Skocz do zawartości

E39 540 Wymienilem amortyzatory przod i auto poszlo w góre


vici1986

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

 

Dziwna sprawa sie stala... Mowa o przednich amortyzatorach. Oryginalnie mam zawieszenie MSport 1. Amory jeszcze byly Sachs'y. Wymienilem z kumplem na Bilstein B6 wraz z gornym mocowaniem, gumowa podkladka pod sprezyne, oslony i odboje. Psikus stal sie taki, ze auto poszlo w gore i to ladnych pare centymetrow. Wyglada jak traktor...

 

Dzisiaj po odbiorze od mechaniczka stwierdzil, ze korpus amortyzatora jest dluzszy o 1,5 cm. Porobily sie inne kąty w zawieszeniu i efekt jest jaki jest.

 

Wyeleminowano przyczyny typu: zle zamontowany odboj, zle gorne mocowanie oraz zle zmontowanie wszystkiego (kolejnosc, pozycja sprezyny czy tez osadzenie amora w zwrotnicy).

 

Zalecenie: sprezyny obnizające -30 mm. Przystaje do pomyslu, bo walcze z tym traktorem od soboty codziennie.

 

Chcialbym sie zapytac szanownych forumowiczow, jakie mam kupic te sprezyny? Jesli MSport 1 jest cos obnizony fabrycznie, to jakie sprezyny wstawic, zeby to pasowalo wizualnie? Moglby przod byc troche nizej niz tyl, jednak wolalbym zeby to wygladalo oryginalnie.

 

Dodam rowniez, ze nie jestem zwolennikiem "betonu", "gleby". Usztywnienie jakie auto ma jest mi odpowiadajace ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.