Skocz do zawartości

E90 330i problem z zapalajacymi się czujnikami ABS DTC DSC


Petardka20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od kilku dni podczas jazdy zapalają mi się kontrolki ABS DSC i hamulca ręcznego jak i ta co po zmianie opon należy zmienić ustawienia w samochodzie nie znam dokładnej nazwy .

Dzisiaj zauważyłem wyciekający z amortyzatorow tylnich olej wiadomo ze są uszkodzone dlatego chciałem się dowiedzieć czy te kontrolki zapalają się z powodu ich uszkodzenia czy może być inny tego problem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Jak podłączysz komputer to będziesz wiedział, którego czujnika dotyczy błąd.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, ale u mnie nic nie cieknie. Dziś miałem podłączany komputer, ale mechanik powiedział, że nie może się podłączyć z układem ABS (rozsynchronizowany z silnikiem(?)) i zaleca skoczyć do elektryka samochodowego, żeby przejrzał układ. Akumulator też mi się już dwa razy zapalił na żółto. Alternator był wymieniany i ładowanie jest. Same aku może być do wymiany. Myślicie, że to może być wina słabego akumulatora? Trochę dziwne, żeby takimi błędami sypał. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czujnik abs i pierścień abs, prawdopodobnie tam lezy problem. masz czujniki ciśnienia w oponach ? próbowałeś zrobić reset czujnika ? kontrolki zapalają sie od razu po uruchomieniu silnika ? czy przy jakiejś konkretnej prędkosci ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze odpiszę na swojego posta. Akumulator podładowałem prostownikiem. Kontrolki pojawiają się mimo to. Przeważnie przy bardziej dynamicznym ruszaniu/hamowaniu i wykonywaniu manewrów, które potencjalnie aktywowałyby kontrolę trakcji lub ABS.

 

Felgi 17, opony 225/45/17

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czujnik i pierścień ABS, ja tu obstawiam przyczynę, miałem taki sam problem w e90 330d, pierścień był przyczyną i zapalało się zawsze przy ok 120 km /h, pierścień od 50 zł za zamiennik w górę, o ile dobrze pamiętam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Zasłużeni forumowicze
Witam Serdecznie. Czasami podczas nagłego skrętu kół przy prędkości ok 5-10km/h zapalają się kontrolki abs trakcji oraz ciśnienia powietrza w oponach. po kilku minutach same gasną. Proszę o wskazówki na co zwrócić uwagę. Samochód to e90 LCI 335d 2010rok.

Oddać samochód do serwisu dla naprawy i zapłacić pieniądze.

Poczujesz się lepiej, jeśli każdy tu napisze swoją opinię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Proszę o wskazówki na co zwrócić uwagę.

Najpierw na błędu a później na prędkości poszczególnych kół w momencie "awarii". Albo jedź do serwisu, może też dadzą radę :8)

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy, zapalają się w/w kontrolki kiedy nawet podczas postoju przekręcę kierownicę w skrajne prawe położenie.

Po polsku, po skręceniu w prawo wyskakują błędy ale po kilku minutach gasną samoczynnie podczas jazdy bądź nawet na postoju gdy odkręcisz kierownicę w pozycję do jazdy na wprost.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Czujnik kąta skrętu, trzeba zacząć od próby kalibracji.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Tak, zacznij od kalibracji przy pomocy komputera, w większości przypadków rozwiązuje to problem.

Mój czarnuch

Drugi czarnuch-540i

E32 740IL

Kupię do e46 sedan przedlift:

- maskę cosmosschwarz 303

- osłonę dźwigni automat 51167059413 ("-" do przodu)

- listwę spryskiwaczy mgłowych polift (303 cosmosschwarz)

Najlepiej Dolny Śląsk, tel. 782-784-200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawy miałem podobne w e90 320i swojej i okazało się ze rdza podniosła leciutko czujnik abs w tylnim kole po wyczyszczeniu wszystko ustąpiło

ogólnie zanim zabierzesz się za jakieś wielkie roboty i zlecanie mechanikom drogich napraw samemu sprawdź wszystkie czujniki abs i 2 bieżnie z przodu i 2 pierścienie z tylu

koszta żadne ale poco masz płacić komuś za to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W INPIE powinno dać się wyświetlić wartość odczytaną przez czujnik skrętu kierownicy i wszystko będzie jasne. Jeżeli to to to da się to zresetować, chyba że ostatnio było demontowane centrum sterowania pod kierownicą, jak tak, to możliwe że ktoś przekręcił zwijacz o jeden obrót w którąś stronę - wtedy może się zerwać taśma zwijacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie Szanowni koledzy.

Otóż, odwiedziłem kilka komputerów, łącznie z serwisem BMW. Wszyscy zgodnie twierdzą że jest uszkodzony kabel czujnika ABS w prawym przednim kole. Po skręcie w prawo się naciąga trochę i wtedy powstaje problem. Podczas jazdy prosto w lewo i troszkę w prawo problem nie występuje i wszystko działa jak należy.

Wymienię czujnik i dam znać czy coś to zmieniło. Pozdrawiam i serdecznie dziękuję za dotychczasową pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.