Skocz do zawartości

Automatyczne światła


Grisza666

Rekomendowane odpowiedzi

jest taka mozliwość, jeden uczynny kolega z forum mi uruchomił opcję tzw. świateł dziennych tzn. światła długie święcą na 50% (czy jakoś tak) i działają jako dzienne. Fajny bajer w sumie.

 

pozdr

Konrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w e39 jest możliwość zaprogramowania żeby światła zapalały się po odpaleniu silnika? czy trzeba dołożyć moduł bo taki dokładałem ale w e34.

 

wczoraj włączyłem sobie to - działa na tej zasadzie że przełącznik świateł cały czas zostawiasz na włączonych krótkich. Gasisz auto światła się wyłączają, zapalasz i światła krótkie się zapalają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj włączyłem sobie to - działa na tej zasadzie że przełącznik świateł cały czas zostawiasz na włączonych krótkich. Gasisz auto światła się wyłączają, zapalasz i światła krótkie się zapalają.

 

A mógłbyś napisać coś więcej na temat jak tego dokonałeś??? Czy w każdym modelu jest taka możliwość??

Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj włączyłem sobie to - działa na tej zasadzie że przełącznik świateł cały czas zostawiasz na włączonych krótkich. Gasisz auto światła się wyłączają, zapalasz i światła krótkie się zapalają.

 

A mógłbyś napisać coś więcej na temat jak tego dokonałeś??? Czy w każdym modelu jest taka możliwość??

 

u mnie na pokrętle od swiatel, oprocz swiatel wyłączonych, pozycyjnych i mijania jest jeszcze dodatkowe polozenie - automatyczne uruchamianie.

 

Swiatla zapalają sie przy włączeniu zaplonu i gasną przy wyłączeniu go. Problem w tym ze mam ksenony i uruchomienie swiatel kiedy juz włączylem zaplon a jeszcze nie silnik, powoduje straszne obciazenie akumulatora, wiec nie korzystam w ogole z tej opcji - po prostu pamietam zeby wlaczac ręcznie ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w e39 jest możliwość zaprogramowania żeby światła zapalały się po odpaleniu silnika? czy trzeba dołożyć moduł bo taki dokładałem ale w e34.

 

wczoraj włączyłem sobie to - działa na tej zasadzie że przełącznik świateł cały czas zostawiasz na włączonych krótkich. Gasisz auto światła się wyłączają, zapalasz i światła krótkie się zapalają.

 

No właśnie o takie coś mi chodzi tylko jak to uruchomić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj włączyłem sobie to - działa na tej zasadzie że przełącznik świateł cały czas zostawiasz na włączonych krótkich. Gasisz auto światła się wyłączają, zapalasz i światła krótkie się zapalają.

 

A mógłbyś napisać coś więcej na temat jak tego dokonałeś??? Czy w każdym modelu jest taka możliwość??

 

u mnie na pokrętle od swiatel, oprocz swiatel wyłączonych, pozycyjnych i mijania jest jeszcze dodatkowe polozenie - automatyczne uruchamianie.

 

Swiatla zapalają sie przy włączeniu zaplonu i gasną przy wyłączeniu go. Problem w tym ze mam ksenony i uruchomienie swiatel kiedy juz włączylem zaplon a jeszcze nie silnik, powoduje straszne obciazenie akumulatora, wiec nie korzystam w ogole z tej opcji - po prostu pamietam zeby wlaczac ręcznie ;P

 

Ja nie mam takiego położenia, ale wydaje mi się że jeżeli takie jest to powinno zapalać światła dopiero po zapaleniu silnika a nie po przekręceniu kluczyka, w instrukcji nic takiego nie pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy w e39 jest możliwość zaprogramowania żeby światła zapalały się po odpaleniu silnika? czy trzeba dołożyć moduł bo taki dokładałem ale w e34.

 

wczoraj włączyłem sobie to - działa na tej zasadzie że przełącznik świateł cały czas zostawiasz na włączonych krótkich. Gasisz auto światła się wyłączają, zapalasz i światła krótkie się zapalają.

 

No właśnie o takie coś mi chodzi tylko jak to uruchomić?

