Skocz do zawartości

Lampy DJAUTO czy DEPO czy TYC które lepsze ???


Vikingb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;-)

 

Proszę o pomoc w wyborze. Ceny bardzo różne a jak z jakością i jak świecą gdy wstawię ksenon na H1:

 

DJAUTO - cały reflektor (mijania + długie) 170,00 zł na stronę

DEPO - poszczególne lampy (2x mijania + 2x długie) 150,00 zł na stronę

TYC - cały reflektor (mijania + długie) 300,00 zł na stronę

 

Sprzedawca mówi, że najlepsze są TYC i nic lepszego nie znajdę. Mówi, że może mieć Hella'e ale cena ok. 1000,00 zł na stronę :jawdrop:

Czy są jeszcze jakieś inne lampy na rynku które jakością są najbliżej oryginałowi, które kupić. Dodam, że oryginalne lampy które mam w aucie do czyszczenie się nie nadają (wypiaskowane i pęknięte szkło, wypalone odbłyśniki).

 

Dziękuję bardzo za odpowiedź, pozdrawiam Vikingb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te lampy to marne podróbki.

Jesli jestes zainteresowany zakupem świateł mijania BOSCHa czyli lamp z metalowym odbłyśnikiem, które wymontowałem po kupnie czarnych Helli to pisz na PW. Stan odbłyśników idealny. Szkieł bdb.

Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze lepsze nowe podrobki niz zajechane helle:) ja kupilem TYC i bede zakladal za kilka dni wiec moge sie podzielic efektami jak juz zaloze. do nich pojda od razu xenni wiec efekt jasnosci pownien byc. wykonanie tych lamp jest niby dobre jednak nie jest to najlepsze co moze byc- po zakupie lamp warto powyciagac soczewki i je umyc bo w moim przypadku byly brudne z czegos lepkiego. odblysnik plastikowy. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Helle mają słabe odbłysniki, dlatego nie polecam mycia. Sam tego doświadczyłem przed montazem Blach Hella. Jeżeli natomiast macie BOSCHa to śmiało można czyścić zarówno soczewki jak i odbłyśniki i cieszyć się światłem jak z nowej lampy. Oczywiście Bosch nie paruje.
Bandite Motor Wagen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem DJ AUTO i wlozylem HID 6000k.

moj brat ma hella +HID 6000K

 

roznica jest taka ze hella jest duzo "ostrzejsza" i patrzac z gory na slup swiatla jest bardziej skupiona.

 

ale za 300 pln DJ AUTO jest wystarczajacy i napewno bedziesz zadowolany bo je bylem w szoku jak odpalilem HIDA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam DEPO http://img88.imageshack.us/img88/4934/ssssss9.th.jpg(na zdjęciu akurat brudne) totalna porażka - kupiłem jako nowe i mam 4 miesiace - chętnie zamienię je na jakieś uzywki. na poczatku byłem zadowolony ale to autosugestia chyba po nowym zakupie. A z miesiąca na miesiąc mnie denerwują
(OO)=== OO===(OO)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJ miałem w rękach,wyglądały b.dobrze,i odbłyśniki metalowe były

 

trafiła mi się hella przypadkiem i z DJ zrezygnowałem

 

w DEPO ponoć rdzewieją ramki "chrom"

 

komplet helli obie strony z ramkami i różnymi mocowaniami (do silniczków,ręczne,"hydrauliczne")powinno wahać się koło 1200 razem,tylko czeka się ze 3 tyg

 

zresztą co nie wstawisz to i tak będzie miły szok w stosunku do zajechanych starych lamp :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć :)

 

Udało mi się kupić kompletne lampy BOSCH'a (mijania + długie, lewa i prawa strona) za 200 zł :D i ... powiem ... TYLKO BOSCH. Lampy BOSCH'a faktycznie są bardzo solidnie wykonane w porównaniu do Hella i innych zamienników (DEPO, TYC, DJAUTO). Odbłyśniki są metalowe i można je spokojnie myć bez obawy, że je pościeramy :clap:

 

Ogólnie soczewka BOSCH'a jest większa i troszkę innego kształtu od soczewki Hella (mniej wypukła) i to z pewnością jest na plus dla lamp BOSCH'a. Światło w soczewce BOSCH'a ulega mniejszemu załamaniu. Szkło reflektora mijania również jest inne tj. BOSCH na całej soczewce jest gładki a Hella od dołu do połowy na soczewce ma wytłoczenia.

