Skocz do zawartości

Lampy....


prezes_07

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałbym prosić o pomoc mając parę pytań odnośnie mojego BMW E39 1998r 2.5 TDS z 1998r przed liftem.

 

- Jak rozpoznać lampy czy są z Anglika i dobrze świecą

- Czy można zamontować lampy xsenonowe ( z soczewką od modelu po lifcie ) do przodu bez problemów bez instalacji a z samymi żarówkami xsenonowymi

- Czy da sie z tyłu zamontować lampy diodowe z białymi kierunkami?? słyszałem że jest problem, chciałem zaznaczyć że w moim autku jest pełny komputer...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]- Jak rozpoznać lampy czy są z Anglika i dobrze świecąó

 

Podłączyć zasilanie do zamontowanej żarówki świateł mijania i poświecić na pionową powierzchnię. Granica światła i cienia w europejskiej lampie powinna od lewej strony do osi reflektora przebiegać poziomo, a od osi reflektora do prawej strony być odchylona o 15 st. w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara... Celem jest lepsze oświetlenie prawej strony drogi/pobocza, bliżej których jeździ się w ruchu prawostronnym. U Angoli w związku z tym, że ruch jest lewostronny jest odwrotnie. Asymetrię świateł mijania widać jak się stoi przed ścianą z włączonymi światłami...

 

- Czy można zamontować lampy xsenonowe ( z soczewką od modelu po lifcie ) do przodu bez problemów bez instalacji a z samymi żarówkami xsenonowymi

 

Nie wiem, ale coś na forum było na ten temat...

 

- Czy da sie z tyłu zamontować lampy diodowe z białymi kierunkami?? słyszałem że jest problem, chciałem zaznaczyć że w moim autku jest pełny komputer...

 

Da się, ale trzeba wyciąć dodatkowe otwory w metalowym gnieździe lamp i dokupić przetwornice, aby nie wyrzucało błędu o spalonej żarówce (LED o takiej samej jasności jak normalna żarówka ma ok. 15 mniejszą moc i brak właściwego obciążenia obwodu świateł postojowych komp odbiera jako przepaloną żarówkę)

 

pozdrawiam

 

theygoos

Jedyne

http://images.spritmonitor.de/229694.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do lamp angielskich, słyszałem że jest coś takiego jak wtopienie właśnie gdzieś przy silniczku czy to jest świecąca na prawo czy na lewo, tam jest taki otworek, i jest on przy jednej ze strzałek -->L i -->P słyszał ktoś o tym? bo np, jak kupi sie na giełdzie lampy to nie bedzie sie mieć pewności czy to nie anglik...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampy z anglika nie mają homologacji na PL, co mozna sprawdzić bo na każdej lampie jest wytłoczona homologacja E..
www.alltech24.pl - oświetlenie led, xenon, ringi ccfl, markery led, pokrowce samochodowe, przetwornice napięcia, lampy robocze led



[url=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=160bfe16170114a1][img]http://images41.fotosik.pl/1246/160bfe16170114a1m.jpg[/img][/url]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.