Skocz do zawartości

Świecący "jeż" nawiewu


krzysztof1794

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zauważyłem, że w niektórych E34 były podświetlane "jeże" regulujacji temp. powietrza lecącego z tego dużego nawiewu. Jako że chyba miałem kiedyś w rodzinie jakąś srokę, bo mam bzika na punkcie podświetlanych kontrolek etc. od razu się tym zainteresowałem. I teraz pytanie do was: Czy istnieje możliwość zamontowania tego ustrojstwa bez zbytniej masakry z kablami, czy trudno coś takiego dostać (wnioskuję po tym, że jest tego mało) i czy to jest jakieś wyposażenie dodatkowe czy może jakieś wersje poliftowe to miały ?

Jak by ktoś nie wiedział o co mi chodzi to tutaj filmik:

 

A tutaj zdjęcie zapożyczone (bez pytania :nienie: ) z galerii kolegi lieder_r

 

http://w201.w.interia.pl/12.jpg

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dorwiesz takie to roboty praktycznie nie ma. Jeżeli zdecydujesz się sam zamontować jakieś żarówki czy LEDy to kwestia tylko ich zamocowania bo z kablami to banał. Podpinasz kabelki do oświetlenia niżej czy obok i voila!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam najprostszą drogą oświetlenie z pod przełącznika przeciągnąć dalej,ale jak nie masz kratki nawiewu z tym pokrętłem ciepło zimno to dużo więcej dłubaniny bo wszystko można zrobić tylko po co :D
Nie maszyna a technika zrobi z Ciebie zawodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego jeża, tylko nie podświetlanego, a tak samo jak kolega 730i mam E34 z '93 :cry2: . Poszukam więc na alledrogo takiego cuda, jeśli nie znajdę to może sam coś pokombinuję, ale ciekawi mnie jeszcze to dlaczego niektóre E34 mają, a niektóre nie ? Wydaje mi się że u mnie te kreseczki są namalowane, więc nie ma opcji że mam podświetlane, ale żaróweczki się przepaliły. Dodam że trafiłem na dość bogatą wersję (grzane tyłki, el. roleta tylna, rolety szyb bocznych, skóra, telefon...) więc to chyba nie od opcji wyposażenia? Pozdrawiam :cool2:
Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak w starszych modelach np jak u mnie nie ma takiego pokręteł-ka ze względu na inną nagrzewnice i nie ma w niej sterowania ciepłym i zimnym powietrzem bo środkowy nawiew daje tylko zimne,a jeśli u Ciebie jest jak na obrazku to na bank tylko żarówka do wymiany :)
Nie maszyna a technika zrobi z Ciebie zawodnika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam to pokrętło:

 

http://img59.imageshack.us/img59/291/pict1035u.jpg

 

Ale, nie wydaje mi się, żeby było podświetlane, bo widać że te znaczniki są jakby namalowane pędzelkiem:

 

http://img806.imageshack.us/img806/5782/pict1138.jpg

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są 2 rodzaje kratek nawiewu:

 

- Z sterowaniem potencjometrycznym (silniczek reguluje rozdział ciepło/zimno) - PODŚWIETLANA, ruch góra-dół w zakresie widoczności białego znacznika;

- Z sterowaniem ręcznym - znaczniki są namalowane na pokrętle, sterowanie klapą ciepło/zimno realizowane jest za pomocą linki - NIE PODŚWIETLANA, ruch obrotowy (kilka obrotów w obie strony)

 

W e34 montowane były 3 nagrzewnice:

- Siemens

- Behr

- Siemens (Klimaautomatik) .

 

Odkręć osłonę gniazda latarki w schowku i zobacz czym napędzana jest klapa rozdziału ciepło/zimno. Jeśli linką - to już po temacie.

 

P.S. Osłonkę wybieraka automatu byś wymienił, koszt całe 15 zł w ASO BMW :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Osłonkę wybieraka automatu byś wymienił, koszt całe 15 zł w ASO BMW :P

 

To zdjęcia zaraz po zakupie, osłona wybieraka już wymieniona :cool2:

 

Co do rodzaju kratek, na 100% mam z ręcznym sterowaniem, czyli nie podświetlana. Najwyżej postaram się wyrwać gdzieś tą z potencjometrycznym i zbuduje coś pasującego do mnie. Nie chciałbym sam bawić się w jakieś diodki itd. bo nie przepadam za takim druciarstwem :wink:

 

PS.