 

Najprościej tłumacząc - kupić interfejs o kolegi z forum NERWUS lub z allegro, ale nie byle szajs, musi wykrywać zapłon i napięcie ( polecam od nerwusa = taki mam ) zainstalować program INPA lub DIS i zakodować tą funkcję. Na forum w dziale diagnoza jest wszystko czego potrzebujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie na pokrętle od swiatel, oprocz swiatel wyłączonych, pozycyjnych i mijania jest jeszcze dodatkowe polozenie - automatyczne uruchamianie.

 

Swiatla zapalają sie przy włączeniu zaplonu i gasną przy wyłączeniu go. Problem w tym ze mam ksenony i uruchomienie swiatel kiedy juz włączylem zaplon a jeszcze nie silnik, powoduje straszne obciazenie akumulatora, wiec nie korzystam w ogole z tej opcji - po prostu pamietam zeby wlaczac ręcznie ;P

 

Ja nie mam takiego położenia, ale wydaje mi się że jeżeli takie jest to powinno zapalać światła dopiero po zapaleniu silnika a nie po przekręceniu kluczyka, w instrukcji nic takiego nie pisze.

 

wiem, w instrukcji slowa nie ma o tej dodatkowej pozycji, ale niestety dziala tak jak napisalem - swiatla wlaczaja sie razem z zaplonem, a nie razem z silnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, w instrukcji slowa nie ma o tej dodatkowej pozycji, ale niestety dziala tak jak napisalem - swiatla wlaczaja sie razem z zaplonem, a nie razem z silnikiem

 

Ja mam w pokretle automatyczne swiatla (w srodku ikonki litera A), ale one działają dopiero jak na zewnątrz zapadnie zmrok. Razem z zapłonem oczywiscie.

 

Ale w naszym kraju gdzie mamy przepis jazdy na swiatłach całą dobę, opcja traci sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, w instrukcji slowa nie ma o tej dodatkowej pozycji, ale niestety dziala tak jak napisalem - swiatla wlaczaja sie razem z zaplonem, a nie razem z silnikiem

 

Ja mam w pokretle automatyczne swiatla (w srodku ikonki litera A), ale one działają dopiero jak na zewnątrz zapadnie zmrok. Razem z zapłonem oczywiscie.

 

Ale w naszym kraju gdzie mamy przepis jazdy na swiatłach całą dobę, opcja traci sens.

 

lub gdy jedziesz przez kraj posiekany tunelami. ja mam włączoną opcję razem z zapłonem. nie zauważyłem osłabienia aku z tego powodu, a jest on po historii z wymienionym alternatorem, gdzie naprawde dostał po celach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Ta opcja o której mówicie, to nie jest włączanie świateł dziennych (długie świecą na 50% mocy), tylko po prostu włączanie świateł po przekręceniu zapłonu. Różnica pomiędzy fabrycznymi ustawieniami a tą opcją polega tylko na tym, że mając włączone światła mijania po wyłączeniu zapłonu światła gasną. Dla posiadacza ksenonów uważam to za niepotrzebny gadżet. Zupełnie inaczej byłoby, gdyby udałoby się faktycznie uruchomić światła dzienne w postaci mocniej świecących ringów, czy też słabiej świecących długich.

Niestety ZTCW w e39 jest to niedostępne :cry2:

Jeśli ktoś ma inne info lub wie jak uaktywnić światła dzienne (nie automatyczne zapalanie świateł mijania :nienie: ) to proszę się podzielić wiedzą :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się skłaniał ku temu, by światło ringów wzmocnić i skoro jest sensor świateł, to jasność sama by się przełączała między pozycyjne a dzienne. Myślę, że byłoby to do zrealizowania.

 

Opcja z 50% światła długich też jest ciekawa. Widziałem to w Audi B6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja latam na A (automatycznych) i po przekręceniu zapłonu włączają

mi się dzienne(50% długie),a jak tylko robi się wieczór to przełączają

mi się automatycznie na xenon...

 

Zrobiłem tak bo szkoda mi xenów(żarówek i przetwornic),a po drugie

to xenony niestety dużo gorzej widać w słoneczny dzień niż dzienne(50% długie)są bardziej widoczne

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! Czyli da się :)

Jak tego dokonać? Który to rok/m-ac Twego wózka?

