Skocz do zawartości

Tryb zimowy w Automacie 525TDS


MarcinWWA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem 525TDS z automatyczną skrzynią biegów.

 

Są tam 3 ustawienia "S", "E" oraz *

 

2 pierwsze już rozpracowałem (Sport, Eco), * - domniemam że chodzi o tryb zimowy.

Mam kilka pytań dotyczących tego:

1. Można jeździć tym całą zimę, czy np tylko po śniegu?

2. Czym się charakteryzuje ten tryb, bo na włączonym nie widzę różnicy pomiędzy E, a *

3. Czy można go używać przy każdej prędkości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi (w szczególności za instrukcję - bo takowej książki nie posiadam). Wszystko było bardzo pomocne :)

 

Ten tryb M (ręczny) - to chodzi o położenia 2, 3 lub 4?

 

Tryb zimowy załączasz tylko w tedy, gdy zakopiesz się, czy nie będziesz mógł ruszyć pod górkę.

 

A czy nie lepiej jeździć na tym przez całą zimę w mieście? Uniknie się buksowania kół i niepotrzebnego zużycia opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dobrze, że zarejestrowałem się na tym forum :P

 

Śmiałeś w to wątpić? :mrgreen: Od siebie dodam Ci jeszcze schematy elektryczne, może Ci się przydadzą ;)

http://tnij.org/schematye34

 

Nowy nabytek czy dopiero teraz się zarejestrowałeś?

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to nowy nabytek :)

 

To w takim razie życzę Ci abyś dołączył do grona ZADOWOLONYCH posiadaczy E34 ;) W sumie tych niezadowolonych chyba niema zbyt wielu ;)

 

Dzięki za schematy - ostatnio szukałem akumulatora jakieś 20min. Kto to wymyślił pod siedzeniami?! :mad2:

 

No gdyby mi sprzedający nie powiedział gdzie się on znajduje pewnie sam spędził bym dłuższą chwilę na poszukiwaniach, ale osobiście to rozwiązanie mi się podoba ;)

 

Pozdrawiam

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie coś w tym jest :)

Zawsze to parę stopni więcej jest wewnątrz pojazdu. Na szczęście poprzedni właściciel wymienił go w poprzednim sezonie, więc mam nadzieję tam więcej nie zaglądać :) Szukałem po to, aby przy -25*C się nie bawić w takie poszukiwanie, w razie gdyby jednak nie ruszył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nowy jestem.

BMW Aku ma pod machą, pod siedzeniem, lub w bagażniku np E46 3,0d po prawej stronie. Moim zdaniem najlepiej pod siedzeniem choć to nie jest zdrowe (opary z akumulatora są MEGA szkodliwe).

Odnośnie AutomatSkrzyBiegów ja posiadam tylko 2 funkcje S lub A. w E34. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.