Skocz do zawartości

piszczenie kierownicy + problem z dmuchawa


moadip

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mam kilka problemow z moja bunia. model to e90.

 

1. piszczenie kierwonicy-przez dluzszy czas doprowadzalo mnie to do nerwicy, doszedem tez do tego ze nie w kazdej pozycji polozenia kierownicy piszczy-jesli ustawie ja nizej i blizej siebiei to pisczczy a jesli wsune w glab to przestaje. co moze byc przyczyna? serwis juz raz cos tam robil i niby przestalo ale na chwile(podejrzewam ze oni tylko zmienili polozenie kierownicy) ....

 

2.mam problem z dmuchawa- z srodkowego nawiewu wydobywa sie taki dziwny dzwiek "terkotanie" jakby ktos tam wlozyc kawalek papieru i powietrze ktore na nie leci daje taki dziwny dzwiek. ogladalem te nawiewy i nic tam nie siedzi. dzwiek ten utrzymuje sie czy to na najmnijeszych obrotach to tak samo na maxa. przestaje terkotac jak ustawie obieg wewnetrzny i dlatego dziwne to dla mnei jest, jesli by cos tam siedzialo to by caly czas terkotalo...

 

3. slupki ktore leca z przody wzdluz szyby- po nocy jak w aucie jest zimno, odpalam auto zaczynam nagrzewac temperature to te slupki zaczynaja trzeszczec co jakas chwile-denerwuje mnie to strasznie, jesli auto juz sie nagrzeje to jest ok. ta sama sytuacja dzieje sie gdy auto jest nagrzane a na dworze kolo 0*C i wylacze smaochod. gdy temperatura w aucie zaczyna spadac te slupki znow zaczynaja trzeszczec. wrrr

320d po wirusie: 202KM i 406Nm


"Jeśli Bóg byłby za przednim napędem, chodzilibyśmy na rekach" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam,

podepnę się pod istniejący temat żeby nie zakładać nowego. Po zapaleniu auta kilka dni temu pojawiły się piski kierownicy. Problem znika jak samochodem przejedziemy 5-10 km i trochę się "zagrzeje". Jakieś propozycje? Nie wiem czy może to być wina mrozów samochód mam miesiąc dlatego jestem ciekawy.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak poprostu jest, mnie znika to po 2 km jazdy i jest tylko podczas wiekszych mrozów - bez przesady..

2. Do nasmarowania silniczek dmuchawy - było na forum

3. Masz lód pomiędzy szybą a karoserią - wyczyść dokładnie, przestanie piszczeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. U mnie piszczała gumowa osłona, pomogło przesmarowanie wazeliną techniczną (wydaje mi się, że to nr 6 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=32_1515&hg=32&fg=30) . Odkręć część nr 14 http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=VC31&mospid=48480&btnr=51_5712&hg=51&fg=30 pokręć kierownicą i oceń, może u Ciebie jest to samo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.