 

Jak tego dokonac to nie wiem :8)

 

Mam kolege co siedzi mocno w bmw i to on mi to przestawił

podjechał z laptopem podłączył się i działa :8)

 

rocznik mam 2002.12.18

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej mam opcję TAGLIGHT w CarMemory,

jest nieaktywna i niestety nie umiem jej załączyć,

nazwa wskazuje na światła dzienne,

ale chyba chodzi o światła mijania

Nie znam nikogo z czarodziejskim lapkiem aby to przetestować,

ale jeśli ta opcja załączy swiatła mijania po przekręceniu kluczyka to nie ma sensu, docelowo chciałbym aby światła zapalały się po uruchomieniu silnika,

W napadzie desperacji próbowałem już wymienić przeciwmgielne na światła do jazdy dziennej i załączać je przekaźnikiem sterowanym bezpośrednio z zacisku D alternatora, ale ponoć są za nisko i będzie niezgodnie z kodeksem

Sprzedam oryginalną nową cewkę zapłonową (1szt.) do E39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz. W akcie desperacji, jako że mam styczność z elektroniką, mogę zrobić mały patent, by długie (50% lub regulowane) uruchamiane były po załączeniu pozycyjnych z czujnikiem światła, by gasły po zmroku i świeciły same ringi wtedy.

I uruchamiane by były wyłącznie po zapaleniu silnika. Całość bez ingerencji w elektryke, jedynie mały układzik mocowany przy reflektorze.

Możnaby też uniezależnić światła pozycyjne i dzienne uruchamiałby się zawsze po włączeniu silnika.

 

Jakby ktoś był chętny to mogę zrobić i przesłać, jak już u siebie przetestuje.

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy można takie coś jak ma JANIS w każdej e39 ustawić .

Ja też mam xenony i powiem wam że fajnie by było jak by się udało takie coś uruchomić i oszczędzić tym żarniki.

Dajcie znać jak coś wymyślicie:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu
Opcja TAGFARLICHTE ECU (czy jakoś tak :mrgreen: ) powoduje wyłącznie to, że światła mijania gasną po wyłączeniu zapłonu (tak jak w Fiatach). Przy nieaktywnej funkcji po wyłączeniu zapłonu światła nie gasną, a dodatkowo po otwarciu drzwi mamy komunikat przypominający o wyłączeniu świateł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy można takie coś jak ma JANIS w każdej e39 ustawić .

Ja też mam xenony i powiem wam że fajnie by było jak by się udało takie coś uruchomić i oszczędzić tym żarniki.

Dajcie znać jak coś wymyślicie:))

 

 

Pytałem kolegę co mi to robił to powiedział,że jest w stanie to zrobić

w każdej e39 z funkcją automatycznych świateł...

 

Jeżeli masz automatyczne światła to możesz do mnie podjechac kolega może Ci to przestawic...

KUPIĘ przednie krótkie nadkole do E39 Mpakiet.Dziękuje za każde info
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj myślę, że nie w każdej E39. W przedliftingowych można ustawić tylko tak, aby automatycznie włączały się krótkie, jak w Fiatach.

 

No i jaką ty automatykę tu widzisz? one po prostu włączają się po przekręceniu kluczyka. Zupełnie nie przydatna funkcja.

jA MAM wersję przed liftem i jak zapomnę wyłączyć świateł to jak wysiadam mam sygnał akustyczny ale auto zostaje na zapalonych ...pozycyjnych.

 

Wg mnie ta opcja od strony technicznej nie robi nic innego jak wyłącza pozycyjne po wyjęciu kluczyka i reszty instalacji nie tyka, kto się ze mną zgadza ??

Sprzedam oryginalną nową cewkę zapłonową (1szt.) do E39.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj myślę, że nie w każdej E39. W przedliftingowych można ustawić tylko tak, aby automatycznie włączały się krótkie, jak w Fiatach.

 

No i jaką ty automatykę tu widzisz? one po prostu włączają się po przekręceniu kluczyka. Zupełnie nie przydatna funkcja.

jA MAM wersję przed liftem i jak zapomnę wyłączyć świateł to jak wysiadam mam sygnał akustyczny ale auto zostaje na zapalonych ...pozycyjnych.

 

Wg mnie ta opcja od strony technicznej nie robi nic innego jak wyłącza pozycyjne po wyjęciu kluczyka i reszty instalacji nie tyka, kto się ze mną zgadza ??

 

Tak, zgadza się tak to działa, ale dla mnie np. ta funkcja jest dużym ułatwieniem ponieważ mieszkam w DE i tu się nie jeżdzi na światłach, ale jadąc do PL nie raz już dostałem mandat za brak świateł ( skleroza ) teraz zostawiam włącznik na stałe włączony i kłopot się skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.