Skocz do zawartości

528iA; sterowanie steptronic - czy poprawnie zmontowane?


letki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Ostatnio (na szczęście) w czasie parkowania odmówiło mi posłuszeństwa sterowanie skrzynią - Dźwignia poruszała się luźno, na wyświetlaczu cały czas "P".

Zajrzałem pod auto. Okazało się, że "wyskoczyło" cięgło przekazujące skrzyni informację o wybranym przeze mnie biegu.

Szybciutko poskrecałem, i było fajnie - ale niestety tylko przez dwa dni :(

Potem stało się dokładnie to samo.

 

Przejrzałem realoem i odkryłem, że u mnie cięgło było przykręcone odwrotnie niż na rysunku.

 

U mnie jest tak:

 

%5B640%3A480%5Dhttp%3A//radiolet.rail.pl/biegi_montaz.jpg

 

A na realoem tak:

 

http://radiolet.rail.pl/biegi_rysunek.jpg

 

Czy to odwrotny montaz u mnie spowodował niedostateczniemocne przykręcenie cięgła?

 

Próbowałem wczoraj przełożyc odwrotnie srubę mocującą, lecz opiera się o miskę skryzni i nie wchodzi :(

Podpiłowąłem lekko ranty, tak aby zwiększyć siłe docisku i skreciłem tak jak było..

 

Co radzicie z tym zrobić, aby uniknąć na przyszłość nieprzyjemnych niespodzianek? Jak to powinno być zmontowane?

 

Z góry dzieki za podpowiedzi,

 

pozdrawiam

LETki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie to cos tam bylo dlubane u Ciebie przy skrzyni i ktos skrecil tak jak bylo mu latwiej. Ze zdjecia wynika ze jest tam miejsca dosc na zalozenie tak jak na rysunku ale fakt ze w praktyce moze byc ciezej. Cieglo tez wyglada na lekko skrzywione ale moze to tylko przeklamanie obiektywu. Poza tym cos za mokro tam jest i jesli olej kapie na to mocowanie to bez zdanego rantu musialo sie poluzowac i wysunac. Nie mam nigdzie kanalu zeby zajrzec pod spod ale moze ktos kto to widzial u siebie sie wypowie.

Pozdro

O Tempora! O Mores!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłubane było, to pewne - skrzynia była wyjmowana przy wymianie silnika. I własnie dlatego podejrzewam błąd tego który to montował..

 

Mokro tam nie jest jakoś specjalnie. Błyszczy się tak bo swiatło tak się specyficznie odbiło (lampa z bardzo bliska) ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.