Skocz do zawartości

Brak prawego śwatła mijania, potrzebna pomoc...


jankesss

Rekomendowane odpowiedzi

Siema.

 

Wczoraj przestało świecić prawe światło mijania w mojej beemce.

 

O tyle dziwne że nie wyskoczył komunikat na desce, a żarówka jest dobra.

 

Masa jest...

 

A teraz najlepsze:

 

Badając miernikiem wykazuje że jest napięcie 11,7v na plusie...

 

 

Żarówkę podłączałem bezpośrednio pod żółtą wtyczkę od światła i nie działa (oprawka odpada)

 

Moim zdaniem powinna się przynajmniej żarzyć albo coś skoro jest napięcie, ale nie jestem elektrykiem.

 

Teraz pytanie:

 

Co powinienem sprawdzić po kolei....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A czemu twierdzisz , że żarówka jest dobra?

To wygląda na wadę żarówki.

Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązany!!!

 

znalazłem dzada... :)

 

w module świateł jest elektromagnes, który styka blaszkę i zamyka obwód.

 

blaszka nie stykała do końca, przez co rozgrzał się lut.

 

zalutowane, blaszka przygięta >>>> działa!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

kurcze mam podobny problem w mojej bumie brak prawego światła mijania żarówka na 100% dobra bezpieczniki dobre a jednego światła nie ma :? komp nic nie wyświetla, miernikiem nie sprawdzałem napięcia ale próbówką i to sprawdzałem przed kostką którą się wtyka w lampę i nie świeci niema prądu, gdzie szukać rozwiązania?? z góry dzięki :cry:

 

być może jak u kolegi żarówka powinna się żarzyć a nie żarzyła podobnie jest z próbówką, miernik może i coś by tam wskazał, gdzie dokładnie szukać tych blaszek i tej całej reszty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wyjąć sterownik świateł. jest obok bezpieczników pod maską taka plastikowa "kaseta" jak rozbierzesz obudowę szukaj przepalonych ścieżek i obruszanych (przepalonych lutów) zwróć uwagę czy blaszki dochodzą do końca. u mnie problem się powtórzył rok temu i okazało się że ścieżka się trochę przepaliła i było zbyt małe napięcie żeby obydwie cewki załapały. zrobiłem obejście i działa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok super a która to "kaseta"?? z tego co kojarzę to chyba są tam dwie jedna większa druga chyba mniejsza :roll:

 

no i dziś rozebrałem tą "kasetę" tą długą czarną, w środku nic podejrzanego nie zobaczyłem są tam cztery elektromagnesy wszystko czyste ładne, a świateł nadal brak :? ewentualnie żeby całkowicie wykluczyć ten sterownik to przełożę go z innej beemki która ma wszystkie sprawne światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę czy blaszki dochodzą do końca.

 

blaszki te przy elektromagnesach?? jeśli tak to dochodzą do końca.

 

no i się wyjaśniło :D jednak te blaszki nie dochodziły do końca jedna tak ale druga nie, sterownik bez obudowy włożyłem włączyłem światła jedno się zapaliło drugie nie, próbówką docisnąłem drugą blaszkę i się zapaliło drugie światło mijania :D wyczyściłem styki blaszkę podgiąłem lekko i działa :8) dzięki za naprowadzenie :cool2: pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.