Skocz do zawartości

Trzęsie przy hamowaniu ~80km/h 525tds


MarcinWWA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia borykam się z problemem silnych wibracji przy hamowaniu w okolicach 80-70km/h. Wyważałem koła już 2x u dwóch mechaników jednak problemy nie ustały. Gdy gwałtownie zahamuję z ok 100km/h wibracji prawie nie czuć. Najgorzej jest podczas normalnego hamowania - wtedy trzęsie całym samochodem. Przy innych prędkościach tego nie zauważyłem. Podczas zwalniania (puszczam gaz) samochód dostaje lekkich wibracji (w zasadzie czuć je tylko na kierownicy). Ktoś ma jakiś pomysł co mogę sprawdzić?

 

Edit: zapomniałem dodać, że gdy wczoraj wracałem z trasy przy tych najsilniejszych drganiach słychać było przez chwilę taki metaliczny dźwięk. Czy to mogą być wahacze? Może jakieś gumki trzeba wymienić? Każda podpowiedź będzie na wagę złota :) Pozdrawiam

Edytowane przez MarcinWWA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyższa częstowtliwość drgań i dlatego ich nie czujesz. Ostatnio deszczowo u nas, musiałeś wjechać w kałużę na rozgrzanych tarczach.

http://25.media.tumblr.com/tumblr_m9u4h0flHW1qarea0o1_500.gif

Posiadam sporo części z e34 na sprzedaż. Kompletny silnik M20B20.

GG: 12785321

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dzięki za odpowiedź. Można jakoś sprawdzić, która się pokrzywiła i wymienić tylko na osi, czy trzeba wszystkie 4?

Można sprawdzić ale i tak trzeba wymienić obie z przodu.Tylne tarcze też mają wpływ na bicie kiery,jednak bardzo niewielki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj nieprawda z tym hamowaniem!!! u mnie było to samo, dokładnie to samo, i oczywiście wszyscy doradzali wymianę tarczy a jak się okazało do wymiany wachacze górne. Sprawdź sobie dokładnie na kanale jak wyglądają w nich tuleje, bo jeżeli sworznie masz dobre to mozna wymienić same tuleje i zamykasz sie w 100zl

(OO=[][]=OO)

Jeżeli Bóg byłby za przednim napędem to chodzilibyśmy na rekach!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem przekonany że to wina wahaczy lub nawet jednego wahacza. U mnie było identycznie trzęsło jak cholera i dopiero po wymianie wahacza (lewy dolny) jest cisza i spokój.

 

W trakcie walki z drgawkami zostało zrobione: sprawdzenie tarcz na tokarce, wyważanie kół, wymiana opon, zamienianie kół i cudowanie z kołami (lewe na prawą, przód na tył itd), wymiana pierścieni dystansowych w felgach alu.

 

co ciekawsze drgania wyczuwalne były na alumach15' i na stalówkach 15'. Z kolei na 16' 235/55 nawet nie próbował drgnąć.

 

krzywa tarcza wyczuwalna by była w pełnym zakresie prędkości a nie tylko od-do

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie, problem rozwiązany.

Przyczyną awarii nie były tarcze - wszystkie były proste i w dobrym stanie.

 

Do wymiany miałem 1 wahacz stalowy dolny z przodu od pasażera (wymieniłem oba na wszelki wypadek - bo do tego drugiego też mieli wątpliwości i podejrzewali że niedługo będzie do wymiany, a poza tym słyszałem że zawieszenia najlepiej robić parami :)) oraz łącznik stabilizatora również od pasażera.

 

Teraz wreszcie beta ładnie śmiga, nie trzęsie, nie stuka, wszystko sztywno i precyzyjnie :)

 

Może komuś się przyda ten temat, Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ja dałem się nabrać ostatnio, nie miałem czasu aby poszperać tutaj na forum i kupiłem nowe tarcze i klocki, gdyż podobno miały być przyczyną drżenia przy hamowaniu. Po wymianie okazało się, że dalej jest to samo. Dodam też, że wymienione jest całe przednie zawieszenie, nowe opony, amory. Na szarpakach nic nie pokazuje, a auto drży przy hamowaniu nadal i już nie wiem, co z tym dalej robić, jakiś pomysł?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj jeszcze na forum. Gdzieś widziałem podobny temat.

Nie chcę wprowadzać w błąd bo się na tym kompletnie nie znam, ale jak dobrze kojarzę to przyczyną był dyferencjał lub wał napędowy (musisz sprawdzić)

Możesz zajrzeć jeszcze na to forum: http://bmw-diesel.pl/forum/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.