byc wina filtra paliwa?? teraz sie zorientowalem ze wymienialem ponad 30tys temu:/:/ Edytowane przez 23marcin24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja 530d nie paliła jak miała uszkodzoną pompe liniowa, ale nie pomogło ciąganie,długie kręcenie, pomógł dobry mechanik który zdiagnozowal problem. ujawnia to sie po przekreceniu kluczyka w tryb zaplon sprawna pompa zaczyna pompowac i po chwili cichnie, uszkodzona pracuje non stop (tak mi to mechanik tłumaczył) pozdro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do uszkodzonej pompy progowej - bardzo możliwe, że to ona jest powodem Twoich usterek:

1. Po przekręceniu kluczyka do zapalenia się kontrolek na desce powinieneś słyszeć takie bardzo ciche buczenie w okolicy siedzenia/kolan. Jeśli pompa pada to zaczyna o wiele głośniej pracować - buczenie jest bardzo wyraźnie słyszalne.

2. Jeśli auto nie odpala tupnij kilka razy w podłogę. Jeśli po takim zabiegu auto odpali za którymś razem to na 200% do wymiany pompka progowa.

3. U mnie dodatkowym objawem było to, że po każdym pobycie w myjni (zwłaszcza z funkcją mycia podwozia) auto nie chciało mi odpalić.

4. Przy uszkodzonej pompie auto rozpędza się tylko do jakichś obrotów (u mnie około 2500obr.) i potem jest muł.

Pompka progowa jest odpowiedzialna głównie za moment odpalania silnika - bez niej nie odpalisz. Jeśli już uda się odpalić to potem silnik wytwarza na tyle duże podciśnienie, że jest w stanie sobie sam zassać paliwo - jednak przy wiekszym obciążeniu jest to troche za małe i auto robi się strasznie mułowate.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi po nocy z mrozem -25 nie odpalił. Rozrusznik kręci ładnie, akumulator sprawny i naładowany, świece żarowe sprawne, pompa pod progiem sprawna.

 

Czy możliwe jest że w oleju napędowym się cos wytrąciło w nocy? tankuje shell v-power i nigdy nie mialem z nim problemow, ale zawsze moze byc pierwszy raz, a nie wiem co jeszcze może być przyczyną.

 

Dodam jeszcze że przy mrozach do -15 odpalał bez problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vortex5 » Pon Sty 25, 2010 4:16 pm

 

a mi po nocy z mrozem -25 nie odpalił. Rozrusznik kręci ładnie, akumulator sprawny i naładowany, świece żarowe sprawne, pompa pod progiem sprawna.

 

Czy możliwe jest że w oleju napędowym się cos wytrąciło w nocy? tankuje shell v-power i nigdy nie mialem z nim problemow, ale zawsze moze byc pierwszy raz, a nie wiem co jeszcze może być przyczyną.

 

Dodam jeszcze że przy mrozach do -15 odpalał bez problemuvortex5

 

 

 

witam a czy wiesz napewno ze to jest akurat to v-power?? bo moze tak sie tylko nazywa odkad moja dziewczyna zaczela pracowac na stacji shella ja zaczalem na BP tankowac, bo nawet nie wiadomo co to jest natomiast v-power a v-power racing to to samo to nawet goscie co cysternami przyjezdzaja to mowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi po nocy z mrozem -25 nie odpalił. Rozrusznik kręci ładnie, akumulator sprawny i naładowany, świece żarowe sprawne, pompa pod progiem sprawna.

 

Czy możliwe jest że w oleju napędowym się cos wytrąciło w nocy? tankuje shell v-power i nigdy nie mialem z nim problemow, ale zawsze moze byc pierwszy raz, a nie wiem co jeszcze może być przyczyną.

 

Dodam jeszcze że przy mrozach do -15 odpalał bez problemu

 

 

witam a czy wiesz napewno ze to jest akurat to v-power?? bo moze tak sie tylko nazywa odkad moja dziewczyna zaczela pracowac na stacji shella ja zaczalem na BP tankowac, bo nawet nie wiadomo co to jest natomiast v-power a v-power racing to to samo to nawet goscie co cysternami przyjezdzaja to mowia

 

nie no, oczywiscie że nie wiem co się wlewa do baku z dysrybutora - wiem tylko, że na dystrybutorze napisane bylo v-power diesel :) mam nadzieje, że to tylko problem paliwa na mrozie, a nie jakas awaria poważniejsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy po takiej akcji nie nalezy wymienić filtra paliwa?

Z tego co mi wiadomo w M57 filtry sa podgrzewane (dlatego takie drogie), moze tu masz problem?

 

na razie zostawiłem samochod w warszawie i pojechalem na tydzien do wrocławia pociągiem - wroce w kolejny weekend, mam nadzieje że bedzie juz troche cieplej - i sprobuje odpalić :)

filtr mam w miare nowy (5000 km) ale jesli trzeba bedzie to wymienie... zakladając że to faktycznie parafina wytrąciła się w paliwie, a nie ma jakiejś usterki poważniejszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę sie pod temacik bo mam problem z tej samej kategorii tylko odwrotny. Autko odpala mai na dotyk nawet przy -30 jak było u mnie dzisiaj w nocy !! Pochodzi parę minut na wolnych obrotach wydawałoby się ze wszystko ok i nagle zaczyna mocno kopcić na biało szarpie i gaśnie nie można podtrzymac obrotów gazem bo i tak gaśnie . Mogę tak odpaliać i 20 razy i za każdym razem to samo - pali na dotyk chwile pochodzi i gasnie i tak do rozładowania aku. :x . Sytuacja taka ma miejsce tylko przy temp ponizej -15 i powatarza sie po raz kolejny . Wymieniony filtr paliwa miesiąc temu . Czy to wina paliwa czy może cos jeszce zamarza :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hgs78, masz ten sam problem co koledzy wyżej. Kolega w mondeo tdci ma ten sam problem co Ty i winą jest złe paliwo :|

Mam taka nadzieję że to tylko paliwo ale z drugiej strony najłatwiej na nie zwalić a bawarka stoi i czeka na odwilż :(

Tankuję na dobrych stacjach więc powoli mam podejrzenia że to może jeszcze coś zamarza tylko co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hgs78, masz ten sam problem co koledzy wyżej. Kolega w mondeo tdci ma ten sam problem co Ty i winą jest złe paliwo :|

Mam taka nadzieję że to tylko paliwo ale z drugiej strony najłatwiej na nie zwalić a bawarka stoi i czeka na odwilż :(

Tankuję na dobrych stacjach więc powoli mam podejrzenia że to może jeszcze coś zamarza tylko co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.