Skocz do zawartości

Zamiana licznika z 520d do 530d


Bartek1158

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zrobiło się cieplej więc postanowiłem zadbać o moją małą i wymienić w niej licznik ponieważ gubił pixele i wskaźniki chodziły jak chciały. Napisałem do pewnej firmy ogłaszającej się w naprawie takich rzeczy i powitali mnie kwotą 350 zł, spróbowałem podjechać do elektryka i przedstawić mu sytuacje a ten odpowiedział mi że tego się nie będzie opłacało robić i żebym podjechał do miglanca, miglanc na to że na chwilę obecną nie ma ale będzie rozbierał 520D i wtedy mam się zgłosić. Moje pytanie brzmi czy jeśli licznik z 520d będzie miał szeroki wyświetlacz tak jak u mnie w 530D to obejdzie się tylko na wymianie, czy trzeba będzie jeszcze podpiąć pod kompa ?? A może są jeszcze jakieś inne sposoby ?? Aha dodam ze moja jest po lifcie a ta z której bd brał nie wiadomo... Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

520d to chyba tylko po lifcie były.

Zegary z małym komputerkiem a dużym mają różnice w połączeniu szyn komunikacyjnych, także tutaj może być problem.

Nie wiem jak z dieslami, ale w benzyniakach zegary nie pasują pomiędzy wersjami 4 a 6 cylindrowymi.

Kodowanie będzie konieczne, choćby ze względu na przebieg i VIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Dobra, troszkę poszperałem, i wychodzi że w dieslach zegary są takie same, czyli 2.0d, 2.5d, 3.0d, a nawet TD i TDS mają takie same, i to w wersji z małym jak i dużym wyświetlaczem.

Tak przynajmniej podaje realoem.

Jest jednak jakaś zmiana w rocznikach 99/00 bo są podane przedziały:

http://realoem.com/bmw/showparts.do?model=DP81&mospid=47559&btnr=62_0309&hg=62&fg=05

I to co wychodzi po numerze części:

http://realoem.com/bmw/partxref.do?part=62119155813&showeur=on

 

Czyli w teorii powinien pasować, w praktyce ciężko stwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
=ale w benzyniakach zegary nie pasują pomiędzy wersjami 4 a 6 cylindrowymi.

.

 

4 cylindrowa benzyna e39? :D

 

Ale jaja, popierdzieliło mi się z e34 :duh:

 

No ale później naprostowałem sprawę odnoście diesla :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.