Ogólnie staram się dbać o autko jak mogę i dopiero po pobycie u mnie to Bmw odzyskało stan godny marce, bo na początku to było :cry2: :mad2: :duh:

 

http://img51.imageshack.us/img51/3285/pict1042d.jpg

 

http://img194.imageshack.us/img194/8338/pict1039i.jpg

 

Sorki za offtop :twisted:

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Osłonkę wybieraka automatu byś wymienił, koszt całe 15 zł w ASO BMW :P

 

To zdjęcia zaraz po zakupie, osłona wybieraka już wymieniona :cool2:

 

Co do rodzaju kratek, na 100% mam z ręcznym sterowaniem, czyli nie podświetlana. Najwyżej postaram się wyrwać gdzieś tą z potencjometrycznym i zbuduje coś pasującego do mnie. Nie chciałbym sam bawić się w jakieś diodki itd. bo nie przepadam za takim druciarstwem :wink:

 

Aby zmienić rodzaj kratki, musisz zmienić również całą nagrzewnicę (jest inna) z wiązką - nie warte zachodu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego jeża, tylko nie podświetlanego, a tak samo jak kolega 730i mam E34 z '93 :cry2: . Poszukam więc na alledrogo takiego cuda, jeśli nie znajdę to może sam coś pokombinuję, ale ciekawi mnie jeszcze to dlaczego niektóre E34 mają, a niektóre nie ? Wydaje mi się że u mnie te kreseczki są namalowane, więc nie ma opcji że mam podświetlane, ale żaróweczki się przepaliły. Dodam że trafiłem na dość bogatą wersję (grzane tyłki, el. roleta tylna, rolety szyb bocznych, skóra, telefon...) więc to chyba nie od opcji wyposażenia? Pozdrawiam :cool2:

 

 

Odkrec kratke te nad kratkami wylotowymi i spojz czy nie masz tam zarowki, wyjac ja jest kiepsko ale wszystko da sie zrobic.

KLIMATYZACJA SAMOCHODOWA, THERMO KING, CARRIER

DIAGNOSTYKA BMW, VAG tel. 500 236 866

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam, że odkopuje temat, ale nie chciałbym zakładać nowego. Mam takie pytanie, mianowicie:

 

 

http://www.freeweb.hu/rhantos/Die%20BMW%205er-Reihe_Die%20Unverwechselbare%20Art/page08.jpg

 

U siebie litery i cyfry P, R, N, D, 4, 3, 2 mam czarne i słabo widoczne, ciekawi mnie czy w powyższej opcji (białej) jest to podświetlane? :mrgreen: Bo kupienie samej tej plastikowej zaślepki z białymi literami to chyba nie problem, ale może w jakiejś opcji są one podświetlane (w e39 są i jest to bardzo pomocne w nocy)

 

PS.

Przez ten temat wyjdę na jakąś srokę bo muszę mieć wszystko co się świeci :mrgreen:

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabliczka obok wybieraka/manetki automatu nigdy nie była podświetlana w E34/E32. Cyfry/litery są namalowane - podświetlany jest tylko przełącznik trybu pracy skrzyni automatycznej (widoczny na zdjęciu).

 

P.S. Czy wyświetlacz w zegarach nie pokazuje Tobie aktualnego położenia wybieraka/manetki automatu? :wink:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełącznik trybu pracy skrzyni u mnie jest ok- świeci, na zegarach także wszystko gra i śpiewa, ale lepiej byłoby gdyby ta tabliczka także świeciła. Cóż, kupię w Aso tabliczkę z białymi emblematami, zawsze trochę lepiej.

 

Pewnie ten wyswietlacz na desce nic nie pokazuje jak jest cieplo :)

 

Dlaczego ma nic nie pokazywać jak jest ciepło? :mrgreen:

 

Dzięki za odp, pozdrawiam

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prościej wydać parę groszy w ASO i zakupić nową tabliczkę :-)

 

Pozdrawiam

Mozna ja gdzies zakupic prócz ASO? W necie np? Bo szukam i nic nie moge wygrzebac.

 

Część nr: 51 16 8 115 865, cena w ASO to jedyne : 59.39 zł brutto.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prościej wydać parę groszy w ASO i zakupić nową tabliczkę :-)

 

Pozdrawiam

Mozna ja gdzies zakupic prócz ASO? W necie np? Bo szukam i nic nie moge wygrzebac.

 

Część nr: 51 16 8 115 865, cena w ASO to jedyne : 59.39 zł brutto.

 

Pozdrawiam

 

No nie wiem czy "jedyne" 60zł za kawałek plastiku to dobra cena w Aso :evil: , ale cóż chciało się jeździć Bmw to teraz trzeba płacić :mrgreen:

Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musialbym na glowe upasc zeby zaplacic 60zl za kawalek plastikowej plytki. To chyba wole wziac farbe i pędzelek i posiedzaiec nad tym godzine i sam se te cyfry namalowac. Za 60zł to ja kupiłem polowe drewnianego wnetrza do swojej E34.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.