Skocz do zawartości

Podgrzewane lusterka i spryskiwacze ??


transam79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegów.

Piszę nowy post bo nie znalazłem nic co pomogłoby mi w tej sprawie.

Mam 523 z 1997r i mam problem z podgrzewaniem lusterek bocznych i spryskiwaczy albo nie umiem tego włączyć. Na desce mam tylko przycisk podgrzewania tylnej szyby i nie wiem czy jak go włączne to powinny także pogrzewać sie lusterka i spryskiwacze ,czy jest moze jakiś inny sposób żeby je włączyć.. Czy jest to możliwe żeby nie było podgrzewanych lusterek?? Ogrzewanie tylnej szyby działa...

Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

z tego co ja zauważyłem u siebie to podgrzewanie lusterek oraz spryskiwaczy działa automatycznie po odpaleniu auta (lub może sam zapłon wystarczy) i nie ma żadnego innego włącznika. najlepiej widać to zimą jak na masce odmarźnięte są dwa miejsca właśnie przy spryskiwaczach a lusterka jak są zaparowane lub mokre po myjni też można zauważyć że same odparują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW to automatyczne podgrzewanie lusterek + podgrzewanie spryskiwaczy i ew zamków działa jeśli temp zewnętrzna spada poniżej +6 stopni

samo podgrzewanie lusterek działa po włączeniu ogrzewania tylnej szyby.

 

:duh: :duh: :duh: :clap:

Jak nie masz pojęcia to chociaż nie wprowadzaj w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boogy masz racje popełniłem błąd :oops:

powinno być tak:

 

Mirror heating is individually controlled by the computer modules in each front door - following a program that uses the outside temperature as reported from the OBC. Power is applied in 4 different stages (percentages of time) to give 4 different degrees of heating - all according to temp.

 

Temp Range % of Time

below -10C 100% (totally on)

-10C thru 0C 75%

0C thru 15C 50%

15C thru 25C 25%

above 25C 0% (totally off)

 

There is no manual control of their operation.

 

Also - the washer nozzle heating is controlled in a similar way - but there are either on or off (single stage). They start to heat when the temp drops to +3C (same time as you get the "freezing temp" alert message). They turn off when the temp climbs to +6C.

 

Both these heating functions, like many other non-essential functions, will be shut down if the battery voltage falls too low (below 11.4) and will not be re-activated till the voltage goes to about 12.2.

GOLD CZEJJJN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

nie wiem czy to jeszcze w czymś pomoże ale za ogrzewanie spryskiwaczy odpowiada bezpiecznik nr 9, jeżeli chodzi o lusterka to od regulacji jest bezpiecznik nr 6 i 29 czyli może odpowiadają również za podgrzewanie (bezpieczniki w schowku pasażera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjmnij wkłady lusterek i pierw sprawdź czy mają grzałki (kradną wkłady to mógł ktoś wsadzić zwykłe bez podgrzewania)

nie chce mi się rozmyślać nad tym opisem po angielsku ale mam diode LED przy lusterku i lusterka grzane są nawet w najbardziej upalne dni

jedynie ze zmianą temperatury zmienia się częstotliwość impulsów elektrycznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.