Skocz do zawartości

530 v8 "buja" na wolnych obrotach


Allas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam E34 530 v8 , swiezy nabytek . Kupujac myslalem ze jest ok [ i mam nadal nadzieje ze tak jest ] ale po przeczytaniu wielu Waszych wypowiedzi odnosnie faktu iz silnik ma pracowac rowno , cicho i gladko zaczalem sie zastanawiac czy u mnie chodzi prawidlowo . Tu pojawia sie pytanie :

 

Czy to normalne ze stojac z zapalonym silnikiem czasem zabuja autem , dokladnie tak jak ktos mija zaparkowane auto , jakby lekki podmuch wiatru ?

 

jest to delikatne , silnik na sluch pracuje rowno , obroty na desce rozdzielczej stabilne .

 

Co moze byc przyczyna takiego zachowania ? Wina silnika ? Zapchany katalizator i problem z wyrzutem spalin ? swiece ? czy moze cos innego ?

 

Od razu mowie ze sprawdzone w roznych miejscach i nie jest to przyczyna wiatru :)

 

Auto z 93r , przebieg 173 tys , po stanie auta , wnetrza i ogledzinach mechanikow prawdopodobnie oryginalny . Skrzynia manual .

Czekam na wypowiedzi i pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam motor tyle , że rok 94 i jeśli dochodzi przy tym spadek mocy czasem podczas jazdy to może być wina jednej ze sond lambda (bo we V8 jest podwójny przecież układ wydechowy i są 2 sondy), u mnie tak było. Też myślałem , że może świece, może coś ale pojechałem na kompa i wykazało wadliwe działanie jednej sondy a druga jeszcze chodziła, w efekcie wymieniłem obie na Boscha oryginalne (po nr vin) i teraz jest naprawdę super i spalanie też się zmniejszyło. Po prostu możesz wziąć pod uwagę te sondy ale przyczyny mogą być różne. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam taki motor 530v8 manual problem na wolnych obrotach zabuja budą,bardzo prawdopodobne że sonda.U mnie sonda nie podawała wartości więc wymieniłem na ngk dalej niedziała.Elektromechanik niezna przyczyny ale nie przekłada sie to u mnie na spadek mocy.Świeczki też wymieniłem przepływka dobra kompresja też.Chyba sondy powinno sie wymieniać na orginały.A o bujaniu i o pracy silnika v8 jest sporo napisane we wczesniejszych postach.Wiele osób ma takie problemy jak my.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

V8 ma taką charakterystykę,nie ważne czy Jeep,Chrysler,Ford czy BMW...jak zabuja od czasu do czasu,a obroty lekko zafalują-jest to normalne.

Edit:

po przeczytaniu wielu Waszych wypowiedzi odnosnie faktu iz silnik ma pracowac rowno , cicho i gladko zaczalem sie zastanawiac czy u mnie chodzi prawidlowo

Chodzi o to,żeby nie falowały obroty w jakiś drastyczny sposób,nie wydawał dziwnych dźwieków.V8 ma niskie obroty,i czasem wydaje sie na światłach że chce zgasnąc bo jeszcze zafalują.Jest ok.

Może być każde auto,pod warunkiem że będzie to BMW...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za zainteresowanie tematem .

 

Wezme pod uwage sugestie . Przy najblizszym przegladzie powiem mechanikom by sprawdzili auto pod katem swiec i sond .

 

Dziekuje takze za ostatnia wypowiedz , nie ukrywam ze mnie uspokoila :) zdaje sobie sprawe iz silnik V8 pod katem napraw nie nalezy do najtanszych .

 

Pozdrawiam i zycze bezawaryjnej eksploatacji aut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.