Skocz do zawartości

klimatyzacja przestaje chłodzić po 30 min pracy dlaczego?


bilu

Rekomendowane odpowiedzi

witam

moja świeżo nabita klimatyzacja chodzi około 30 min i chłodzi dobrze tzn ma 5 stopni na wylocie z kratki ale po ok 30 min pracy przestaje chłodzić a dioda na śnieżynce się pali i sprężarka chodzi może być to wina filtra czynnika. dodam jeszcze że to dwustrefowa klima i auto z 94r ,, jak wyłącze klime na 20 min i zpowrotem włącze to znowu chłodzi 30 min i przestaje. doradzcie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem przy aucie przed chwilką i przyjrzałem sie lepiej a mianowicie,,

chłodzi na wolniejszych obrotach a jak dam na wuższe to przestaje i jeden wąż wychodzący ze sprężarki w strone podszybia jest lekko chłodny a drugi który leci w stronę filtra (skraplacza) chłodnicy klimy jest gorący,, i jak chłodzi to wiatrak załącza się razem ze sprężarka cyklicznie co ok 1min a jak przestaje chłodzić to wiatrak i sprężarka chodzi cały czas,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem przy aucie przed chwilką i przyjrzałem sie lepiej a mianowicie,,

chłodzi na wolniejszych obrotach a jak dam na wuższe to przestaje i jeden wąż wychodzący ze sprężarki w strone podszybia jest lekko chłodny a drugi który leci w stronę filtra (skraplacza) chłodnicy klimy jest gorący,, i jak chłodzi to wiatrak załącza się razem ze sprężarka cyklicznie co ok 1min a jak przestaje chłodzić to wiatrak i sprężarka chodzi cały czas,,

 

Mialem to samo ale niestety nie naprawilem bo auto sprzedalem.

Pewien znawca mi powiedzial ze jak jest za malo czynnika to sie robia jakies korki lodowe do nagrzewnicy. Jak wylaczysz to wtedy topnije i udraznia droge.

Sprawdz cisnienie w ukladzie to sie wtedy okaze co i jak.

BMW 730iA wcześniej

BMW 520i E34, BMW 318 E21, BMW 525 TDS E34, BMW 525i E34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba się udało wymieniłem osuszacz nabiłem jeszcze raz i na razie chula jak trzeba tylko spec od klimy niewiedział ile ma wpompować czynnika r134, bo na tabliczce znamionowej klimy jest informacja że układ powinien być nabity r12 w ilości 1950 a został nabity r134 w ilości 1800 niewiem czy to dobrze ale narazie działa ,, jeżeli ktoś wie ile ma być prawidłowo tego czynnika r134 to proszę o podpowiedz.

 

tanio sprzedam sprężarkę klimy z uszkodzonym sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki mękol zajechałem do niego bo miałem po drodze i troche za dużo naprał jak myślicie coś sie rozleci czy będzie golić, tylko u mękola zapłaciłem 140zł za nabicie a w innym warsztacie powiedział mi 600zł z wymiana osuszacza który jest warty 90zł . a jak wygląda sprawa czynnika ten r134 będzię dobrze chodzic w układzie po r12?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacje po r12 trzeba przerabiać by wszystko było Ok przy r134 wiec albo masz to juz robione albo stad Twoje problemy.

 

Ja mam auto z 93r. i mam naklejkę BMW z informacja o czynniku r134.

Największe forum maszyn budowlanych www.kopaczka.pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.