 

Teraz mój dylemat - jakie lampy, jest rozstrzygnięty. BOSCH i jeszcze raz BOSCH.

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i życzę wszystkim bezpiecznej i jasnej drogi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :)

 

Udało mi się kupić kompletne lampy BOSCH'a (mijania + długie, lewa i prawa strona) za 200 zł :D

 

Gdybys szkła miał całe, to mógłbyś wymienić tylko wkłady.

Cały nowy wkład oryginał Hella kosztuje 160PLN za stronę.

Montaż prosty bez ingerencji w strukturę pasa przedniego.

Pozdrawiam

Diamantschwarzmetalic E-34 und Black Sapphire Metallic E-39 Touring und Schwarz 2 Metalic E-38

Biżuteria Modułowa

http://sklep.susanadesign.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, nie wiem jak tam u Was z zamiennikami, ja jak pisalem zamontowalem lampy TYC mijania tylko bo drogowe mam boscha, w porownaniu do wypalonych oryginalow to byla juz duza roznica na zwyklych zarowkach, jednak jak planowalem wrzucilem xenon do tego, wyrregulowalem na stacji diagnostycznej i jest rewelka :dance: pieknie swieci, ladnie odcina granice swiatla/cienia. takze ja polecam takie rozwiazanie za mala kase- dalem 250zl za dwie lampy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja zastanawiam się nad zakupem takich reflektorów z ringami od razu. Jak widziałem na zdjęciu to te depo to żadna rewelacja. Chciałbym coś z jasno świecącymi praktycznie na biało angel eyes. Na razie mam światełka hella z własnoręcznie dorobionymi ringami, w nocy fajny efekt ale w dzień nie widać specjalnie :( - przeróbkę robiłem rok temu i do tej pory żadnej pary czy przecieków :).

Prosiłbym osoby, które mają takie światełka kupione z fabrycznymi ringami o pokazanie fotek lub o opinie na ich temat :)

http://images33.fotosik.pl/376/633352ed1b63d463.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem lampy w ubiegłym tygodniu. Miałem oryginalne Helle, strasznie zasyfione. Na trasie chyba z 30 metrów widziałem. Chciałem je przeczyścić zgodnie z pewną instrukcją na forum. No i w ferworze walki z ostatnią zapieczoną śrubą omsknął się śrubowkręt i złamałem mocowanie przy silniczku. Postanowiłem się nie bawić w reanimację i kupiłem tego samego dnia komplecik In-Pro za jakieś 850pln. Oczywiście wcześniej powertowałem forum z jakąś godzinkę na temat lampek.

Po otworzeniu paczki szoku nie było. Kupa bazarowego plastiku, za to szkło, soczewka i chromy ładne. Odbłyśniki plastikowe bez żadnych skaz.

W zaprzyjaźnionym warsztacie za 100pln zamontowałem świeży zakup.

Wrażenia. Autko wygląda ładniej z gładkimi kloszami niż z brudnymi, pożółkłymi Hellami. Włączone ringi w słoneczny dzień są mało widoczne. Pojechałem na stację ustawić światełka, wszystko bez problemów, Panowie nawet pochwalili, że ładnie odcinają. Zostawiłem z 15pln i czekałem do zmierzchu. Wyjechałem za miasto i nastała jasność. Na samym początku byłem w szoku, że tak wiele widać. Świecą daleko, na biało i dobrze widać pobocze. Ostre jest też światło cień. Ringi, te w nocy się prezentują wyśmienicie ale tylko w ciemnościach, jak jest więcej światła zewnętrznego, półmrok, widać te nieszczęsne 4 żarówki na każdym ringu. Mimo to, oczywiście wg mnie ładniej niż oryginalne żaróweczki w górze klosza.

 

Jeszcze jedno, żarówki zamontowane mam ze starych lamp, trochę już przeżyły i nie mają plus 50% czy tym podobnych. Porównując z kupla Omegą na oryginalnych ksenonach, nie ma za wielkiej różnicy.

 

Wnioski do jakich doszedłem na własnej skórze: Nie wiem jak świecą lampy konkurencyjnych firm i nie mam punktu odniesienia ale jak chcesz dobre swiatełka na przód polecam In-Pro. Jak chcesz same ringi to interes nie warty tej kasy. Jedynie ccfl na katodach.

 

Jak się ściemni to zrobię telefonem kilka fotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.