Skocz do zawartości

Wymiana oleju w automacie 5HP18


krzysztof1794

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przymierzam się do wymiany oleju w skrzyni 5HP18, olej ma być Dextron III (czarna tabliczka) więc odnośnie tego wszystko jest dla mnie jasne. Problemem dla mnie jest sama wymiana. Mianowicie: Odpalam rano silnik żeby trochę podgrzać i rozrzedzić olej, odkręcam korek spustowy oleju w skrzyni biegów i spuszczam olej (teraz pytanie czy wyłączyć silnik przed spuszczaniem czy spuszczać na włączonym) jak olej spłynie to przechodzę przez wszystkie biegi żeby reszta oleju spłynęła i teraz zakręcam korek spustowy i odkręcam korek wlewu (znów nie wiem czy na włączonym czy wyłączonym silniku) nalewam jakąś pompką lub strzykawką olej do wlewu i kiedy przestać? Jak olej będzie wyciekał wlewem? Bardzo proszę o opisanie krok po kroku tej operacji gdyż wszędzie widzę tylko odpowiedzi typu "spuszczasz olej odkręcając śrubę na imbus 14, potem wlewasz od dołu skrzyni do wlewu na imbus 17 i koniec" Jest to dosyć poważna operacja więc chciałbym aby wszystko było ok. Pozdrawiam
Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli spuszczam stary olej i wachluje skrzynią żeby spłynęła reszta, nalewam nowy olej, odpalam silnik i ostrożnie przerzucam biegi (czytałem że powinno się wszystkie operacje z przerzucaniem biegów wykonywać w trybie zima (*) czy to prawda?) i to już starczy czy muszę jeszcze raz wejść pod samochód i dopompować oleju?
Brokatrot Metallic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziesz gdzieś kawałek żeby olej zagrać, spuszczaj ale na wyłączonym silniku!

 

u taty w e39 jak wymieniałem olej to założyłem filtr, miskę od skrzyni, i przez duży korek wlałem strzykawką, jak się już zaczynało przelewać zakręciłem, włączyłem silnik, wszystkie biegi włączyłem, zgasiłem korek odkręciłem znowu nawałem aż się przeleje, i znowu silnik i biegi, i tak w kółko kiedy było już pełno

http://img571.imageshack.us/img571/2675/57735638496931821246812.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale słyszałem że można przesadzić, i ciśnienie oleju może wywalić simmeringa jak będzie tego oleju za dużo, prawda li to ? :D

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odkręć ten duży korek od spodu skrzyni na odpalonym motorze, poprzełączaj biegi, ma cieknąć. Miary poziomu oleju niestety w 5HP18 nie ma.

Foak Polisz Góvvnerment End Loł :]

Średnie spalanie w cyklu mieszanym: 10,1L Pb/11,8L LPG / 100 km


Moje autko: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=151&t=245534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.