Skocz do zawartości

TDS piszczenie na wolnych obrotach


drumpit

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowna Braci forumowa!

Od jakiegoś czasu zasłyszałem piszczenie jakby paska lub lozska na wolnych obrotach. Pojechałem do mechanika. Wymieniono rolkę napinającą oraz pasek od klimy i wielorowkowy (ten główny). Niby dźwięk zamilkł lecz na krótko. Teraz mam to samo. Piszczy jak w starym Reno. Do tego zapiszczy konkretnie przy gaszeniu silnika. Sugestie?

 

Edycja 26 czerwca: Winowajca to amortyzator-napinacz. Pasek był luźny. Niebezpieczna sprawa. Już raz przerabiałem. Do zamknięcia.

 

Edycja 2 lipca: Jednak cały czas piszczy. Stawiam na alternator - to z jego okolic dochodzi delikatne piszczenie. Po zwiększeniu obrotów choćby o 100 dźwięk ustaje i słychać tylko bulgot R6...Jutro następna wizyta w warsztacie. Jakieś sugestie? Czy alternator może stawiać opór na cały mechanizm? Po wymianie amortyzatorka dźwięk był nadal na wolnych obrotach, jednak po wyłączeniu silnika wszystko ładnie milkło. Po tych kilku dniach pojawił się znowu pisk w momencie wyłączenia silnika. Jakby pasek był luźniejszy i miał pewną bezwładność. Obawiam się, że coś powoduje opór i po pewnym czasie wykańcza amortyzatorek, który odpowiada za prawidłowe napięcie paska wielorowkowego. Ale to moja laicka teoria. Może to coś zupełnie innego. A może po prostu niepotrzebnie panikuję, a wszystko jest ok i nie należy się przejmować, tylko pakować żonę, dzieci, rowery i wyruszać w drogę?... :roll:

Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.